Nogomet ⚽ općenito

Ha ha, :blush: koja bi to bila zajebancija, da dolazi strah i trepet Gzira u Rijeku. :smile: :o:

Po transfermarktu zvezda vrijedi vise od Danaca… Ako se ne varam, u playoffu opet se dijeli na dve grupe- povlasteni i ne povlasteni, a zvezda bi onda od njih trebala preuzeti koef koji je cak 31 (veci i od dinama)

Tako je, ako prodjemo Kopenhagen preuzimamo njihov koeficijent i ulogu nosioca. Ali korak ko korak.

1 Like

Da. Preuzimaju koeficijent. Ali jedino celtic ajax i kopenhagen imaju veci koeficijent, pa ako se ne varam Dinamo ce biti nositelj i u playoffu. Tako da se nece moci sresti tamo ako Zvezda prode.

Znaci uglavnom, imamo jako mnogo srece. Rekao bih u ovom trenutku da nam je sansa barem 40% da izborimo LE preko kvalifikacija za LS.

Vratio se Degenek, mislim da je za ligu bolji od Milutinovica pa i Babica… Najljepse bi bilo vidjeti Pankova i Degeneka, mislim da bi zajedno bili odlicni, Pankov moderan stoper- jak i brz… Samo greota sto otjerase ebisilia, vidi se da covjek zna igrat… Otkad je Krsticic otisao na sredini blaga karastrofa- nekako istripili Causica, al je Ivanic idalje tu. Kako bi sad LS lijepo legla… dvaput zaredom- velike pare, ne branimo nikakav koef od prije 5 godina, znaci igranjem grupne faze opet mislim da bi bili sigurni nosioci u play offu LE sledece godine

1 Like

Ebesilio djeluje ko rekreativac sa dobrom tehnikom. Coek ne moze izdrazat cijelu utakmicu. Zanimljivost, Ebisilio je dobio dvoje djece na isti dan koji nisu blizanci.

Ispadaju i Zvezda i Dinamo.

Zvezda potrosila srecu, a i Kopenhagen ozbiljna ekipa, a Dinamo po meni precijenjen. Madjari napreduju krupnim koracima.

Zvezdu je sreca pogledala prosle godine pa iako se ona da isprovocirat ako si kadar, mislim da je realnije u ligu uefa da se plasira.

Dinamo je vrlo solidan tim, ali se prosle godine potrefila grupa kakva se nece vise nikad potrefiti. Anderleht i Fener u nikad goroj situaciji otkad ja pratim fudbal. Trnava solidna trkacki dobra ekipica i nista vise, grupa uefa lige im je bila maks. Viktorija je igrala katastrofa u revansu. Ne umanjujem uspjeh Dinama samo ja mislim da je nerealan. Kao i Zvezdino izbacivanje Salzburga ili pobjeda nad Liverpulom. Naravno nece se to desiti tek tako, ali to su stvari koje se tesko ponavljaju kad im je uzrok vise splet nekih okolnisti nego suvi kvalitet. Naravno neki kvalitet mora bit tu da bi se to desilo. Ali i splet okolnosti, ko Grcka kad je postala sampion. Ko sto ne vjerujem u Grcku, ne vjerujem ni u Zvezdu ni Dinamo da ce ponovit slicne sezone. Dobro Dinamo nisam do tancina upoznat pa malo je gruba procjena da ispadaju tu bi ja dao Dinamu nekih 50-55% Zvezdi 40ak % sanse da prolaze, pod uslovom da izbace Gruzijce i Helsinki.

Krsticic je takticki bio toliko ispred svih ostalih centralnih veznih igraca koji su kroz Zvezdu prolazili. I radio je ono sto centralni vezni i treba da rade i niko iz sadasnje ekipe mu nije ni priblizit . Vidi se kad se vise od po karijere provede u Italiji.

Ne treba ni igrat cijelu utakmicu, trebo je dobijati cesce sansu- da zavrsava uvjek 25-30 min.

Sto se tice srece i trosenja iste… Koliko god je zvezda imala srece prosle godine (naravno da nije zasluzeno igranje LSa ali boze moj, trebas imati srece kad koeficijenta nemas) mislim kad se sve pogleda, zadnjih 15 godina- idalje je u prosjeku sreca gledala na drugu stranu… Protiv CSKA smo trebali proci, protiv Bordoa smo trebali proci i igrati LE- znas koliko bi to tad znacilo… i da ne nabrajam dalje.

Ja bih rekao da je protiv Danaca sansa 50-50… tu smo negdje po individualnoj kvaliteti. Odbrana bi dok pocnemo igrati s njima trebala biti dosta jaca, a mozemo se nadat i da ce Bocko se razigrat malo.

Da je Krsticic ovdje, rekao bih i da smo favoriti protiv Kopenhagena… ovako ce biti cupavo. Najzalije u svemu tome jeste sto je Krsticic otisao za 500k (klauzula) za platu koju mu je i Zvezda mogla dati (a zasluzio je).

Covek ima stomak kao ja :smiley: Da zna da igra zna, ali u modernom fudbalu znanje je 30-40%, ostalo je fizikalija a on je nema.

Jao Anja, pa koliko utakmica smo bas zbog te srece padali… Jedna od najvaznijih ona magla protiv Milana, pa gorepomenuti Bordo, Salzburg, Rendzers, CSKa itd itd

Ja se samo setim Strazbura i nije mi dobro… Ima tu jos za nabrajanje, Rendzers isto… Sreca se zasluzuje, a prosle godine smo je zasluzili debelo. Posle anemicnog proleca ne znam sta da ocekujem. Znam da moze da se prodje Kopenhagen ako se bude odigralo kako treba. Vratio se i Degenek, tako da sam i mirniji za odbranu. Onog Milunovica kad vidim kao da ga neko na silu tera da igra fudbal…

Mislim da koliko god da napreduju nemaju sta da traze protiv Dinama. U Dinamu se vec vise od deceniju planski ulaze, imaju sistem. Tako da verujem da njima nece da bude tezak prolaz u plej of. E tamo posle sve zavisi od zreba.

1 Like

Pa poslije magle i finala kupa uefa dodje Bajern i Marsej. Poslije Bordoa i Sazburga i ajd Rendzersa dodje Krasnodar i Salzburg i Liverpul. Vrti se to i ne staje.

Jeste favorit Dinamo, ali u Madjarskoj se radi bas planski i Orban bas ulaze u sport. Nedje vidjeh podatak sta je sve od terena, dvorana i svega ostalog oko sporta napravljeno zadnjih par godina u Madjarskoj i ono je stvarno impresivno. I to stvarno djeluje planski za razliku od ovdasnjeg znacenja u fudbalu kad neko kaze planski. Ludogorec je poprilicno ozbiljna ekipa i dobise ih Madjari dva puta. Tako da ja njih ne bi nikako podcjenjivao.

zvezdaaaaa Zamisli pritisak sutanja onog penala od kog zavisi 30-ak miliona evra :smiley:

1 Like

Sigurno i @mitok još slavi. :blush: :+1:
Čestitam, stvarno fascinantno je bilo. :soccer: :o:

2 Likeova

Ovo se ne dogadja tako cesto…Ja za mog zivota nisam ovkvu penal seriju video!

Jesi vidio tacke na penalu? Ono je sve bilo blato, kad krenes da sutas, stojacom nogom pomaknes blato ispod lopte… i onda se desi onakvih 5-6 penala…

Borjanu dozivotni ugovor dati. Ja tvrdim da je covjek zvezdi sam donjeo jedno 20-30 miliona kroz sve sto je odbranio u zadnje 2 godine. Ako se ne varam, pos tatistici je bio najbolji golman u grupi lige sampiona prvih 5 utakmica? Zasluzio je svaku marku iz ugovora.

Sad samo da se milunovica rjesimo… rekao sam prosli put- pankov i degenek bi trebali biti stoperi, pankov odlican, pravi moderni stoperL i jak i relativno brz. Milunovic ni jedan od ta dva haha

Tesko da ja bilo sta trenutno vidim, odavno sam krenuo sa praznjenjem limenki :slight_smile: O selekciji ekipe ima ko je zaduzen, slabo ja volim da pametujem ko treba a ko ne treba da igra. Ja sam ipak webmajstor koji voli fudbal, ima ko je zaduzen za selekciju :slight_smile: A po rezultatima bih rekao da jako korektno rade svoj posao :smiley:

Nego cekam @anja1 da napise koju, veciti pesimista. tokom cele utakmice sam imao na viberu jednog kao sto je on :smiley:!
Ziveli!

2 Likeova

Bravo Zvezdo. Dobijem vazda temperaturu 39 kad Zvezda igra ovakve utakmice. Probudih djecu (i sve u zgradi vjerovatno) kolko sam se drao. Svaka cast svima

Pa nije to pesimizam, Kopenhagen zadnjih 13 god samo jednu god nisu igrali evropu, igrali ls nekoliko puta, prosli cini mi se jedne god u 8 finala, finansije jake… al kad pocne utakmica nema pesimizma i kukanja.

Bome usrece mene lijepo ovakve stvari

2 Likeova

He he, :blush: kao rezultat svega, moguće su skroz interesantne skupine u ligi prvaka. :+1:
Znam da ima još jedno pretkolo, ali treba misliti pozitivno! :blush:

1 Like

nedo bog, mislim da smo mi zasluzili grupu gdje se realno mozemo boriti za trece mjesto

Nadam se da ne posecujes kladionice :smiley:

1 Like

Ne, batalio sam odavno :slight_smile: bravo Zvezdo, bravo Miloje. Jebote ja nas fudbal od kad pratim mi kad god smo se trebali branit nismo mogli poluvrijeme, ■■■■■ poluvrijeme 10min nismo mogli kad treba izdrzat da ne primimo gol, od reprezentacije, CZ, Partizana… I stvarno ovo vise nema veze sa srecom jer Miloje ima 12/12 u kvalifikacijama. Svaka cast njemu i svima u klubu.

Cestitke i Dinamovcima na plasmanu u LS.

1 Like