Nova opcija u adsense vezana za GDPR I CCPA

Od danas vidim a primetio je i kolega sa foruma limenka2017 da u adsense postoji nova opcija vezana za GDPR I CCPA. Koliko sam ja skontao (kako napisah u jednom od postova na forumu)
Izgleda da ovu opciju moraju da imaju svi publisheri ( ako posetioci dolaze iz EU i Kalifornije na vaše sajtove) ako sam dobro razumeo ovaj post na adsense help forumu

Is it a must to enable the GDPR consent message & CCPA privacy message in my Google Adsense setting? - Google AdSense Community 1

Sad verovatno od sad na svim sajtovima će se prikazivati po 2 banera jedan za sajt ono…saglasnost za kolaćiće sajta i ovaj drugo za adsense Smaraćemo posetioce banerima što će po meni biti jako loš doživljaj za posetioce

1 Like

Ja nista ne kontam stvarno, jel trebamo sta klikati radit itd…ubacivati sta novo vezano za gdr ili

Ja taj popup od kolačića izbrisao ima 7-8 mj. i svi mi govorili moram to vratiti ovo ono… A niš tod toga nije na moranje, tako mislim i za taj adsense…

evo ovde objašnajvaju za šta je to
https://support.google.com/adsense/answer/10924669?hl=hr#settings&zippy=%2Cподржани-језици-за-поруке-о-општој-уредби-о-заштити-података%2Cупутства-и-параметри-за-тестирање-порука-за-сајт%2Cupute-i-parametri-za-testiranje-poruka-web-lokacije%2Cjezici-podržani-za-poruke-o-gdpr-u

izgleda da je to vezano partnere za oglašavanje koji prima lične podatke korisnika u EU i UK jer se moraju pružiti informacije o upotrebi tih podataka
Ja čini mi se da sam tu opciju imao odavno na nalogu u delu kontrole za blokiranje— Sadržaj—ime domene— **Možda su to sad pomerili kao zaseban tab ?? pa sad možda i nije nova opcije **:thinking:

Gotovo sve u opciji za podešavanje tog “novog” taba za GDPR je automatski. U tabu za oglase kada pristupate podešavanju auto ads imate opciju s desne strane gore za GDPR .Baner o GDPR koji s te napravili možete ukloniti da se ne prikazuje posetiocima ili ga ostaviti dase prikazuje

Koliko će to imati uticaja ako prikazujete ili ne prikazujete taj adsense GDPR na prikazivanje relevatnih oglasa i uopšte oglasa POSETIOCIMA nemam pojma. ,Valjda će sve biti kao i pre

Ja lično sad za sad neću prikazivati te adsense GDPR banere

U biti neces nista mjenjati? Zanemarit ces ovo…?

Paaa neću menjati ništa. Videću za par dana ,sedmicu dve , dal će to imati negativan ili pozitivan efekat na oglase ili eventualnu zarada .Ne znam takođe, dal će se to odraziti ( ako ne stavim baner) nkako oni zovu na partnerske mreže googla koje dostavljaju oglase dal će to imati efekta na prikazivanje oglasa na sajtu psoetiocima iz EU

Sad razmišljam to sam čini mi se imao i pre ali na drugom mestu u nalogu …nisam siguran

Uglavnom iskoči baner kao i kod onog za sajtove kolačiče gde pitaš korisnike za dozvolu ,Meni je to malo previše pored banera za sajt

1 Like

Meni je prošle godine došla obavijest da moram implementirati pristanak za korisnike iz EU-a. Jer Adsense koristi osobne podatke korisnika iz EU. Zarada mi je drastično pala. S nekog prosjeka od 15 eura spao sam na 2 eura. Ali nakon dva mjeseca sve se vratilo u normalu. Jer potrebno je vremena da svaki korisnik da pristanak na korištenje osobnih podataka. U slučaju da ne da pristanak oglasi se i dalje prikazuju, ali nisu personalizirani i cijena po kliku je puno manja.

Implementirao sam Google Funding Choices jer je besplatan. Vrlo jednostavno. Imate gotov template koji malo doradite (naziv, logo, jezik, boja…).

Većina Adsense zarade mi dolazi iz Njemačke, BiH i Hrvatske. Nekih 90%.

5 Likeova

Kako sam rekao po meni je jako mnogo tih banera na fazon prihvatanja kojekavih uslova i pristanka. Prvo saglasnot ono…oko sajta sad i adsense.*Sve nešto kaoo da vam zaštitimo privatnost a privatnost na internetu nema jer je nestala još pre “milion godina”. Sve ti slini baneri kvare utisak posetiocu kad dođe na sajt.

Vervovatno vrlo brzo adsense će zahtevati to od svih korisnika ne samo od korisnika iz EU i webmastera da se moraju implementirati ti njihovi baneri, u šra sam ubeđen da će morati na kraju staviti svi!

Dok za cenu klika to jest, pad kako si rekao zorro128 je sigurno tačno.Ne bi se ti (google) setili da stave neku minimlanu granicu CPC ovako može biti i 0.01 i 0,06 npr.

ebo vas adsense, kažem ja … sve je prolazno samo su popunderi konstantni

2 Likeova

moze li adult? koja je ovo mreza dobar rpm

mislim da je to pop ads

more

jeste … popads tacka net

1 Like

Jel moze neko opsirnije da objasni kako se to postavlja na sajtu?

Ako misliš na GDPR I CCPA adsense poruke imaš u autom ads s desne strane tab “poruke o privatnosti” .Tamo uključiš opciju i pogledaš ukjučiš parametre za koje misliš da su OK (ajd tako da kažem) Sve je automatski tvoje je samo da dodaš link (stranicu) do uslovi korištenja koje imaš na svom sajtu, I naravno na kraju sve opet snimiš (primeni na sajtu) da bi se počelo priakzivati na tvome sajtu

Jedina inicijativa koji bi me natjerala da maltretiram posjetioce sa tim gluparijama za koje ionako nikoga od korisnika nije briga je ako Guglo pocme blokirati accountove koji to nemaju, ali onda se postavlja pitanje zasto to automatski ne ukljuce po defaultu umjesto sto su odgovornost prebacili na nas publishere.
Ako ko ima kakav update neka javi

1 Like

zar je se toliko tesko drzati pravila i uvesti taj cookie banner?
ne mlati slamu bezze, uradi svoj posao i budes nagradjen ak ga odradis

da li neko GDPR I CCPA drzi ugasenim na adsense i da li je bolje koristiti wp plugin za GDPR

Ja ga držim ugašenim za adsense (od prvog dana kada se pojavio na adsesne) koristim samo WP plugin GDPR . Jedino ga uključim kada hoću da dodam novi sajt adsense-u na pregled :wink:

hvala na odgovoru…jako mi je nizak cpc mislio sam da je do gdpr jucer sam ga ugasio ali i danas 0.02 cpc

1 Like