Nova opcija u adsense vezana za GDPR I CCPA

verovatno ti se kroz sajt “guraju” jefitno plaćene rekalme slabi (novčano) advesteri.Što zna biti i kod stranih advestera ne samo kod naših Balkanskih

Primjetio sam da mi je u adsense-u isključena poruka o pristanku i ne mogu je nikako upaliti.

Uvijek mi kaže idi u “Ads” i pod tabom “Privacy messages” vidim samo ovo:

You can’t edit your GDPR and CPRA privacy messages in AdSense, you need to go to Ad Manager to manage them

I tamo je poruka upaljena, ali kako velim u AdSense-u piše da je off. E sada budi normalan.

pa ako koristiš ad manager onda ti je uključeno u ad manager ako koristiš adsense kod onda ti je upaljeno u adsense .Ne možeš u oba naloga (adsense i ad manager) da imaš upaljene opcije.Jedu morš isključiti

Koristim i jedno i drugo. I google oglasi su automatski, plus kroz GAM puštam adsense kada nemam direktnih reklama.

Ja koristim wp plugin za GDPR i CCPA.Od adsensea koristim samo JS kod za blokatore oglasa

Koji plugin koristiš?

Ne znam jesam li dobro vidio na nekoj Googlovoj stranici da podržavaju samo određene plugine/rješenja. Ili je bila neka najava.

I dodatno pitanje, kako koristite GAM? Nisam baš ni siguran što je to. Trenutno stavljam oglase ubacivanjem coda putem plugina

koristim ovaj free plugin

ne kontam ovo :thinking: šta si hteo reći

Evo pojašnjenja preko wikipwedia šta ja google ad manager (GAM)

Na youtube imaš dosta videa na ovu temu kao i kako se postavljuju oglasi GAM .U suštini , jednostavno rečeno GAM ti daje bolje plaćene oglase nego adsdense Uz napomenu da je malo teže (komplikovanije za laike ) jel…postaviti same ad manager oglase.

Ne sećams sad (možda grešim) jer odavno imam GAM mislim da google mora odobiriti korištenje ad managera, neka me neko od kolega s foruma ispravi ako grešim za ovo.

Kao da sam negdje vidio obavijest od Googla na mail obavijesti ili na AdSense accountu da će za GDPR prihvaćati sam određena rješenja. Zvuči čudno ali tako sam bio shvatio u tom trenutku. Nekako mi ima smisla da oni žele imati to potvrdu u njihovom sustavu.
Ja sam koristio preko AdSensa neko vrijeme

Hvala za GAM link. Stvarno nisam imao pojma za to.

1 Like

Da, ta opcija treba biti uključena. Kada se aktivira onda se na web stranici pojavi prozor za svakog posjetitelja kako bi se složio s GDPR. Ako se aktivira i za posjetitelje iz Kalifornije onda će to biti prikazano na dnu stranice.
Poruka će biti automatski prikazana na jeziku zemlje iz koje posjetitelj dolazi.
Ovo uklanja potrebu za dodatnim pluginovima koje smo koristili i 100% zadovoljava GDPR i CCPA standarde.

da dodam da obavest, GDPR i CCPA moraju da se postave za sve posetioce (kao i na sajtove koji pripadaju EU) Jer EU zahteva te izjave o privatnosti a google se mora nekako zaštiti da ne bi plaćao ogromne novčane kazne

Uključio noćas GDPR obavijest preko AdSensa i danas mi je Page RPM 3,30. Zadnjih mjesec dana bez GDPR imao cca 1,60. Domaći sajt. Još sam gledao kako mi je pao u odnosu na prošlu godinu.

Možda je netko upogonio novu kampanju pa ljudi klikću ali prije bi rekao GDPR.

1 Like

Evo našao mail od Googla s linkom

New IAB TCF requirement

Later this year, we will require all partners using our publisher products — Google AdSense, Ad Manager, or AdMob — to use a Google certified CMP that integrates with the TCF when serving ads to users in the European Economic Area or the UK. In the coming weeks, we will make available a list of Google certified CMPs that have integrated with the IAB Europe TCF and meet the TCF’s specifications, and we’ll require that our partners use a CMP from that list.

Rekao bi da se neće moći koristiti plugini i rješenja koja nisu integrirana u IAB Europe TCF. Ili sam krivo shvatio?

Da, oni kažu zahtevaće od publishera .E…sad koliko će njih to jest, mi publisheri prihvatiti ostaje da se vidi.Ja lično ništa neću menjati (dok stvarno ne bude stani pani)

Instalirao sam i uključio prije 10-ak minuta i ja. Pa ćemo vidjeti današnju situaciju.

A kako upalite ja koristim gdpr plugin a na adsense stoji da je iskljuceno, nigdje ne pronalazim opciju da ukljucim…samo mi izbacuje da sastavim poruku u postavkama

Na ‘privatnost i slanje poruka’ i bude na postavkama za automatske oglase, pa na ‘prilagodite’. Ja sam sve to imala ukljuceno, ali nikad nisam vidjela da je pokazuje na sajtu. A neki dan sam iskljucila automatske oglase jer mi nije postavljalo oglase na nekoliko objava, bas na one koje se citaju. I prilikom provjere na automatskim, primijetim da uopste ne pokazuje podrucja za oglase bas u tim objavama, mislila sam da je to teme ali nije. Pa sam postavila rucno oglase u objave. E sad, iako sam iskljucila, tamo na "privatnost i slanje poruka’ pise da je GDPR ukljucen. :thinking:

Koliko sam skontao google sam preko svojih servera dodaje obavest na sajt bez ikakvih umetanja JS koda ili nekakvog našeg ručnog dodavanja

Ma nista ja ovo ne kontam kad klilnem ovo kako dali objasni onda mi na sljedecm trazi da zalijepim url od poruke

Hmm, meni ne nudi nista da zalijepim. Kod mene je bio kod za automatske oglase samo. Probaj ovako, otvori Privatnost i slanje poruka, pa na GDPR ikonu, onda idi na objavi (zeleno sto sam oznacila… Pa se onda vrati tamo na automatske oglase na opciju da se aktivira, tamo samo uneses domenu.

3 Likeova

Točno, ako uključiš GDPR imat ćeš i više posjeta jer će te Google više nuditi kao i bolje plaćene reklame.(uglavnom). :laughing: