Nova opcija u adsense vezana za GDPR I CCPA

Da izbjegneš slične probleme najbolje je AdSense txt fajl ubaciti na server u root direktorij. Onda razne promjene teme ne utjeću na prikazivanje reklama.

1 Like

Bi ja, ali ne znam kako :face_with_hand_over_mouth:

Ovde je lepo objašnjeno pa možeš probati

Kako ovo ispraviti, imam ukljucenu poruku ali ipak mi ovo stiglo ?

1 Like

Zavisi koju koristiš .Google ima odobrene s njihove strane, privatne kompanije (plugine WP) To jest, vlasnici sajtova mogu koristii plugine GDPR tih kompanija a koji su usaglašeni sa uslovima googlea.

Najbolje ti je koristiti adsenseov GDPR za poruke

Izgleda nisam jedini koji je dobio ovu obavijest.

1 Like

Ja sam sad ukljucio ove njihove, pa cu vidjeti efekat sta ce se desiti

Zanimljivo, koristim Google Message baš da bih ovo izbegao. Ovaj broj se povećava.
Ono što je još interesantnije, jeste da imam više od jednog sajta, ali daa je pogođen samo jedan sajt.

Jel neko gledao, čitao na Google diskusijama? Definitivno nismo jedini.
https://support.google.com/adsense/thread/248236177/at-risk-consent-requirement-certified-cmp-not-adopted?hl=en-GB

Kod mene to nema,samo ima poruka da ce oni sami nesto ukljuciti od 16 januara.Komplikuju kao da mi isaplacuju milione a ne kikiriki zaradu.

1 Like

Da li se misli na ovo:

Samo da vas obavijestim da sam riješio ovaj GDPR na adsensu. Nakon što sam riješio, nije mi se odmah uklonilo ono crveno objavještenje ADSENSE VIOLATIONS, već nakon 3 dana.

Riješio sam to pomoću ovog uputstva:

A takođe sam se pripomogao i ovim uputstvom (po pitanju privacy policy):

Eto, prijatan dan, ekipa. :slight_smile:

2 Likeova

Šta ti je falilo ako se sme znati, privacy policy ili message adsense (neki deo ili ceo)?

Pa meni je na adsensu stajalo vec duze vremena ono da kreiram GDPR poruku jer ce se 16. 01. 2024. to implementirati, ili poceti s implementacijom, ne sjecam se.
Nekidan mi dodje obavjestenje
“One or more of your sites has been in violation of AdSense policies.”

Odem tamo na FIX i pokaze mi da moram da rijesim taj GDPR. Rijesim ga, cekao sam oko 3 dana i crvena obavijest je nestala s adsensa, prihvacena je ta GDPR poruka.

3 Likeova

Imaš već kreirane poruke u Adsense samo ih moraš uključit. Ne trebaju dodaci za GDPR i slične stvari.
Google ih automatski prevodi na jezik zemlje iz koje dolazi posjeta.

1 Like

Ja imam odavno neku uradi sam GDPR poruku gde sam samo napisao da ne prodajem podatke.

Ti prebaci na ovaj adsenseov što je sigurno sigurno! :wink:

1 Like

Najnovije uz Cookie consent 2.
Ako imate AdSense na web stranici vjerojatno ste dobili poruku da se morate uskladiti sa GDPR 2.
Banner koji ste mogli uključiti sada više ne zadovoljava zakonske regulative.
Međutim Google nije ponudio svoje rješenje nego vas preusmjerava na svoje partnere.
Ispitao sam gotovo sve platforme pomoću kojih je moguće izraditi banner i ugraditi ga na web stranicu.
Stao sam na CookieScript jer je certificiran a jedini u besplatnoj verziji nudi i prijevod na naš jezik.
Sada pokušavam saznati da li se osim bannera (iako to nije navedeno) mora promijeniti i kod u gtag.
Oni navode da je banner zajedno s kratkim kodom dovoljan da pokrije sve ali mislim da to nije točno.
Kod u header-u se mora startati prije svih drugih skripti.
Promjena u odnosu na prethodnu verziju je ta da se niti jedan kolačić ne starta prije nego posjetitelj to prihvati.
Ako i ne prihvati u podnožju je ikona u kojoj se može naknadno prihvatiti ako se posjetitelj predomisli.
Izostanak Cookie consent 2 može rezultirati manjim brojem reklama pa i manjom zaradom.
Kako to izgleda možete vidjeti ovdje:https://nel-media.com/
Usput mi možete reći da li se banner pojavi kada pristupite. :smile:
Sada još moram iztestirat da li se i koji kolačići pokreću da bi vidio da li sve ispravno radi.

Zanimljivo zapažanje :thinking: vidiš nisam skontao, da kada obrišem istoriju i kolaćiće iz nekog od instal. mojih browsera ne iskače mi poruKA GDPR na mom sajtu .

Baš ću testirati da vidim dal ovaj googleov iskače ili ne al men se čini da kod mene ne iskače

Iskočio baner ko skakavac iz trave :smile:

Ja ipak mislim da baner od Googla ispunjava sve,a ko ne zeli njihov baner,moze uzeti drugi koji ispunjava kriterijume.

1 Like

Da , naravno! U potpunosti se slažem s tobom.!

Nego eto…nešto sam baš gledao pre je baner iskakao sad ne iskače nego koliko sam video na mom sajtu (a postavio sam kod GDPR u footer sajta) stoji dole pri dnu