Nova Ponzi piramida u gradu?

Pozdrav, evo pravog mjesta za ovo pitat, ako će tko znat znati ćete Vi. Znači u zadnjih mjesec dana mi brat trubi o toj nekoj aplikaciji gdje on i cijelo njegovo društvo zarađuju kao sitni novac pa nisam to shvaćao ozbiljno, ali sad kao planira više uložit i čak dat otkaz, sam ga pitao o ćemu se tu radi da vidim jel se uvalio u nešto a on mi je pokazao tu neku aplikaciju koja ima logo od WooCommerce-a… Ja mu govorim da je to vjerovatno fake a on da je uspio dobit pare na karticu i da je u plusu.

Cijeli kvart to radi. Dođe mi rođak iz susjednog mjesta i on. Momci i cure. Više od mjesec dana me pilaju oko toga. Stvarno nemam vremena ulazit u ovo ali ako netko ima više informacija da mi nešto reće više da im javim, jer sad i brata malo zanima jeli to fake. Jeli netko imao iskustva sa ovim? Ja vidim distorirane logotipe i nemoderan dizajn, izgleda mi totalno fake, i gore logo od WooCommerce-a ali da se radi samo o mom bratu nebi bilo važno nego je toliko ljudi uključeno da sam se zabrinio. Zabrijali su gadno.

https://wec216.com/#/home

Ovo mi lici na neku tesku piramidalnu shemu

Napadni brata da izadje… vjerovatno piramida ili ponzi ili oboje u kombinaciji. Izgubice pare a nece se hljeba najest od toga

Ušao sam preko PC i Lici mi na neki kineski sajt :rofl::rofl::rofl: probaj i ti …

Target su im korisnici mobilnih uređaja, jer tamo ima najviše kandidata za “hljeb bez motike” :smiley:

Ovo mi smrdi na pranje para od online prevara. Pitaj brata da ulaže, ili kupuje nešto uz pomoć svog novca, i koliko dobije nazad ako uloži/kupi za 100$.

Kakva uputstva dobiju kada se registruju?

Malo sam istraživao. Djeluje kao klasična ponzi šema.

Kako scam funkcioniše:

Registrujete se preko nečijeg affiliate linka (u daljem tekstu: sponzor), uplatite na svoj račun 25$, i pošaljete ih sponzoru. Nakon toga dobijete svoj aff. link, gdje u roku od 48h morate pozvati 3 osobe, ili će vam obrisati account :rofl:

Kada osobe koje ste pozvali odrade prvi korak. tj. pošalju 25$ sponzoru, tj. vama, vi ste zaradili 75$. Nakon toga uplatite 50$ za sledeći level. Ostane vam 25$, koje uplatite jednom od vaših refferala tj. ljudima “ispod sebe”. Vjerujem da većina na ovom koraku odustane i tako izgubi 25$ :rofl:

Na drugom levelu morate pozvati 9 ljudi, i ako se svi registruju, zarada bi trebala biti 9x25=$450 a za naredni level, tj. 3, je potrebno da uplatite $250. Ovi novci koji se uplaćuju za naredni level, nisam skontao kome idu, vjerovatno ljudima koji stoje iza ovih stranica. :rofl:

Stranica koju je @Iv4n0 postavio, radi na isti fazon, samo što su to malo pametnije odradili. Ubacili su neke voćkice, kao kupuješ neke proizvode sa Alibabe, a gdje i kome kupuješ to se ne zna :rofl: Nakon svake “kupovine” dobiješ par dolara/centi. Ovo su vjerovatno osmisli da skrenu pažnju sa ponzi šeme, jer dok klikću na voćkice, neće imati kad razmišljati o prevari :rofl:

Sajtovi koji su radili na sličan fazon, sada su ugašeni. Većina youtube tutoriala o ovim sajtovima više nije dostupna…

Vjerujem da su mi neke stvari promakle, ali radi se o ponzi šemi tj. klasična prevara je u pitanju.

Lista klipova koji su dostupni

Universal Plan B How to start - YouTube
Kompletno uputstvo - Ali222 - YouTube

Domene sličnih sajtova koji ne rade više

UniversalPlanB.com
ali222.xyz

3 Likeova

Hvala vam ljudi. Nisam mogao guglat, jer su ga pametno zapakirali u woocomerce koji kad idešš googlat ti dođe more threadova i sadraja ekosustava woocommerce… idem reći bratu


Ovo je dovoljan dokaz da je skem.

I mene je frend pitao u vezi ovog, jer kao neki njegov frend dize dobru lovu na tome pa ga nagovara da se ukljuci. Kad sam ga pitao za vise detalja, stalno je spominjao WooCommerce al posto on nije u IT-u nisam mu uspjeo objasniti da je WooCommerce zapravo softver/plugin, a da je to o cemu on prica neka vrsta MLM marketinga koja koristi WooCommerce kao paravan za vjerojatni scam.

U svakom slucaju mirise na Ponzi al ocito se vec dobro prosirio kad se toliko random ljudi interesira.

To je piramida, ponzi je malo drugacija. U ponzi ne postoji “tjeranje” da trazis nove clanove

1 Like

Da nije nss Davor Bergam hahahahahha treba vidjeti ima li brojac na sajtu :rofl::rofl:

7 Likeova

Nije on definitivno. Nije na free subdomenu :smiley:

7 Likeova

Hej,evo ja sam jedva našao ovaj forum gdje se spominje woocomerce…Mene je prijatelj ubacio.Molim te ako imaš nekih novijih informacija,da mi kažeš,jer taman sam dobio kći i ne bih volio ovdje da me prevare.Jer meni frend kaže da je uspješno napravio transfer novaca iz woo na Binance(koji je provjeren) ali ne znam više što da vjerujem.

Samo mi odgovori na ovo pitanje, ako može: Da li si uplatio neki novac, ili moraš uplatiti?

2 Likeova

Mislim se da sutra dignem pare ako je moguće i da ne sudjelujem više,ako je prevara…pa bih volio da netko kaže ako je imao posla specifično sa ovim.

da,uplatio sam,prijatelj kaže da je već nešto malo zaradio i uspio na binance prebacit…ali sve mi tu smrdi

Hvala na odgovoru. Te pare što si uplatio, će najvjerovatnije neko drugi isplatiti, kao taj tvoj drug.

Guglaj Piramidalna šema i pronaći ćeš sve odgovore.

U mom postu gore možeš vidjeti da sam pronašao 3 stranice (vjerovatno ih ima na desetine) koje funkcionišu na isti/sličan način. Zašto prethodne ne rade više, ako je sve legalno bilo? :slight_smile:

sto si dao- pomiri se da si izgubio, ili povuci ako imas sta

Volio bi da Iv4n0 odgovori da vidim kako mu je brat proša s ovim…Meni je ovaj frend uspješno na binance prebaci pare…Ne znam stvarno što mislit…eto ako on odgovori,brat mu je u tom bi,možda je vidi jeli stvarno prevara ili ne

prevara je 1000%, to ne znaci da mozda neces moci povuc neke pare. Ne samo sto je prevara, nego je i zakonom zabranjeno