Novi Facebook algoritam ili..?

Da li je od jučer facebook promjenio algoritam. Naime na newsfeedu mi se pojavljuju objave nekih stranica koje nikada nisam pratio. Također ne stoji ono Similar posts… nego samo ubace te objave, nisu ni sponzorisane. Također promjena i oko profila. Ako se prijavis sa drugog uredjaja odjavi te i sa prvog i facebook izbaci gresku “session reset”. Ne znam da li se jos kod koga to desava. Takodjer ni auto poster nece da radi jer samo odjavljuje sa profila. Na 3 stranice reach na linkovima je 0. Na jednoj su vratili poslije apela.

Ovo za Objave nelajkanih stranica su najavili odavno, reach vec smanjuju zavisno od toga koliko si “validan”…

Reach smanjuju radi naslova tako je barem kod mene
Banuju ti stranicu na 15tak dana pa se vrati, kad apelujem kazu da jos uvijek grsi standarde zajednice.

Meni su jednu poslije apela vratili, napisali da je greska kod njih, drugu da krsi pravila a za trecu cekam odgovor. Nervira me ovo drugo sto me odjavljuje sa profila.

Jos od prije 10 godina su to uveli… Cim te odjave, a nisi se licno odlogirao, znaj nakon ponovnog logina da te ceka neka kazna :slight_smile:

Danas na stranici od 50k, ima reached oko 600,000 , objave imaju Reached 0, Engagements 0.
Stranica stara 3 godine, primetio sam na jos nekoliko manjih pre nekoliko dana isti problem?

Sta se tu desava zna li neko? Nemam prijava, cista stranica ko suza.

0 na linkove ili i na slike?

Ako je na linkove, provjeri da li ti se stranica nalaiz ovdje:
https://www.facebook.com/help/contact/349130238842860

Ja imam jednu stranicu, 0 reach i na linkove i na slike. Nema je tamo među onim spam stranicama da posaljem zalbu. Sta je tu ciniti?

ja imam od danas problem, da ne mogu objaviti sliku ni na jednoj fb stranici. čim objavim sliku dobijem poruku: This post goes against our Community Standards on spam

video mogu normalno objaviti, do sada nisam imao takvih problema, niti sam ikada objavljivao sumljive slike
objavljujem najnormalnije slike

s ozbirom da imam više facebook stranica, probao sam i na drugima stranicama objaviti neku sasvim drugu sliku ali opet istvar.

pod Page quality piše: Your Page has no breaches

pa sam onda za te slike, stisnuo stisnuo review, da se dodatne provjere

očigledno je greška u sustavu ili nekaj…

kakva su vaša iskustva ?

Slike idu normalno, sam linkovi nista. Cak sam probao i neke linkove sa nasih portala nista nema.

meni sve prolazi normalno osim slika…
pa sam zatražio review…
pa će vjerojatno odgovoriti došlo je do greške u sustvau…
uglavnom malo sam se zasitio facebooka, najradije bi prodao sve stranice…

Kako si objavljivao, jedan post na jedan page i izbaci ti upozorenje da je spam? Isti problem imam od jutros, bez ikakve logike na neke pageove iskace na neke ne

1 Like

Ja poslao appeal, ne znam koliko se čeka… i kako može moja sportska stranica na kojoj se dele vesti sa top5 portala, samo sportske vesti da bude toliki clickbait da eventualno dobijem tu zabranu. Glupost…

identičan problem. objavim post sliku i par sekundi kasnije dođe ta obavijest. pa sam zatražio review.
također na nekima radi, a na nekima ne.

Meni se povremeno isto tako dešava već dva-tri mjeseca i svaki put im pošaljem objavu na dodatni pregled i nikad niko nije ni pogledao…

Pokušaj im poslati APEAL sa više profila (ako ih imaš) možda ti to nešto ubrza.

Sve u svemu, nikad se ne zna kod FB, moguće da izvrše pregled u roku 24 h, možda za 7 dana, možda za mjesec dana…

Jel nemas uopste posjeta s tih Objava?

Meni se zna desiti da vidim nule na pojedinom post rachu, kada kliknem na zutu trakicu, vidim ok brojeve… tu im je problem do cacheiranja…

Nema poseta. Dobio sam informaciju sta se desilo odprilike.

Stranica je dobila block za linkove zbog toga što su vesti deljene sa profila koji je bio bezveze neki i preko programa hootsuite koji je u poslednjih meseci povremeno izbacivao neke spam sharove na moje stranice automatski bez moje dozvole(tipa bubuljice, gliste itd.).

Najgore od svega mi je to da mi je stranica bila sportska, samo sportske vesti nikakve gluposti nisu deljene tipa ispovesti i to, i da mi je tako blokiraju nije mi jasno.

Ne znam da li cu uspeti nesto da uradim preko appeala, bas mi je krivo da mi se to desi na cistu stranicu. Ne znam tacno sta je uzrok…

Da li ima neko iskustvo sa ovim problemom i da li je dobio neki odgovor, skinuta blokada ili je blokada na nedelju, mesec dana itd,

Blokada traje 7 dana ako si je prvi put dobio. Svaka sledeća je dvostruko duža, znači 15 dana, zatim 30 dana… Ako si poslao APELAL, skinut će ti blokadu čim dođeš na red (ako zaista nema kršenja pravila na stranici)