Novi Facebook update ? Šta očekujete?

Upravo sada mi nisu bile dostupne stranice (Nisam mogao vidjeti ni jedan post niti sam mogao objaviti nešto).
Nakon 10 minuta sve se vratilo u normalu, pitam frenda kaze kod njega sve ok dok za 5 minuta kaze i meni isto…
Sta vi mislite šta ce nas ujutru dočekat :’)
Na stranici s 100k fanova 1k reach ? :blush:

U pitanju su pripreme za 2018. i potpunu dominaciju video klipova. Od sutra ce klipovi biti jos vise prisutniji na news feedu, to je ono najvaznije iz ovog ‘patcha’ :smiley:

meni odavno samo klipovi na feedu, mom bratu još više, vjerovatno jer on najviše gleda klipove o igricama, jutjuberima pa mu onda to najviše “serviraju”

još kad uvedu reklame na te klipove pa zaradu … piiiiiffffffff

haj valjda ce 2018 biti bolja, gora od ove ne može biti haha

A ne nisu uveli, na svakom videu malo duljem su reklame odavno.

1 Like

Dakle sa linkovima se mozemo pozdraviti :rofl::rofl:

a nevjerujem bas da ce do kraja srezati te linkove… pa nemožemo svi imati videa na stranicama… pogotovo po 2-3 unikatna dnevno…

Valjda će instagram onda uvesti linkove :slight_smile:

Upravo to i ja se tome nadam da ce to zaživjeti jednog dana zato pripremam profile punim ih :’)

pa po tome kasne za pinterestom … sučelje instagrama mi je ljepše ondnosno nekako jednostavnije dok što se tiče funkionalnosti pinterest je pun pogodak… drito sa slike na web :slight_smile:

Ne bih ja to tako gledao, ipak im trebaju platforme za reklame. Tako da ko radi IA ne verujem da ce da ga sklanjaju. Ja ocekujem te reklame unutar videa kao sledecu stavku. Mada sam citao bas o tome da ljudi koji koriste nisu zadovoljni, da ne lupam sad sa ciframa ali od prilike na milionski broj pregleda je zarada 500$ bila, to procitah negde. Mada koliko se secam kad je @BigTruck kretao sa IA za US mu je bio eCPM 1.5 ako se dobro secam pa evo ga sad na 4-6$.
Ono sto sam jos iscackao je da se ljudi dosta zale na analitiku koju dobijaju za reklame unutar videa, dosta je nejasna.

Smanjice reach na linkove da bi zaradjevali vise a forsirace video da buudu konkurencija youtubu

A YouTube je počeo odnedavno baš obratno raditi, tj. uvoditi sve novotarije slične FB - OSIM videa… koji šiz :slight_smile:

Mislim da su se dogovorili oko toga :smiley:

Reklame na klipovima vidim već nekoliko mjeseci, a danas su ubacili na klipove i “zašto mi se ovo prikazuje”. Mislim da je sve spremno za nas ‘obične’ korisnike da počnemo zarađivati od klipova. Kažu da video creatore u 2018. čeka veliko iznenađenje, vjerovatno je u pitanju monetizacija.

1 Like

Siguran sam da jeste, mislim da ce cak blokirati pejdzeve koji budu prijavljeni za copyright tako da nemojte se puno radovati.

Jel znate koliko mora biti dugacak video da bi dobio reklamu?

Cini mi se da je sve iznad 1 minute moguce monetizovat, nema previse informacije o tome posto je jos uvjek samo za odabrane.

1 Like

Da je bar ko na YT, monetizira sve, ali ako su jako kratki (5-10 sec), reklama ide kad video zavrsi.

Ne bavim se više Facebook stranicama (bolje rečeno ne stavljam na njih linkove), ali promjetila sam da su linkovi potpuno “isparili” sa moje naslovnice. Rekla bi da je ostalo max 10% naslovnice u linkovima, dok se prije od njih nisam mogla obraniti.

Stvarno ne znam što reći i ne vidim alternativu svima nama koji smo nekada od toga živjeli…

Ajmo napraviti neku novu društvenu mrežu?! Hahah

1 Like

I kod mene je isto tako. Mada slabo i koristim fb u privatne svrhe, tj slabo listam naslovnicu samo messenger. I takodjer su mi ubili dobar dio prihoda, ali sto je tu. Prilagodio sam se sa njihovim IA, nije ni priblizno nekadosnjoj zaradi, ali pucaj :slight_smile:

Kod mene sve isto. Za vikend mi je standardno los reach, ali evo ponedeljak sve u normali. Resio sam vikendom i da ne stavljam linkove. Valjda svi zatrpaju vikendom sa objavama pa se tesko probija.

Ja imam jednu teoriju sto se tice reacha. Mislim da je los reach tj manji svima zato sto za razliku od pre par godina ima mnogoooo vise stranica, i sad treba u tom moru stranica probiti se na feed. Pre par godina bilo je sigirno za 100% manje ako ne i mnogo vise. Toje kao npr da svi na G gadjamo isti KW i hocemo posetu i prvu stranu… Pogledajte npr velike stranice (Viralhog,Dodo itd) sto kod njih nije reach problem? Imaju autoritativne stranice, unikatan sadrzaj i eto milionskog reacha na svakoj objavi.
Sad treba debelo oznojiti dupe da se ispliva.