Novi google update mart 2019

Evo za one koji ne znaju, ovde mozete da pratite promene na Google-u tj da li je neki update i koje su niche pogodjene.
Koliko vidim update je bio 22. (@anja1 to te je zveknulo iz nekog razloga) i pogodio je sve niche, neke malo manje a neke vise.
https://www.semrush.com/sensor/

1 Like

Da, da vidio sam. No je problem sto ja nemam, niti dje ima kakvih zakljucaka oko uzroka pada, pa da mijenjam i poboljsavam sta ne valja.

1 Like

Hm, imam pitanje za vas koji se više bavite s ovim. Da li se te promjene u posjetima odražavaju retroaktivno? Na jednom site-u sam primijetio u google analyticsu da broj posjeta mjesečno nije isti kao što je bio prije, recimo za rujan 2016 sada prikazuje brojku cca 30% manju nego što je prikazivao prije.

Kod mene na domacim nema promjene.

To ti je subjektivna greska ili nisi obracao paznju sta je bilo selektovano, users, sessions pageviews…

Ma nemam pojma, ne bih rekao da je greška jer znam da sam gledao Audience Overview, User i New Users…sad sam opet prošao zadnjih desetak godina i cifri po mjesecima za Users i New Users više nisu one koje su prije bile. Najveća je niža cca nekih 30%, a čini mi se i sve…

Moram vidjet imam li gdje kakvih pdf-ova od analyticsa.

Ovo je jedna od zrtava posljednjeg updatea, jedina pozitivna stvar je da ce masu domena bit na prodaju ako ostane ovakva situacija.

1 Like

mene je opičio na 2 domaća sajta, ali se danas malo situacija popravlja. Jedan je skočio znatno, drugi ide polako prema gore…

Ja nemam domacih ali mi je jedan strani satra do temelja, iako sam malo i ja kriv sta nisan gradija linkove ka i ostala ekipa.

Ja ovih dana pratio statistike ovih najvecih svjetskih sajtova i 98% njih ima pozitivan rast. Uglavnom veliki dobijaju, mali gube. I slazem se sa kolegom, sajtovi bez linkova cine mi se najveci gubitnici poslije apdejta.

Zanimljivo mi je da mi ovaj sajt koji ima redirekciju sa istekle domene (koja ima jake beklinkove) gugl nije dirao i sto se tice organske posjete je na istom nivou ko sajt dje se satra radeci na njemu. Ovaj sajt sa isteklom domenom ima 6 puta menje kontenta od mog glavnog sajta, a i kontent nije bolji.

Imam i strani adult sajt koji sam podigao na expired domeni i ubacio 12 klipova. I poslije 2 mj dobijao 600 klikova organskih po wmt. Opisi su generisani rijec + naslov. Drugi sajt na novoj domeni iste tematike sa vise klipova poslije 4mj dobija 20-30 organskih klikova. Tako da voli gugl linkove pa taman bili dobijeni preko isteklih domena.

To je sve nešto što je očekivano. Trend i plan je takav da ostaju samo giganti koji proždiru srednje i male igrače. Kao što sam već pričao, za internet će verovatno odzvoniti za nekih 5-6 godina, možda nažalost i pre. Do tada se može snalaziti i provlačiti, a posle korporacije preuzimaju skoro cela tržišta.

Npr u seriji Incorporated je fino prikazana budućnost čoveka i korporacija.

1 Like

Hah oni zahtjevaju od Gugla, pa mnogo prije njih padali su i veci i sad oni kao nesto zahtjevaju. Guglova usluga guglova pravila… Ovaj update nije nista kakvi su bili u Aprilu 2012.

Mogu misliti kakve ce teorije zavjere kripto entuzijasti piciti ako se ranking ne povrati :slight_smile:

Da da online biznis je danas klimava rabota. Sve vodi tome da cemo placati uslugu Googlu. Svaki sljedeci update njima se vise love slijeva u kasu, a usput pociste malo i smece…

1 Like

Malo po malo google gradi/radi monopol. Ispod žita…

Online biznis nije klimava stvar po meni je sigurnija nego ikad ali bez ulaganja ne moze se napraviti apsolutno nista, ja bez 3000$ ulozenih u sajt ne ocekujem nikakvu zaradu samim tim mnogo je teze za pocetnike a do 2012 moglo se krenuti sajt sa 100$ i ostvariti se zarada e u tom smislu je monopol, nemas novac nema igranja. A sad mora em da platis a em da postujes pravila igre do 2017 je moglo plati pa se klati(rangiras ali mozes da puknes kad god) mogu reci samo da sam uspeo rangirati sajt u jednoj od najtezih affiliate nicha za vecinu keyworda nakon ovog updejta ( nesto slicno kao sto je onomad uspeo anteloff) ja sam zadovoljan trenutnom situacijom jel sami znate broj Indijaca krenuli su otvarati masovno sajtove a sad su ga ispusili dosta njih.

Mogu reci da koristim PBN oko 40% linkova su mi PBN linkovi ali vise ne koristim PBN -ove koji objave 20 guest postova dnevno i zaradjuju samo od prodaje guest postova ( Mislim na sajtove koji su DR70 +, DA65+ a imaju 10000 traffica mesecno znaci ti sajtovi su pukli zbog prodaje guest postova zato i imaju tako malo traffica e od njih vise ne kupujem PBN postove )

Metoda za 2019 je naci privatan PBN u mom slucaju nasao sam coveka koji pravi PBN od exp domena pre toga ga naravno testira za svaki PBN koji napravi daje maximum 10 linkova po sajtu i placa se mesecno od 15 do 25$ sto znaci da me na godisnjem nivou jedan link izadje oko 200$ sad trenutno placam 150$ mesecno znaci 1800$ godisnje i to samo za jedan sajt ali nikad nisam probao nista jace uspeo sam rangirati sve uz 60% normalnih guest postova.

Ne znam koliko ce uskoro seo biti isplativ. Gledao sam onu nisu koju si predlozio, kucni ledomati. Pa ne mozes doci do prvog linka koliko ima oglasa prije njega, a cijena klika je iznad 1 usd. Jel ima negdje neka lista popularnih (ili manje popularnih) nisa da vidim kako stoje sa placenim oglasavanjem?

Niche koje ja radim su mnogo vise saturated od ledomata veruj mi da ipak imam ok zaradu i da sam o vise nego zadovoljan svojim delom kolaca, doduse za 30% artikala imam snippet al i ovamo de nemam ok je situacija. Tako da to su sve izgovori reklama ce biti sve vise i vise tako da to gledaj samo kao bonus da otvoris sajt u toj nichi.

jeli to dostupno i za ostale ili privatan/zatvoren/povlasten deal?

To je pbn od Matt Diggity -ija mozes ga naci na facebooku on je vlasnik authority buildersa
https://authority.builders/

Ja sam pokusavam napraviti nesto slicno kupio sam dva exp domena.

ok, tnx.

kad ga bas spominjes, jesi mozda authority builders isprobao/testirao? dobio sam dojao da su pomalo zaspamani sajtovi zastupljeni koje i sam mozes prokopati npr na fiverru, bez njihove margine/provizije od 2x, 3x…

Pa nisu bas fiverr sajtovi, ok su kvaliteta sto je najbitnije rade posao a ok su ako imas sajt koji ti donosi 5000$ mesecno ako nemas onda su preskupi ja generalno radim outreach sam pa nikom ne placam proviziju uzimam linkove izmedju 30-60$ a koje bi na authoritiju platio 100-120, probao sam jedan link ok je al za moj ukus preskupo, uskoro planiram zaposliti coveka koji ce mi raditi outreach full time umesto mene.

1 Like