Novi oglasnik na tržištu

Sretno, ali moje je mišljenje da nećeš uspjeti bez ogromne količine love.
Imam dva spec. oglasnika, poslovni prostori i stanovi. Nema teoretske šanse da ugrozim velike igrače.
Može biti 100x besplatno, ljudi neće staviti oglas ako od toga nema koristi. Radije plate njušci pa realiziraju prodaju.

Odem maločas na index.hr i vidim ovo:

A zamisli, utrošeno je toliko novca u promociju da su iskakali iz paštete doslovno - od weba, do TV-a i YouTuba… Jednostavno, postoje stvari u koje je puno bolje uložiti vrijeme i novac.

Najbitnije je, treba imati plan. Al plan koji je mjerljiv!

Za plan se unaprijed postave etape sa nekakvim mjerljivim brojkama/postignućima. Jer ako nema takvih checkpointa, onda se ne može ničim mjeriti koliko razvoj ide ili odstupa od plana. A takav plan je onda goli k****.

Znači precizan mjerljiv plan i udrit po njemu.
Već u tom koraku konstrukcije takvog plana se vidi da li nešto ima smisla pokušati gurati ili ne.
A kada se i krene po takvom planu, teže je zaglibiti…jer pravovremeno te brojke i postignuća osvjeste ako si otišao krivim putem.

Vrijedno spomena, s dobro definiranim planom je puno lakše dobiti i investitore. Jer onda i oni imaju čvrste točke po kojima mjere da li je njihova investicija pala na plodno tlo. Pa ako se ispune prvi kriteriji mjerenja izvršavanja plana…oni će rado gurati dalje. A početnu fazu im nije problem riskirati…jer su lovaši. Al sigurno neće htjeti da ta početna faza traje xx godina da bi dobili feedback o uspješnosti provođenja planirane strategije…

Mali možda koristan hint…sada sam baš nešto krenuo raditi i skužim da imam zanimljivu praksu koja se malkoc poklapa sa gore rečenim.

Ja si inače redovito kada sjednem nešto raditi napišem plan koraka sve što ću raditi iduća dva tri sata. I onda radim po tim točkama.

Uz to također imam napisane planove za:

  • dan
  • tjedan
  • mjesec
  • godinu

Nekada mi je to sve bila jedna to-do lista, ali onda je bio kaos da toga nisam bio ni svjestan.
Sada znači imam to-do liste različite za sljedeća dva/tri sata, isto kao i različite to-do liste za dan, tjedan…itd.

Otkad to tako vodim, puno bolje se mogu orijentirati na goreće stvari koje treba rješavati.
Jerbo ako imaš samo jednu todo listu, onda od šume formulara ne vidiš ono što je trenutno jako bitno i što se mora rješiti u danu …isto tako na godišnjem planu će se stvari zagubiti, ili će izgubiti svoje prioritete.

Heto, ako netko nesvjesno ima isti problemčić, možda ga ovo osvjesti. Zaista toplo savjetujem :wink:

Dalo bi se to voditi i elegantnije računalno, ali križati na papiru je ipak neprocjenjiv gušt :smiley: :smiley:

2 Likeova

Mozes navesti koji su to problemi?

Satnica za konzalting za ideje, prijedloge, poslovne procese, poboljsanja i sl. mi je 500 kn.

:man_facepalming: :man_facepalming:

(20 znakova)

1 Like

@belmin

Ti se smijes, ali to ti je realna minimalna satnica konzultanta. Ako mislis da je to zajebancija ili previse, sto si sami ne unaprijede stvari?

A ima tu jos hrpa stvari koja nedostaje za krajnjeg korisnika i stvari koje treba popraviti.

To je ok satnica za dobrog savjetnika, al da bi to bio:

  • moraš imati reference ljudi koji će svoja postignuća zahvaliti tvojim savjetima
  • ili barem vlastiti projekt kojega su pogurala tvoja razmišljanja

Bez toga bi bilo zaista smješno.
Smatram da kao osoba koja naplaćuje toliko svoje savjete već imaš neku web stranicu gdje se mogu vidjeti tvoje reference?

1 Like

Za poslovne procese i sl. ti ide malo drukcije.
Kako ces to mjeriti?

Imamo sad app ili portal i donosi x kn, npr. poboljsamo ux, ubacimo ideje i zarada poraste recimo 20% , neka se gleda isti period.

Da li mislis da li bi to bila posljedica promjene, povecanje prodaje ili pak djelovanje marketinga?

Uglavnom to je nesto sto se ne moze mjeriti.

Poslovni procesi se rade na temelju analize zahtjeva, a poboljsanja ono sto treba to jest sto bi bilo korisno imati na webu, da je jednostavnije korisniku i sl. Recimo nedostaju minimalno tri stvari + poboljsanje.

Da si slusao kolegij poslovne procese, onda bi znao o cemu pricam.

Pa ako sam rekao da trebaš imati referencu osobu kja će svoja postignuća zahvaliti tvojim savjetima…onda je stvar vrlo jednostavna:

  1. Ta osoba je očito svjesna da su joj tvoji savjeti pomogli
  2. Onda je valjda spremna dati zahvalu “Testimonial” na tvoj rad.

…a ti taj testimonial okačiš na svoj web gdje nudiš svoje usluge.
Naravno, da bi to sve imalo smisla…zahvalu treba dati netko tko ima neki autoritet, tj. neke projekte iza sebe, a ne unknown Pero Perić iz Perić sela… (Mada Pero Perić nije unknown, njega svi znaju xd)

Problem je možda što nemaš niti web za svoje usluge, niti testimonial-e koji bi okačio na svoj web, a ne što ja nisam slušao kolegij o poslovnim procesima xd.
Možda griješim, razuvjeri me…bilo bi mi drago.

Reference imam, a imam i osobe koje mogu potvrditi moje kvalifikacije i reference.

Web nemam jer mi ne treba, zasto bi trebao imati web?

Jedan dio ljudi koji rade programiranje nema znanja o ostalim stvarima.
Programiranje nije samo sintaksa i to je to.

Tu je hrpa drugih stvari koje jedan dio programera nezna i nisu naucili, zato je odredjeni postotak code-a smece, odredjeni broj aplikacija
su komplicirane za koristenje sa puno bugova itd…

Moze i ovako, naplacujem ideje, svaka nova ideja 30 k kn jednokratno ili 1 % postotak od prodaje tog dijela gdje je implementirana ideja, ovo je opcenito za bilo koga.:smile::smile: 1% od prodaje za svaki dio posebno po idejama.

Vec vidim, ovo ce opet biti vruca tema.:face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::innocent::innocent::grinning::grinning::grin::grin::blush::blush:

@bozoou

Kad radis neki web, aplikaciju, da li ti na pamet padaju ideje sto sve treba biti u app?
Da li onda od zahtjeva i ideja radis poslovnu analizu?
Da li modeliras poslovne procese?
Da li optimiziras stvari?
Da li modeliras bazu prema zahtjevima minimalno u trecoj normalnoj formi?
Da li prvo slozis arhitekturu aplikacije ili odma strikas code pa dodajes stvari kako ti trebaju?
Kad si napravio to sto si mislio, da li ti opet padaju ideje na pamet, recimonove ideje i poboljsavanje starih stvari?
Itd…

Da bas to, hrpa ih nije naucila vaznost automatiziranog testiranja, a stalno prica o kvaliteti koda :smiley:

1 Like

Mozda postoji netko tko bi platio taj iznos za tvojih sat vremena, ali ja ne bih.

Ako postoji nesto sto ti smeta mozes kontaktirati podrsku i dati svoje prijedloge, ili eventualno zadrzati to za sebe i iskoristiti tu ideju i pobijediti konkurenciju svojim inovativnim idejama.

U svakom slucaju sretno!

1 Like

Sumnjam. …

Meni ne treba 20 znakova, forum is hacked, hahah :smiley: :smiley:

1 Like

Da mi je samo znati koji je to naivac jorgovanu dao 500 kn da ga savjetuje o tome da li ima smisla izbaciti na tržište specijalizirani oglasnik?

@jorgovan imam hrpu ideja koje bi mogli primjeniti na ovaj novi oglasnik!!!
Daj meni pola love sta si uzeo za savjetovanje i slozit cemo jebacki oglasnik!!!

Mali off topic - da li je dozvoljeno uzeti oglas sa neke druge stranice, staviti na svoj oglasnik taj oglas ali navesti da je originalno sa prvog oglasnika?

Admina molim lock ove teme.

Hvala