Novi Panda update je krenuo

Panda refresh is rolling out—expect some flux over the next few days. Fewer than 0.7% of queries noticeably affected: http://goo.gl/woSU3

http://www.seo.hr/blog/562/google-panda-update-tocni-datumi

Ah super, jedva cekam da mi jos unisti ovo sta je ostalo od stranice mi :smiley:

Za popizdit’…pa koje to hrvatske webove “efektiraju” guglovi algoritam update-i???
Senzacionirate do ajera…

Nije to panda ni pingvin.
To je “low quality EMD” filtar. Napravljen lose do jaja. A sto se google.ba/hr/rs tice, ti guglovi su jos iz 2006-e or kaj god, ne sljaka pol toga, sumnjam da se imate zbog cega brinut.

Pa ovo je nenormalno i sramotno, ponovno mi je uništio najbolje sajtove, al ono baš one sajtove koje nisam na brzinu napravio nego sam radio na njima kvalitetno a na prvo mjesto stavio spam podstranicu.
Ne znam što se sa njima događa al više nemam volje ni pretraživati preko njih jer ne daje nikakve rezultate, kvaliteta pretraga je pala za 50%.

Drek cisti eto :slight_smile: I feel your pain. Domena s 8k UV/dan proglasena “low quality EMD” i sve izbrisano. 2 godine rada u picku osle. Pardon zbog jezika. Drek.

Ne kužim, kak misliš da si imao 2 godine rada ? Onda si imao svoj sadržaj ? Kak te onda skinu ?
Mene su skinuli jer sam imao čistu spam stranicu i sad me lagano vračaju. Al neke spam stranice u istoj niši i dalje dobro kotiraju, nije mi jasno…

Imao i svoj vlastit sadrzaj, cuda para utuceno u dizajne, unique textove i slicno, i skinu te. Jer kajjaznam, EMD je, i to .org, ali kao low quality je ili nesto. Cekam da se ocituju u reconsideration, bmk kaj je algo mislio ali je to def greska.

Ne znam tko je taj novi direktor za spam al je tip čisti idiot, na putu je da uništo neuništivo.

de neka netko ostavi link od tih srušenih stranica ili neka pošalje na PP

Ako ce vam biti lakse, i meni su sve “engleske” stranice od jucer pale na 10-20 % ranijeg prometa sa Googlea, valjda ce se lagano vratiti, jer sadrzaj nije bio kopiran :slight_smile: Nisu izbrisane iz Google indexa nego dobijaju manje posjeta za keyworde

Nisam doduse precizirao, ali to je to, sto mago govori. Malo sam lud pa dramim, znaci mrtve == derangirane pun kufer. Ko izbrisane :smiley:
Znaci simptomi:

a) gubljenje SERPa root domene, pad za X-XXX mjesta
b) gubljenje long tail (phrase) keyworda, isto SERP devaluacija, pad od X-XXX mjesta
c) neka kombinacija sveg tog

Dakle, evo da znate jeste li pogodjeni ili ne.
No, ponavljam -> ovo NIJE Zoo zivotinja, nema veze s Pandama i Pingvinima.
Odvojeni update.

Nadalje; starost stranice izgleda utjece, lakse prodju kroz filtar. Iako je glupo reci da je 2+ god stranica pretjerano mlada (imalo bi mi logike za stranice ispod 3 mj starosti ili nesto) ali izgleda da da.
Izrazito je orijentiran na EMD, no i dalje vidim brdo sranja od stranica u top 10, ili cak pojacanih, tako da veze nema.

Npr, primjetio sam da shit stranice s .com i .net extenzijama prezive, a .org, biz, info i ino ne. Nebi reko da je best shot kompanije teske $200.000.000.000 USD jedan IF u Pythonu koji pita IF EXT… Ako je, bolje da idemo na bing odma. Na MS smo navikli da su suga vec godinama.

IMHO; Google je prestao vrsit testove na test enviromentu, vec evo cim neku glupost iskodiraju idu live pa ko ziv ko mrtav. Neznam kaj bolje rec. Toplo se nadam da ce ovo zavrsit isprikom. Individualno je to sve, sto je quality web i sve, svi cemo rec za svoje da su spica, ali ostanemo li objektivni mozemo lako primjetit razliku izmedju dreka i dragog kamena, npr. Tako da predlazem svima, ako objektivno mozete reci da niste radili shit page, saljite reconsideration. U protivnom i za druge slucajeve, dobrodosli u novu Google igru -> igru gdje su veliki veliki, a mali na zavodu ili na sanku.

Gnjidavo.

Cijelu prošlu noć sam proveo čitajući po forumima gnjevne komentare i opet se sve svodi na to da ono što gugle tvrdi da je učinio ne stoji niti najmanje. S ovom promjenom ispada da jednostavno ne može nitko imati uskospecijalizirani sajt recimo posvećen određenoj vrsti pasa već se prednost daje mega sajtovima sa gomilom sadržaja o svim pasminama pasa.

Meni se sve više čini da gugle na silu želi cijeli web pretvoriti u jedan veliki biznis i izbaciti iz igre bilo koga tko to radi recimo amaterski.

Od svih mojih šit stranica koje imam, koje šire čisti spam i zagađuju internet ode mi baš ona na kojoj radm svakodnevno već pola godine s kojom planiram zaista nešto kvalitetno pnuditi. Trudio sam se ko crnac ali očito da šit stranice uvijek bolje prođu kod googlea…sramotno, posjeta pala sa xx xxx na xxx počevši od 29.8.

Izgleda da je google odlučio dignuti samo ove velike igrače a one male sajtove koji se bave samo time maknuo skroz, evo googla jedan pojam za igrice vani, na prvim mjestima su amazon.com, članci na dailymail.co.uk, mashable.com, 4shared.com, 2 youtube videa i par velikih sajtova sa igrama neki tagovi.
Dakle, googlaš jednu popularnu igricu i ne možeš na prvoj stranici pronaći tu igricu, kome treba takva tražilica, doslovno beskorisno.

Evo, i ja sve ovo mogu potvrditi. :bljuv:
Uh. Jao. :hmm:

Ne vidim nikakve promjene za sada. Sve isto za sajtove na eng.

Jesu li tvoji webovi unikatni ili imaju neke sadrzaje preuzete s drugih?

Unikatni