Novi Panda update je krenuo

I meni je je bacilo stranicu koja je bila na x poziciji na xxx poziciju…nekuzim zasto, sadrzaj mi je unikatan.

Uporan ja…dali ti guglovi “apdejti” afektiraju .hr webove?
Ako DA, koje?.
Puno hvala!

Ne. Google HR je retard medju guglima. Probabli jos mozes i stuffat i bit prvi.

Meni recimo exact match domena nije pala, hitmanabsolutiondownload (dot) com - sadržaja gotovo da i nema a prvi sam. Jest da niti nema konkurencije neke, ali svejedno čudno da nisam penale dobio.

Pa bit i je da su propali kvalitetni sajtovi a ovi spam su došli na prva mjesta.

Daj jedan primjer. Konretno dvije stranice navedi da ostali mogu usporediti.

Sudeci po linkovima u tvom potpisu…mora da rasturas :wink: …ili to nije spam pa si popusio pozicije?!

Ja sam već objašnjavao ljudima da se tu radi isključivo o biznisu a “mali” webmasteri su samo kolateralne žrtve. Sad kad guglam bilo koji pojam preko us proxia dobijam većimo velike sajtove sa masom sadržaja i vidim jako malo “malih” sajtova pa se lako može zbrojiti dva i dva. Stavite se u ulogu nekog malog poduzetnika u US. Prije ste za gugle promet trebali naći dobrog seo majstora da vam upikne pokoju poziciju na guglu. Sad je to praktički nemoguće i što vam ostaje ako želite taj promet? Adwordsi. Ljudi krivo razmišljaju da je ovo šmišljen udar na webmastere. Nema to veze s tim. Google hoće surferima servirati te glomazne sajtove sa mnoštvom informacija,natrpanih svime i svačim a svi ostali će sad morati kupovati njegov promet.

Iskreno nemam volje davati primjere, za večinu igrica na engleskom koje googlam, itunesi su uvjek tu, youtube, veliki tehno blogovi i pokoji veliki sajt sa play stranicom. Rjetkost je pronaći micro niche sajt koji korisnicima pruža najviše jer je rađen baš za to što oni traže a sve domene zauzete davnih godina.

To su novi sajtovi koji nemaju pozicije i nisam sa njima popušio.

Ja mislim da rasturam kvalitetom. Uzmimo npr sajt shopaholic-games.com (jedini engleski od tu), jedini sajt na webu koji ima samo te igrice na okupu, baš ono što te cure traže, optimizirano za taj pojam sa svih 6 igrica koje postoje na netu sa urednim, unikatnim i jednostavnim dizajnom.
Po čemu je sajt spam? Možda po opisima? Misliš da te cure čitaju opis i da ih briga za to, tu su dvije-tri rijeći da ih google uzme za descrpition. Po mom mišljenju, taj sajt je najkvalitetniji za taj pojam na netu i imao bi najbolji bounce rate za taj pojam trenutno.

Odi na američki google i upiši taj pojam, na prve dvije stranice dobiješ razultate iz 3 domene koji se samo izmjenjuju (eto jedan primjer za CreatifCoda)

Ma ja sam pitao za konkretan primjer, npr.

stranica1.com bila na ko zna kojem mjestu sad je na 1.
stranica2.com bila na 1. mjestu sad je na 130.

Koji k…c svi krijete te svoje stranice koji zmija noge, pa ne bojite se valjda da će vas neko pokrati. Puno priče, a ništa konkretnih primjera.

[quote=“CreatifCode”]Ma ja sam pitao za konkretan primjer, npr.

stranica1.com bila na ko zna kojem mjestu sad je na 1.
stranica2.com bila na 1. mjestu sad je na 130.

Koji k…c svi krijete te svoje stranice koji zmija noge, pa ne bojite se valjda da će vas neko pokrati. Puno priče, a ništa konkretnih primjera.[/quote]
Neće pokrasti ali hoće kopirat :). Pa eto, ono gore ti je primjer, samo zamisli da je moj sajt bio prvi a nakon pande je prvo to što je sad prvo (3 ista sajta se izmjenjuju na prvih 5 stranica).
Ima li to logike, tj. jeli to najbolje rješenje za curicu koja traži te igrice? Meni to više izgleda kao hrpa errora.

Ja sam primjetio rast posjete na jednom domaćem sajtu, skočila mi je posjeta sa oko 1600 UV dnevno na oko 2500 dnevno, tako je već 5 dana, možda je samo trenutni boost nevezan za algoritam, nemam pojma.

Radi se o sajtu koji nema sadržaja osim videozapisa. Dakle nula teksta, rangira se samo sa naslovima i meta opisom.

Google voli novce, a vi želite biti prvi jel??

sve se svodi na to

[quote=“Bugi”]To su novi sajtovi koji nemaju pozicije i nisam sa njima popušio.

Ja mislim da rasturam kvalitetom. Uzmimo npr sajt shopaholic-games.com (jedini engleski od tu), jedini sajt na webu koji ima samo te igrice na okupu, baš ono što te cure traže, optimizirano za taj pojam sa svih 6 igrica koje postoje na netu sa urednim, unikatnim i jednostavnim dizajnom.
Po čemu je sajt spam? Možda po opisima? Misliš da te cure čitaju opis i da ih briga za to, tu su dvije-tri rijeći da ih google uzme za descrpition. Po mom mišljenju, taj sajt je najkvalitetniji za taj pojam na netu i imao bi najbolji bounce rate za taj pojam trenutno.

Odi na američki google i upiši taj pojam, na prve dvije stranice dobiješ razultate iz 3 domene koji se samo izmjenjuju (eto jedan primjer za CreatifCoda)[/quote]

Imas rijec “shopaholic”, pored u domeni i title-ovima, i u svim image tagovima i spominjes posvuda “shopaholic” u textu na indexu…jel’ to zaista potrebno kako bi “otimizirao” taj web za rijec “shopaholic”?
Zamisli da si novinar jutarnjeg i stigne vijest da je Sanader u zatvoru.
Pa moras napisati text…po tebi bi izgeledao bi ovako:
Sanader je u zatvoru jer su Sanadera stavili u zatvor jer je Sanader krao ljude pa je Sanader u zatvoru…itd :))
Pa 5 fotki koje prate texst sa alt tagovima: “sanader u zatvoru”, “zatvor u sanaderu”, “sanader i zatvor”, “Zatvor i Sanader”…
Bravoooo!

Prica ide ovako…google snima cijeli svijet s kamerama, a treba to netko i platiti, jer nista nije džabe. E sad, nemozemo kriviti ni google kako se razbacuje s parama, jer kad oni snimaju svijet, taj isti svijet se veseli tim snimkama i potice takav mentalitet. Kad konačno svijet shvati da sve nepotrebno skupe projekte plaćaju upravo oni, onda bi se manje i veselili takvim stvarima…i na taj način odašiljali informaciju :“netreba nam to…neki ljudi su gladni i treba njima!” -Znaci da, slazem se apsolutno da ovakva konstrukcija podupiranja jakih tjera male da više plate.

S druge strane, primjetih i ja shopaholic gdje god si ga mogao strpati, ne kuzim se previse u seo, ali shvatih da google voli prirodno.

@ posluzitelj:
Primjer ti je glup. NHF. Znaci postavljas komentar kao iskusnjara a istovremeno van serijski primjer odnosno poveznicu. Nemoguce je biti u okvirima standarda koji nije transparentan. 3 ili 33% KW gustoce ne igra uvijek istu ulogu. Ako pricamo o “human readable” sadrzaju, to je uvijek svima na prvom mjestu. Tesko da webmaster s vise od 20.000kn/month (a ima ih ovdje) ne konta to. Fuckas ove gluposti od 2 dolara, spun i spin, jel ne?


Radi se o svrsi sajta na neki nacin; i argumentacija zapravo izlazi iz odgovora na pitanje: da li je sajt prihvacen ili nije, sto je mjerljivo jer google kao skup algoritama u nekakvom serveru radi na istima. A nisu ovaj put nista relevantno uzeli, koliko vidim. Nikakve podatke iz analytics (aj nemaju svi) ali ni WMT nisu uzeli u obzir. A ti su im primarni da svom SkyNet objasne kako stvari rangirat, jerbo - kako bi inace se nakon par dana pojavio history od vise od 30 dana cim dodate sajt u WMT? Zar niko ne pozna osnove logike? Je li sajt EMD ili ne, svakako igra ulogu u vecini slucajeva ali ne uvijek. Reko sam u prvom postu; ako mislite da nemate shit, saljite reconsideration. U nacelu, ocu rec - jasnije je kaj su “toppillsforhemeroids.com” od neceg drugog a u gamingu nije ista prica.

Slazem se i s svima prije - siguran sam, sto vise vrijeme prolazi, da G igra neku high kita money igru gdje u osnovi nemate kaj radit ako ne radite tako da tocno velik dio zarade vracate unutra. Ako vam je stalo do SERPa. Ako nije, spica. Iako cijela ta postava logicka nema veze - ak imas para, kaj ce ti SERP tocno. No, teorija u izradi. Stariji su sajtevi prosli super, jer kolko sam shvatio ne postoji filter uopce za njih. Mislim, postoji al 90% ne sljaka.

I tako, u nacelu, metrika je relativna, ovi su je postavili apsolutno i izveli update. Ne sljaka. Gledam taj web vec 2 god svakodnevno, i G se pomalo gubi, nisam osjecao nikakvu poveznicu s ekipom poginulom u Pandama ili Pingvinima ali sam svjestan banalnih gresaka u algoritmu.

DISCLAIMER:
Autor posta je radio youtube comment spam dok je vecina jos igrala Quake 3, pa kontam kaj je razlika izmedju spama i ne ili low quality i ne.

Simple test:
Moja stranica je: GAMES FOR BOYS » Free Online Games For Kids. Pala s 9k UV/ day na nista. Oznacena kao low quality emd.
Unaprijed imam reci par stvari: domena nije idealna, svakako. Jedan nece prodat .com, drugi oce miljon za drugi neki .com koji je slican. Takoreci, domena je kakva je kad je taj dan izabrana. Metode razvoja su bile u standardu, i sve skupa pazljivo radjeno. Socijalno involvirano i aktivno, te cak sam trosio masne pare brinuci se o unique textovima gdje trebaju, kw density je odlican, nek mi neko od informiranih u SEO objasni di je to low quality spam stranica. Ima svojih nedovrsenih dijelova, nedavno sam dizajn radil pa je proces, samo to cu izdvojit kao falsno, na nekih 0.5% stranica.

  • I da - volim tocne keyworde, volim human friendly URL. Avg time on site 8 min, 8 pv/visitor, i 20% bounce na prosjeku godine. Cisto fyi.

Ukratko :slight_smile: (neko reko da nema primjera, evo vam)
Da cujem - iskreno - da li je to spam. A hint kratki je: provjerite za glavni KW top 10. Pomnije.
Thanks za review unapred. :smiley:

#Disclaimer 2: Uzrujan sam i potresen bas takvom procjenom svog sajta di je oslo tisuce sati rada (content i dizajn, i SEO), pa nemojte zamjerit ton na dijelovima. Ali ako ima nelogicnosti, rado bih ih cuo.

[quote=“posluzitelj”]Imas rijec “shopaholic”, pored u domeni i title-ovima, i u svim image tagovima i spominjes posvuda “shopaholic” u textu na indexu…jel’ to zaista potrebno kako bi “otimizirao” taj web za rijec “shopaholic”?
Zamisli da si novinar jutarnjeg i stigne vijest da je Sanader u zatvoru.
Pa moras napisati text…po tebi bi izgeledao bi ovako:
Sanader je u zatvoru jer su Sanadera stavili u zatvor jer je Sanader krao ljude pa je Sanader u zatvoru…itd :))
Pa 5 fotki koje prate texst sa alt tagovima: “sanader u zatvoru”, “zatvor u sanaderu”, “sanader i zatvor”, “Zatvor i Sanader”…
Bravoooo![/quote]
Gluposti, najmanja bitna stvar u svemu, to sto si ti naveo sigurno nije razlog tome sto sajta nema na googlu niti je sajt zbog toga spam. Ako se 5 od 6 igrica zovu shopaholic ne vidim razloga da ih tako ne navovem ili da je to nesto loše. Problem je puno teze prirode i nije onsite nego je offsite.

[quote=“Nosf”]@ posluzitelj:
Primjer ti je glup. NHF. Znaci postavljas komentar kao iskusnjara a istovremeno van serijski primjer odnosno poveznicu. Nemoguce je biti u okvirima standarda koji nije transparentan. 3 ili 33% KW gustoce ne igra uvijek istu ulogu. Ako pricamo o “human readable” sadrzaju, to je uvijek svima na prvom mjestu. Tesko da webmaster s vise od 20.000kn/month (a ima ih ovdje) ne konta to. Fuckas ove gluposti od 2 dolara, spun i spin, jel ne?


Radi se o svrsi sajta na neki nacin; i argumentacija zapravo izlazi iz odgovora na pitanje: da li je sajt prihvacen ili nije, sto je mjerljivo jer google kao skup algoritama u nekakvom serveru radi na istima. A nisu ovaj put nista relevantno uzeli, koliko vidim. Nikakve podatke iz analytics (aj nemaju svi) ali ni WMT nisu uzeli u obzir. A ti su im primarni da svom SkyNet objasne kako stvari rangirat, jerbo - kako bi inace se nakon par dana pojavio history od vise od 30 dana cim dodate sajt u WMT? Zar niko ne pozna osnove logike? Je li sajt EMD ili ne, svakako igra ulogu u vecini slucajeva ali ne uvijek. Reko sam u prvom postu; ako mislite da nemate shit, saljite reconsideration. U nacelu, ocu rec - jasnije je kaj su “toppillsforhemeroids.com” od neceg drugog a u gamingu nije ista prica.

Slazem se i s svima prije - siguran sam, sto vise vrijeme prolazi, da G igra neku high kita money igru gdje u osnovi nemate kaj radit ako ne radite tako da tocno velik dio zarade vracate unutra. Ako vam je stalo do SERPa. Ako nije, spica. Iako cijela ta postava logicka nema veze - ak imas para, kaj ce ti SERP tocno. No, teorija u izradi. Stariji su sajtevi prosli super, jer kolko sam shvatio ne postoji filter uopce za njih. Mislim, postoji al 90% ne sljaka.

I tako, u nacelu, metrika je relativna, ovi su je postavili apsolutno i izveli update. Ne sljaka. Gledam taj web vec 2 god svakodnevno, i G se pomalo gubi, nisam osjecao nikakvu poveznicu s ekipom poginulom u Pandama ili Pingvinima ali sam svjestan banalnih gresaka u algoritmu.

DISCLAIMER:
Autor posta je radio youtube comment spam dok je vecina jos igrala Quake 3, pa kontam kaj je razlika izmedju spama i ne ili low quality i ne.

Simple test:
Moja stranica je: GAMES FOR BOYS » Free Online Games For Kids. Pala s 9k UV/ day na nista. Oznacena kao low quality emd.
Unaprijed imam reci par stvari: domena nije idealna, svakako. Jedan nece prodat .com, drugi oce miljon za drugi neki .com koji je slican. Takoreci, domena je kakva je kad je taj dan izabrana. Metode razvoja su bile u standardu, i sve skupa pazljivo radjeno. Socijalno involvirano i aktivno, te cak sam trosio masne pare brinuci se o unique textovima gdje trebaju, kw density je odlican, nek mi neko od informiranih u SEO objasni di je to low quality spam stranica. Ima svojih nedovrsenih dijelova, nedavno sam dizajn radil pa je proces, samo to cu izdvojit kao falsno, na nekih 0.5% stranica.

  • I da - volim tocne keyworde, volim human friendly URL. Avg time on site 8 min, 8 pv/visitor, i 20% bounce na prosjeku godine. Cisto fyi.

Ukratko :slight_smile: (neko reko da nema primjera, evo vam)
Da cujem - iskreno - da li je to spam. A hint kratki je: provjerite za glavni KW top 10. Pomnije.
Thanks za review unapred. :smiley:

#Disclaimer 2: Uzrujan sam i potresen bas takvom procjenom svog sajta di je oslo tisuce sati rada (content i dizajn, i SEO), pa nemojte zamjerit ton na dijelovima. Ali ako ima nelogicnosti, rado bih ih cuo.[/quote]
Ni ja ne vidim spama nigdje na sajtu, jedan od kvalitetnijih sajtova sa igrama koje sam posjetio zadnje vrijeme. Izgleda da čemo u buduče morati odvojiti jedan dio od čeka i vratiti googlu natrag, možda nas zavoli. Njuskalo je dobar primjer, pogle samo kako stoje na googlu sada, oni časte google, google njih i svi sretni.

Misliš li da bi se trebalo reklamirat preko G Adwordsa i tako vratiiti googleu jedan dio novca?
meni se čini da je tako, jer kao što neko reče:
Google voli pare ai vi hocete da budete prvi pa …ko voli nek izvoli :slight_smile: