Novi Panda update je krenuo

Teorije zavjere :smiley:

Da, moguce da bi nam google jos vise vratio kroz serp, al to su nagađanja, teorije zavjere :slight_smile:

Ja mislim da to nema veze, njuškalo je popularan, čak i moja baka zna za njega, nema to veze sa time što njuškalo financira google.

Čitam dosta web foruma oko ovoga updatea i mnoge dobre stranice su pale. Mislim da je samo pitanje dana kada će google skinuti još naših stranica, pitam se da li se više isplati ulagati u web kada nikada neznaš ma koliko se trubio da li je tvoj sajt sljedeći. :thumb down google:

Pozdrav svima, pa i Bugi-u :slight_smile:
Heh…zakuhalo se :slight_smile:
Ne igram igrice na netu i ne znam “koje” su to igrice dobre ili lose…a to, valjda, nezna (bar za sada) niti gugl.
Pogledao sam onaj shopaholic-games.com gore spomenuti web, i dobio proljev.
Isto kao da sam otisao u neku imaginarnu cevabdzinicu od Bugi-a, pojeo cevape i dobio proljev pa to publicirao na netu.
Nigdje nisam spomenuo da sam 100% (ili 65% :)) u pravu…i da ce Vas sve napasti proljev…samo sam rekao da mi je “taj i taj” web, iliti cevabdzinica uzrokovala zelucane probleme, tj. da mi je pozlilo od “coda” (ne citavog, samo ono kaj ide u startu i malo od onog 'nutra;)) tog weba i ne cudim se da je i guglu pozlilo pa ga je degradirao.
Pa zatim korisnik “meegoo” spomene njuskalo.hr docim u zadnje vrijeme pokusavam ljudima objasniti da se guglu (mozda) iebe za .hr domene i bezuspjesno po forumu pitam koje to .hr domene “puse” nakon guglovih pandi i pingvina pa da mozemo zakljuciti da je “taj i taj” .hr web popusio docim “njuskalo” nije.
Pa je netko spomenuo da gugl zeli oglasivati, pa zbog toga prilagodjava algoritam svojim potrebama…i tak…super

[quote=“posluzitelj”]Pozdrav svima, pa i Bugi-u :slight_smile:
Heh…zakuhalo se :slight_smile:
Ne igram igrice na netu i ne znam “koje” su to igrice dobre ili lose…a to, valjda, nezna (bar za sada) niti gugl.
Pogledao sam onaj shopaholic-games.com gore spomenuti web, i dobio proljev.
Isto kao da sam otisao u neku imaginarnu cevabdzinicu od Bugi-a, pojeo cevape i dobio proljev pa to publicirao na netu.
Nigdje nisam spomenuo da sam 100% (ili 65% :)) u pravu…i da ce Vas sve napasti proljev…samo sam rekao da mi je “taj i taj” web, iliti cevabdzinica uzrokovala zelucane probleme, tj. da mi je pozlilo od “coda” (ne citavog, samo ono kaj ide u startu i malo od onog 'nutra;)) tog weba i ne cudim se da je i guglu pozlilo pa ga je degradirao.
Pa zatim korisnik “meegoo” spomene njuskalo.hr docim u zadnje vrijeme pokusavam ljudima objasniti da se guglu (mozda) iebe za .hr domene i bezuspjesno po forumu pitam koje to .hr domene “puse” nakon guglovih pandi i pingvina pa da mozemo zakljuciti da je “taj i taj” .hr web popusio docim “njuskalo” nije.
Pa je netko spomenuo da gugl zeli oglasivati, pa zbog toga prilagodjava algoritam svojim potrebama…i tak…super[/quote]

Nekako se ne mogu oteti dojmu da spadaš u onu grupu webmastera koji nisu pogođeni gugletovim promjenama pa sad likuješ i smatraš sebe “višim” od nas običnih smrtnika. Da tomu nije tako ne bi se uhvatio shopaholic-games.com implicirajući da je degradiran iako to nigdje nitko nije naveo već bi komentirao primjer totalne degradacije kojeg je iznio Nosf.

[quote=“posluzitelj”]Pozdrav svima, pa i Bugi-u :slight_smile:
Heh…zakuhalo se :slight_smile:
Ne igram igrice na netu i ne znam “koje” su to igrice dobre ili lose…a to, valjda, nezna (bar za sada) niti gugl.
Pogledao sam onaj shopaholic-games.com gore spomenuti web, i dobio proljev.
Isto kao da sam otisao u neku imaginarnu cevabdzinicu od Bugi-a, pojeo cevape i dobio proljev pa to publicirao na netu.
Nigdje nisam spomenuo da sam 100% (ili 65% :)) u pravu…i da ce Vas sve napasti proljev…samo sam rekao da mi je “taj i taj” web, iliti cevabdzinica uzrokovala zelucane probleme, tj. da mi je pozlilo od “coda” (ne citavog, samo ono kaj ide u startu i malo od onog 'nutra;)) tog weba i ne cudim se da je i guglu pozlilo pa ga je degradirao.
Pa zatim korisnik “meegoo” spomene njuskalo.hr docim u zadnje vrijeme pokusavam ljudima objasniti da se guglu (mozda) iebe za .hr domene i bezuspjesno po forumu pitam koje to .hr domene “puse” nakon guglovih pandi i pingvina pa da mozemo zakljuciti da je “taj i taj” .hr web popusio docim “njuskalo” nije.
Pa je netko spomenuo da gugl zeli oglasivati, pa zbog toga prilagodjava algoritam svojim potrebama…i tak…super[/quote]
Hvala na utrosenom vremenu analizirajuci moje sajtove, i ja sam dobio proljev čitajuci tvoje postove :wink:

Ovo je vjerovato prva iskrena misao koju si postavio na forumu :wink:
Hvala!!!

Tek sad vidim da je Google u pravu.
Koji je vaš argument da nije tako?
Unique design? :slight_smile:
Sad je došlo na naplatu ono što ste godinama radili krivo.

[quote=“mestro67”]Tek sad vidim da je Google u pravu.
Koji je vaš argument da nije tako?
Unique design? :slight_smile:
Sad je došlo na naplatu ono što ste godinama radili krivo.[/quote]

Pojasni, po čemu je u pravu, što se to radilo krivo? Nisi ništa rekao.

Gledam stranicu od člana Nosf - games 4 boys - svaka čast lijepa je i to, ali vratimo se 3-4 godine u natrag.

Napravio je tu stranicu s ciljem da bude prvi za ‘games for boys’ (zar ne?) i u ta vremena je bilo aktualno spamanje po forumima koji dopuštaju komentiranje iz email, IME! i web stranicu i svi su to polje ime iskorištavali za željeni KW i tako se lagano probijali na vrh pretrage kao i gore spomenuti član i bilo je lijepo gledati 9k UV svaki dan koji donose par stotina €€ mjesečno.

To je trajalo sve dok G. nije razvio algoritam koji će povezati sve linkove i vidjeti što je spam a što ne. I sada se svi žale jer njegova stranica maknuta s pretrage bez obzira što su imali dobre statistike.

Nemam webstranica s kojima bih se ja trebao bakčati da bi se održale na nekom mjestu, tako da nemam razloga s te strane likovati. Ali, uvijek onaj ali, nemam nikakve koristi od toga što je netko maknut s prve stranice ili što je netko promaknut an prvu stranicu, ali mi je drago da se konačno počinju čistiti smeća i da se konačno počinju kažnjavati stranice koje su neprirodnim putem došle tamo gdje su bile. Osobno sam zadovoljan jer će na taj način na površinu isplivati pozitivne korisne i dobre stranice koje su do sada bile “kažnjene” radi razno raznih, dopuštenih i ne dopuštenih SEO taktika. Osbno mi je drago i zato što konačno se pokazuje da sm bio u pravu oduvijek jer sam stalno tvrdio da je jedini način da se održiš i da budeš na prvoj stranici googla tako da imaš unique sadržaj, unique design, prirodan linking itd. Dakle ne linking na način da nekom platiš da ti u 3 mjeseca postavi 1000 linkova nego linking od posjetioca, a za to je važan i dobar i kvalitetan i jedinstven sadržaj. Pa nije google glup pa da vidi ne srazmjer u broj posjeta/ unique posjeta i količini linkova prema stranici, itd. itd. I mogao bih se sad tu opet raspisati o SEOu od kojeg su neki ovdje na forumu napravili cijelu znanost, a u biti je to ništa drugo nego redovno održavanje stranice, ali neću jer bi se opet našlo par idiota koji bi se sa mnom svađali, natjeravali itd, a to mi se fakat neda.

S druge strane nemam nikakvog razloga za bilo kakvo uzbuđenje jer ionako već odavno googlam s Bingom, pa mi je to tako svejedno. I mogu reći da je prema relevantnosti podataka koje da Bing uspoređujući ih s Googlom miljama daleko.

Eto my 2 cents.

Eto još samo da naknadno nadodam zašto ne valja business model temeljiti na Googlu i pozicij na istome, 5 godina ide, a onda nakon 5 godina i jednog dana ode sve u 3PM i ko zna dal’ se ikad vrati.

welcome in the club

[quote=“CreatifCode”]Nemam webstranica s kojima bih se ja trebao bakčati da bi se održale na nekom mjestu, tako da nemam razloga s te strane likovati. Ali, uvijek onaj ali, nemam nikakve koristi od toga što je netko maknut s prve stranice ili što je netko promaknut an prvu stranicu, ali mi je drago da se konačno počinju čistiti smeća i da se konačno počinju kažnjavati stranice koje su neprirodnim putem došle tamo gdje su bile. Osobno sam zadovoljan jer će na taj način na površinu isplivati pozitivne korisne i dobre stranice koje su do sada bile “kažnjene” radi razno raznih, dopuštenih i ne dopuštenih SEO taktika. Osbno mi je drago i zato što konačno se pokazuje da sm bio u pravu oduvijek jer sam stalno tvrdio da je jedini način da se održiš i da budeš na prvoj stranici googla tako da imaš unique sadržaj, unique design, prirodan linking itd. Dakle ne linking na način da nekom platiš da ti u 3 mjeseca postavi 1000 linkova nego linking od posjetioca, a za to je važan i dobar i kvalitetan i jedinstven sadržaj. Pa nije google glup pa da vidi ne srazmjer u broj posjeta/ unique posjeta i količini linkova prema stranici, itd. itd. I mogao bih se sad tu opet raspisati o SEOu od kojeg su neki ovdje na forumu napravili cijelu znanost, a u biti je to ništa drugo nego redovno održavanje stranice, ali neću jer bi se opet našlo par idiota koji bi se sa mnom svađali, natjeravali itd, a to mi se fakat neda.

S druge strane nemam nikakvog razloga za bilo kakvo uzbuđenje jer ionako već odavno googlam s Bingom, pa mi je to tako svejedno. I mogu reći da je prema relevantnosti podataka koje da Bing uspoređujući ih s Googlom miljama daleko.

Eto my 2 cents.[/quote]

Evaj update nema veze sa SEOm, moj sajt je maknut a ja jedva znam što je SEO, tako da nisam radio nikakve stvari, bilo one dopuštene ili nedopuštene.

Jesi siguran. Ja nebih baš rekao da nisi. Pa imao si upita i tu na forumu za linkbuilding, razmjenu linkova itd. Praviti se blesav samo radi trollanja ne vrijedi.

[quote=“CreatifCode”]Nemam webstranica s kojima bih se ja trebao bakčati da bi se održale na nekom mjestu, tako da nemam razloga s te strane likovati. Ali, uvijek onaj ali, nemam nikakve koristi od toga što je netko maknut s prve stranice ili što je netko promaknut an prvu stranicu, ali mi je drago da se konačno počinju čistiti smeća i da se konačno počinju kažnjavati stranice koje su neprirodnim putem došle tamo gdje su bile. Osobno sam zadovoljan jer će na taj način na površinu isplivati pozitivne korisne i dobre stranice koje su do sada bile “kažnjene” radi razno raznih, dopuštenih i ne dopuštenih SEO taktika. Osbno mi je drago i zato što konačno se pokazuje da sm bio u pravu oduvijek jer sam stalno tvrdio da je jedini način da se održiš i da budeš na prvoj stranici googla tako da imaš unique sadržaj, unique design, prirodan linking itd. Dakle ne linking na način da nekom platiš da ti u 3 mjeseca postavi 1000 linkova nego linking od posjetioca, a za to je važan i dobar i kvalitetan i jedinstven sadržaj. Pa nije google glup pa da vidi ne srazmjer u broj posjeta/ unique posjeta i količini linkova prema stranici, itd. itd. I mogao bih se sad tu opet raspisati o SEOu od kojeg su neki ovdje na forumu napravili cijelu znanost, a u biti je to ništa drugo nego redovno održavanje stranice, ali neću jer bi se opet našlo par idiota koji bi se sa mnom svađali, natjeravali itd, a to mi se fakat neda.

S druge strane nemam nikakvog razloga za bilo kakvo uzbuđenje jer ionako već odavno googlam s Bingom, pa mi je to tako svejedno. I mogu reći da je prema relevantnosti podataka koje da Bing uspoređujući ih s Googlom miljama daleko.

Eto my 2 cents.[/quote]

Ajmo sad to razmišljanje presliti u svijet igara i vidjeti što se desilo. Dakle,po tvome,ti tvrdiš da su svi sajtovi koje je sad gugle “ubio”,a to su sajtovi usko specijalizirani za neku nišu igara,smeće koje je bilo dobro rangiran samo zbog SEO taktika dočim generalni games sajtovi,koji su ostali netaknuti samo zato što nemaju EMD,su ok i ni na koji način nisu koristili SEO da bi postali to što su postali?

I ja ne znam zašto svi vi protivnici SEO-a stalno namećete te teze da svi mi to radimo isključivo tako da napravimo masu linkova u kratkom vremenu ili da spamamo na bilo koji način.

Onda ostavi link da vidimo o čemu se radi.

[quote=“Bugi”]To su novi sajtovi koji nemaju pozicije i nisam sa njima popušio.

Ja mislim da rasturam kvalitetom. Uzmimo npr sajt shopaholic-games.com (jedini engleski od tu), jedini sajt na webu koji ima samo te igrice na okupu, baš ono što te cure traže, optimizirano za taj pojam sa svih 6 igrica koje postoje na netu sa urednim, unikatnim i jednostavnim dizajnom.
Po čemu je sajt spam? Možda po opisima? Misliš da te cure čitaju opis i da ih briga za to, tu su dvije-tri rijeći da ih google uzme za descrpition. Po mom mišljenju, taj sajt je najkvalitetniji za taj pojam na netu i imao bi najbolji bounce rate za taj pojam trenutno.

Odi na američki google i upiši taj pojam, na prve dvije stranice dobiješ razultate iz 3 domene koji se samo izmjenjuju (eto jedan primjer za CreatifCoda)[/quote]

Ne znam dali se žališ na ovaj sajt ali moje je mišljenje je da nemaš što raditi u niši ‘Shopaholic games’.
Zašto?
Nova domena s istim sadržajem koji je vjerovatno kasnije postavljen nego kod konkurenta ?!

Hehe, pa nije vrag da si doslovno shvatio da neznam ništa o SEOu, problem je tu tome da nikakav linkbuilding nisam radio, eventualno zamjenio 2 do 3 linka s mojim drugim sajtova da ga google indeksira i to je SVE!

Lako je pričati o nečemu o čemu možebiti nitko nema pojma osim ljudi u googleu, čitava SEO znanst je sranje, svetko priča što mu padne na pamet pa kasnije svi nahebu zbog toga, upravo je ovdje takva situacija.

[quote=“mestro67”]Gledam stranicu od člana Nosf - games 4 boys - svaka čast lijepa je i to, ali vratimo se 3-4 godine u natrag.

Napravio je tu stranicu s ciljem da bude prvi za ‘games for boys’ (zar ne?) i u ta vremena je bilo aktualno spamanje po forumima koji dopuštaju komentiranje iz email, IME! i web stranicu i svi su to polje ime iskorištavali za željeni KW i tako se lagano probijali na vrh pretrage kao i gore spomenuti član i bilo je lijepo gledati 9k UV svaki dan koji donose par stotina €€ mjesečno.

To je trajalo sve dok G. nije razvio algoritam koji će povezati sve linkove i vidjeti što je spam a što ne. I sada se svi žale jer njegova stranica maknuta s pretrage bez obzira što su imali dobre statistike.[/quote]

Dakle ti tvrdiš da je Nosf-ov sajt maknut zato što je ciljano napravljen da bude prvi za “games for boys” pa stoga brijem da pretpostavljaš da su trenutno prva dva za te pojmove Games For Boys i Boy Games - Games For Boys Games Online napravljeni…ummmmm u humanitarne svrhe? :smiley:

Ajde ajmo ga preseliti. Ne nije po mom nego po googlovom. S druge teško mi je s tobom raspravljati kada ne daješ konkretne primjere. Osim toga tu bi trebalo vidjeti još ostalih xxx faktora kako bih ja s tobom o tome mogao polemizirati, s obzirom da nemam činjenice ni argumente ne želim i ne mogu ulaziti u dublju polemiku s tobom.

Pa kada jednostavno to radite. Točka. To je jednostavno činjenica. Nitko od vas ne gradi site godinu, dvije tri, četiri, sa kvalitetnim sadržajem itd.