Novi Pingvin 4 algoritam: kvalitet na svim jezicima u realnom vremenu

Dobro nebih htio kvarit sanjarenja s cinjenicama i argumentima, ali 350 sajtova vs 1 koji trazi 150k ljudi (kao da je to puno recimo) - ne razumijem zasto je to usporedba opce relevantna?

Zahvali taj sajt sreći a ne znanju, jer danas je Google sreća i slučaj. Demantiraj me i reci kakve si ti to SEO tehnike imao a drugi za njih ne znaju? Svi rade isto, trude se napraviti dobar sadržaj i jake linkove, zašto misliš da si ti napravio nešto drugo? pogotovo jer se radi o 3 mj.

Ne kažem da sajt nije kvalitetan i da kvalitetniji nemaju veće šanse, ali nitko ti ne garantira da ako uložiš milion eura u članke i linkove da ćeš uspjeti, vjerojatno ćeš opet ostati na nulu, a najveći spam će otići na prvo mjeso.

Prije je Google bio pouzdan, znalo se koja su 3-4 faktora koja djeluju, onaj tko ih je više od drugih forsirao je bio bolji. Što više linkova, što starija domena, što manje konkurencije. Danas ne radi nijedan od ta 3. Staviš više linkova dobiješ ban, konkurencija 0, ti napraviš prvi sajt kupiš EMD domenu Google te stavi na 30 stranicu… itd

Ponovi još jedan takav sajt, ili se javi za 3 mj. pa nam javi što je sa tim sajtom… pa onda reci jeli bolje imati 350 njih ili taj jedan.

I nemoj prepisivati to nekom znanju, jer tu su na forumu deseci njih koji znaju pa se pouzdaju u sreću. Kada netko napiše da su mu pali sajtovi, svi krenu sa neki pričama ‘loš ti je sadržaj’ - ‘jesi nabavio loše linkove’. Kurac i jedno i drugo, nisi imao sreće i aj bog. Google jednostavno nije pravedan niti zna što radi uvjek. Google izmisli jedan algoritam koji će uništiti 70% onoga što treba uništiti i sa sobom povući 30% dobrih sajtova jer ne može ih savršeno regrutirati. Stavi ih u isti koš zbog jedne od 1000 lampica koja se upalila. Mogao bi jedno da živa osoba ručno provjerava sajtove, a to u Google ne rade.

Ako misliš da nije sreća nego znanje, daj onda link sajta da ja kupim na fiveru 10 000 spam linkova prema njemu? Jel vidiš sad zašto se radi o sreći.

4 Likeova

Može neko da odgovori koji su to kriterijumi i ko određuje kriterijume za kvalitet sadržaja? Posetilac ili webmaster na osnovu svoje neke predpostavke da je to kvalitetan sadržaj?

Ono što je najbitnije, nisam siguran na kojem tržištu i za koje govorno područje ima sajtove @drmrgood ali do sada svaki update od strane Google se nije toliko odražavao na lokalne pretrage i tu je mnogo bilo lakše ostvariti poziciju nego na globalu, ali sa ovim poslednjim update je izjednačena težina rangiranja. Na domaćim si mogao da filuješ “spam” linkova koliko hoćeš, hajde da kažem možda i bukvalno da radiš šta god poželiš.

Najbitnije je istaći da ni sami Google inžinjeri nisu sigurni u funkcionisanje algoritma, čak i na WM ima priče o tome.

To sigurno. Pa serp je prije 10 godina bio bolji nego danas. Danas upišeš games u Google, dobiješ trg.play, itunes, face, 3-4 članka na neke tehno blogove pa onda neki sajt sa igricama.
Kako to može biti dobar serp za korisnika koji želi igrati igrice kada on mora kliknuti na šesti link?

Google je u svojoj borbi sa webmasjtorima, sa ciljem da im smanji zaradu a sebi poveća uništio svijesno serp koji je prije 5 godina bio puno kvalitetniji.

1 Like

Uopće mi se ne ulazi u rasprave oko ovoga. Nitko u svijetu ne može garantirati da može rangirati na prvom mjestu za svaki pojam, jedino je to tebi “pis of kejk” i funkcionira vrlo jednostavno. Ne znam zašto već nisi napao neke jake komercijalne keyworde i rangirao prvi, tukao ogromnu lovu, nego umjesto toga tu soliš pamet po forumu.

Google gleda na preko 200 različitih signala prilikom rangiranja stranica, jebački se sve mora poklopiti da bi dobro rangirao, pogotovo tako brzo. Kao što bugi reče, jebačka sreća tu igra prevažnu ulogu. Ako misliš da imaš recept za pokoriti svijet, guraj prijatelju, nemam ništa protiv, udri lovu i uživaj. A nas koji ne kužimo igru onda nemoj “šopati” pričama kak je bolje “rangirati za dentist zagreb i rentati sajt za par milja kuna”.

Živija!

Imam sajtove s online igrama,za englesko govorno podrucje. Kad ja vidim sajt koji je prvi za neki keyword za koji se ja natjecem, a po nicemu nije bolji niti kvalitetniji od mog,a narocito ne po kvaliteti i jacini backlinkova,shvacam da je sve otislo u krasni kuac. Pogotovo sto sam za recimo gore spomenuti keyword peti ili sesti,a drugi i treci rezultat doslovno nemaju niti jedan backlink. Pa sta se onda dovraga racuna kod googlea?

hahaha, prestao sam citati post kad si rekao da se radilo o sreci, a ne o znanju, jer tu si pokazao da nemas pojma o pojmu. Ajde ti imaj srece pa se rangiraj na 1 mjesto za pojam koji trazi toliko ljudi. Btw. to je bilo prije godinu dana, a stranica je jos tamo, tako mora da jebenu srecu imam. I ne samo za tu stranicu, nego za jos par drugih koje imam i za stranice od klijenata.

Ali ako je tebi lakse opravdati to sto ocito nemas puno uspjeha u zivotu sa time da netko tko nesto napravi ima srecu umjesto znanje onda super, imam srecu. Uzivaj

Ja da imam uspjeha kao ti, da mogu za 3 mj rangirat sajt na prvo mjesto, ne bi sigurno radio za druge SEO nego bi se uhvatio 2-3 pojma koja bi me za 3 mj. odvela na Maldive do kraja života, a ti vidim šljakaš za klijente dok ti milijuni prolaze kroz ruke.

Gledaj, ja ne prodajem tebi nikakvu pricu, jer me boli kurac sta cete vi raditi. Nije da vam nesto pokusavam uvaliti, samo sam rekao bolji nacin za zaraditi vece novce. Volio bih da mi svi ovi strucnjanci sto me napadaju kazu koji od njih zaradjuje vise od 10 tisuca kuna mjesecno od SEO-a. Kad se taj javi, onda mozemo pricati o necemu, ovako mi je smjesno spustati se na tu neke razine.

Sto se tice napadanja komercijalnih keyworda, evo bas nekidan sam dosao na 1 mjesto za pojam “water damage+ime grada u americi”. Za to je recimo trebalo puno vise od 3 mjeseca, ali sam i puno manje radio na stranici. Ako znas nesto o ovom poslu, onda znas koliko je tesko rankati za te keyworde jer vrijede pun kurac.

Sto se tice recepta, nisam ja hakirao algoritam ni popio svu pamet svijeta, ali sam ulozio preko 10k dolara u ucenje o tome i samo radim ono sto rade pametniji od mene i to je to

ocito nemas pojma o ovome pa nema smisla objasnjavati zasto sta radim. Fora je kako oni koji pojma nemaju sole pamet ovima koji imaju “puno srece”

Cim vidis da netko na prvim mjestima za dobre pojmove ima par linkova i da su losi, to znaci da imaju hrpu PBN-ova, ali da ih skrivaju od crawlera. Recimo taj moj site koji je dosao na broj 1 za 3 mjeseca ima preko 20 PBN-ova koji linkaju na tu stranicu, a kad gledas na ahrefsu i majesticu vidis samo smece od backlinkova po kojima nebi trebao biti ni na prvih 10 stranica. Zato treba samo slati dobre linkove i cekati

De editiraj ovo i dodaj malo :slight_smile:
Inace ce neki ozbiljni mislit da si neozbiljan :slight_smile:

1 Like

@nosf me preduhitrio :slight_smile:

PS Ja odustajem.

ozbiljni ce vidjeti s kim imam posla pa ce shvatiti poantu :wink:

Po meni je gugl napredobo strahovito sa pretragom. Malo ži smeta jedino što su zamemareni kratki nauštrb dugačkih tekstova, jer su i ti lraći znali dat šta se zrazi. Uh vidim šta pišem slova ubos ne mogu a kenjo bi štogođ. Ja sam u malom plusu u zadnje. Moje mišljenje je da se gugl u zadnje najviše oslanja na količinu sadržaja.

Ti sam sebi skaces u usta. Znaci svi linkovi su sakriveni od crawlera sto znaci i od Googlea,a Google ih ipak vidi jer inace ne bi rangirao tu stranicu. Nema logike nikakve.

Zasto je kolicina sadrzaja dobra za korisnika? Pa ja mrzim clanke sa puno teksta. Vecina odgovora stane u 1 recenicu. Po tebi je ovo natjecanje tko ce se vise ubit, njemu prvo mjesto.

A joooj! Znaci sva ova prepirka gore je pocela tako sto sam ja rekao nesto, ne da napadnem onog decka sa 350 stranica, nego da kazem da to sto ti imas 20 stranica nije nuzno lose, tj. nije nuzno bolje imati 350 stranica koje zaradjuju sicu. Cijala svadja je izbila jer sam ja stao u tvoju obranu i onda nakon sto ti zelim dati dobro namjerni savjet, ti govoris da sam sebi uskacem u usta, pri cemu dokazujes da bas i ne razumijes SEO. I ovo ne mislim pocjenjivacki ili izrugujuci, ali ocito nisi upoznat sa nekim elementarnim stvarima.

Znaci kad ljudi koji se razumiju u SEO skrivaju stranice od crawlera, to se, naravno, ne odnosi na crawlere od pretrazivaca, nego moz, majestic, ahrefs, semrush itd. Google, yahoo, bing i ostali SE crawleri mogu crawlati po stranici, jer inace SEO nema smisla, ali ovi alati koji sluze konkurenciji ne mogu. Mislio sam da to ne trebam naglasavati jer sam mislio da znas na sta mislim, ali sad vidim da ti nisi znao ni da se to moze sakriti od konkurencije

Onda reci da si mislio na online alate za analizu. Medjutim, ajmo se kladit da ces ti recimo mislit da si “sakrio” stranicu na taj nacin, a da cu ja pronaci tvoje backlinkove.

Ja mislim da bi trebali malo da usmerite raspravu a ne da se svadjate.
Za pocetak bi dobro doslo kada bi svako napisao sta je to sto je bitno za dobar rang. Sta konkretno utice posle svih ovih apdejta.

Od vase rasprave ko je pametniji niko nema neke svrhe cak je i malo bzv to gledati.
Tema je dobra i aktuelna. Verujem da moze dosta pametnog da se kaze.

1 Like