Novi Pingvin 4 algoritam: kvalitet na svim jezicima u realnom vremenu

Mogu da kazem da je /MCutts upravu i da ga podrzim u svemu sto je rekao. Naravno sada da bi rangirao sajt potrebno je mnogo vise pocetnog kapitala nego ranije sto dovodi do toga da ce pocetnici mnogo teze uspevati ili nece ni uspevati. Pogotovu sto link building mora da ide gotovo ka svakoj stranici jer svaka stranica ima svoj DA/PA. Pritom guest postovi se krecu sa cenom od 50-150$ sa dobrih sajtova i to je jedini 100% whitehat link building. Cena pbn- a po linku je 20-30$ ali to vam ne bih savetovao jer neki pingvin ce vas zakaciti kad tad.

Nužno je bolje na duže razdoblje jer ćeš sa manjim brojem stranica propasti kod prvog, drugog ili trećeg updatea.
Jedan sajt po zaradi može imati kao njih 350 ali nitko sa jednim sajtom nije godinama stabilno zarađivao od adsensa a da ovisi o par pozicija na Googlu.

@drmrgood mozemo se prepirati u nedogled, ali ja sam siguran da nebi mogao naci ni 20% mojih glavnih backlinkova. Ako zelis dokazati, ja cu ti poslati jedan site (ne moj, naravno) kojem sam nasao par sakrivenih linkova ali znam da ih ima jos masu, pa da vidimo koliko ces ih ti naci. A ako ti je to bio blef da ti otkrijem svoju stranicu, onda los pokusaj, lol

@Jeronimo034 istina! Svadja je nastala iz gluposti gdje su krivo protumacili moje rijeci i napali me oni koji nisu lipu zaradili od SEOa i realno ne znaju o cemu pricaju. Ali evo u kratko da ti kazem, kao i do sada najvise utjecu backlinkovi, samo ovaj puta veci utjecaj ima relevantnost backlinkova i to prvo kroz url i anchor text na taj url, onda naslov, pa redom na nize. Ako znas dobro baratati time mozes rankati sto god hoces ako imas dovoljno vremena i novaca, jer osim u iznimnim slucajevima, treba 6-12 mjeseci da od nikuda dodjes na 1 stranicu i top 5.

@Makica hvala, napokon netko tko se razumije kako treba :slight_smile: Sto se tice whitehat backlinkova, ja vise volim kvalitetne PBN-ove koji uopce ne izgledaju kao PBN-ovi, nego kao moneysite. Jer tako mogu sam kontrolirati svoje backlinkove, a konkurencija ih ne moze naci. Samo to je malo skuplja opcija, iako se isplati na kraju.

@bugi evo sta da ti ja kazem na taj tvoj post, kad ti meni pricas o jebenom adsensu. Ja uopce ne pricam o adsensu, niti sam ikada spominjao stranice koje zaradjuju od adsensa, jer te taktike su prosle davnih dana. Ja osobno znam neke od najboljih SEO-a u svijetu koji zaradjuju milijune od toga i NITKO od njih nema posla sa adsensom. Tako da nakon svega mislim da nema smisla ni razgovarati s tobom o necem o cemu ocito nemas blage veze

Dobro, isto je i sa posjetama. Zajebi adsene, kako ćeš zarađivati od tih stranica kada neće preživjeti par updatea.

ne znam o cemu pricas, ja sam prezivio sve update i stranice mi se samo dizu sa novim updateom jer su oni namjenjeni da eliminiraju spam i smece od stranica. Ja sve radim kvalitetno i ne bojim se updatea uopce, cak sto vise, navijam za njih jer mi oni eliminiraju konkurenciju. To je puno skuplja varijanta, ali dugorocno gledano se isplati, a mene ionako ne zanimaju brze zarade koje odu brzo kako su i dosle. Tu sam fazu prerastao davno. Ali ti si sebi nasao taktiku poznatu kao “throwing shit at the wall to see what sticks” pa sto se mene tice, samo tako nastavi, a ja cu i dalje po svom. Ugodan dan

To nije nikakav blef,niti mene uopce zanima koja je tvoja stranica,jednostavno stojim iza onoga sto sam rekao.
Glede teme,danas vise nitko 100% ne zna sto je sve to potrebno da sajt dodje na top pozicije,ne znaju to ni oni u Googleu,a kamoli mi. Svasta je danas bitno i nije bitno. Po meni je ipak kvaliteta ta koja opstaje i ostaje,bitno je ponuditi nesto sto nitko drugi nema i biti prvi u tome (pricam o sadrzaju). Nakon toga idu kvalitetni i relevantni backlinkovi,a bitna je naravno i struktura same stranice odnosno njena navigacija odnosno kako je medjusobno povezan sadrzaj.

Eto ako nije blef, poslat cu ti stranicu pa mi ti nadji backlinkove. Sto se tice ovoga da ni oni u google ne znaju sta je bitno, pa ne moze ni nitko drugi, to govore oni koji slusaju Matt Cuttsa i vjeruju njegovim sranjima. Ljudi koji rangiraju parsto stranica na prvim mjestima ocito znaju sta je potrebno jer inace nebi bili tamo. Najjaci argument mi je kad netko kaze “ne znaju ni inzinjeri iz google, pa kako bi ti onda znao”. Najobicniji zaposlenici google nemaju pojma kako rangirati stranicu na prvo mjesto jer da znaju, to bi radili za sebe i zaradjivali u mjesec dana koliko u google zarade za godinu dana.

Primjer je ovaj ciju stranicu cu ti dati da mi nadjes njegove PBN-ove, a znam da ih ima preko 50 na ovaj page. On je vise od godinu dana bio rankiran broj jedan za New York City seo i prestao se baviti sa klijentima i presao na affiliate, a klijente je prodavao kao leadove. Onda je htio pametnjakovicima (koji su imali argumente kao vas par) dokazati da pojma nemaju pojma i isao rangirati jos jednu stranicu na vrh za isti pojam i tako je prije par mjeseci poceo rangirati ovu stranicu koju cu ti poslati da nadjes PBN-ove. Dosao je na 2 mjesto i sada vidim da je na prvom, a stara stranica mu je na drugom. Sad mi reci da nema ljudi koji znaju kako mozes rangirati stranicu kada je prvi i drugi za najtezi pojam u najvecem gradu u Americi.

Ovo je stranica, pa bas da svi vidimo koliko ces mu PBN-ova pronaci od ovih 50+ sto ih skriva

Milijuni webmajstora su su javljali diljem svijeta da su im oštećeni sajtovi koji su bili kvaliteti i rađeni po pravilima a na prva mjesta došao najveći spam, svi su složni da se Google pogubio ili to radi radi svoje zarade, samo ti si pošten i tvoji se dižu jer ti znaš SEO a nas ostale kažnjava jer smo spameri. Pored svog tog znanja i umijeća koje samo ti imaš ti šljakaš za kljente. Pa onda si čovječe glup, milijuni ti prolaze kroz ruke a da ih poklanjaš drugima.

Ti milijuni webmajstora su strucnjaci za SEO isto kao i ti. Znam dosta ljudi koji se bave sa SEO i nitko od dobrih nije rekao da su im stranice sjebane, nego su svi rekli da su nakon prvog pada od dan-dva sve stranice otisle na gore. Osim toga, da si citao sto sam napisao vidio bih da sam rekao da radim i affiliate i client. Sa klijentima mi je trenutno bolje jer je puno lakse rangirati local term nego global affiliate, a novce dobivam od prvog dana, a kod affiliate trebam cekati par mjeseci da stranica pocne zaradjivati. Ali opet, nema smisla da ti objasnjavam jer ti ocito nemas pojma kako to funkcionira. Sto se tice milijuna sto mi prolaze kroz ruke, ne znam zasto mislis da je to tako lako zaraditi na brzinu, ali nije, prvo trebas puzati, pa hodati, pa onda trcati. Ja sam trenutno negdje na dzogiranju

Ne, nemam pojma i nije mi jasno. Kažeš da imaš sajt od 150k posjeta, da si rangirao masu sajtova koji su godinama na prvim mjestima i onda kažeš da ti je bolje šljakati za druge jer je bolja lova a da mi koji živimo od adsensa i SEOa nemamo pojma.

Ja da imam sajt od 150k potraznje i da sam prvi za taj pojam,ne bi nikome radio nikakav seo,osim sebi. Ah,pa sta ja pricam,pa ja vec imam sajt sa 90k UV mjesecno,doduse sad je malo pao,ali vratit cu se ja nakon detaljne analize svih backlinkova,disavowa losih i pregledavanja anchor tekstova.

nisam nikada rekao da imam site od 150k posjeta, nego da je rangiran na prvom mjestu za keyword od 150k trazenja. Ti ne znas ni tu razliku. Ali igrom slucaja, rangiran je i za druge keyworde pa imam i vise od 150k posjeta mjesecno.

NIKAD nisam rekao da mi je bolje sljakati za druge, jer ja ne sljakam za druge, nego uz neke svoje stranice imam i svoju seo agenciju i klijente koji mi placaju da im rangiram stranice. Znaci ja ne radim za njih nego s njima, jer mi oni ne mogu sefovati ni govoriti sta da radim. Ja postavim uvijete i oni mogu ili pristati ili ne. Ti ne zivis od SEO-a jer ti nemas pojma o optimizaciji i ako zaradis vise od 200 kuna mjesecno od interneta ja bih bio jako iznenadjen.

Sto se tice ovog tvog neshvacanja kako netko moze raditi sa klijentima umjesto samo svoje stranice dovoljno da ti kazem da vecina najboljih SEO tipova na svijetu radi ili iskljucivo sa klijentima ili obadvoje. Jako malo njih radi samo sa affiliate stranicama, jer je masu razloga za to.

Ti iz nekog razloga odbijas to shvatiti ili si jednostavno glup, ali ja tu ne mogu pomoci, sorry. Stvarno ne znam kako da bolje objasnim, eto

Nego koliko si PBN-ova otkrio sa one stranice sto sam ti poslao? Toliko si se hvalio, pa sad cekam da pred svima pokazes to svoje znanje trazenje skrivenih PBN-ova. Ovo svi vide, pa znas i sam da ako ne napravis to sto si rekao da ce svi vidjeti da si pricao bzvz :slight_smile:


post broj 2

1 Like

@MCutts , bugi mozda ne zaradjuje od seo usluga,ali sigurno zaradjuje vise nego ti. Covjek ima masu stranica s igrama i zaradjuje brdo para. Btw. Nisam otkrivao nista jer nisam uz komp. Kad stignem,rijesit cu to.

Ne znam sta za tebe znaci brdo para, ali smjesno je kako si ti siguran u nesto, a nemas pojma koliko ja zaradjujem. Ali mogu reci da ako je ovo sa linka sva njegova zarada, nisam impresioniran jer toliko moja jedna stranica zaradjuje. Ali super, drago mi je zbog njega. Recimo ja nemam pojma o igricama i nikad mi nebi palo na pamet da njemu ili bilo kome drugom pametujem o igricama, pa mi je smjesno kako se ljudi ovdje nadju da meni pametuju o SEO, a ocito nemaju blage veze.

Recimo ti nisi znao da se backlinkovi mogu sakriti dok ti ja nisam rekao, iako si se pokusao izvuci kasnije sa time da ih ti mozes naci. Da si znao za to, nebi rekao kako si vidio ljude sa par sugavih backlinkova na top pozicijama, jer bi znao da nemaju sugave backlinkove nego su najmerno pustili samo sugave backlinkove da sjebu konkurenciju.

Ali evo, kad dodjes za comp cemo vidjeti tko je od nas dvojice pun sranja i koliko ces PBN-ova naci od ovog tipa sto sam ti poslao link. Ako se ispostavi da ih nadjes dosta od tih 50+ sto ih skriva, ja cu se posuti pepelom i reci da ipak znas nesto o SEO. Bas me zanima sta ces ti reci kad vidis da nemoze naci ni blizu tih 50+ sto ih skriva

Zaradujes 1500kn dnevno od JEDNOG sajta i sljakas za druge cijeli mj. za 10k kn. Pa ti si jebeni humanitarac, ili si se ■■■■■■ pogubio u svojim lazima.

:popcorn:

1 Like

MCutts=Macan?

Evo ne znam sta da ti vise kazem na ove tvoje glupe postove. Ne znam od kuda ti da ja radim cijeli mjesec za 10k kn za druge. Prvo, vec sam ti naglasio da ne radim za druge, nego da radim za sebe. Ako mislis da dizem stranice za klijente onda ne znam opet gdje si nasao brojku od 10k kuna mjesecno, jer ja to nisam jednom rijeci spomenuo. Ili ne znas citati, ili si glup pa krivo povezes ono sto procitas. U svakom slucaju, stvarno nema smisla gubiti energiju i vrijeme na prepirku s tobom jer ocito ne pricamo istim jezikom.

Dosao sam ovdje da pomognem nekom sa savjetom jer sam utukao puno vremena i novaca da bi naucio seo, pa reko ako mogu nekom pomoci, zasto ne, dobra karma i te stvari. Ali vidim da su ovdje svi jebeni strucnjaci za seo i da imaju po parsto stranica koje rangiraju sa dobrom starom tehnikom kupovanja backlinkova na fiverru, pa eto, sretno vam s time.

Cekao sam da mi drmrgood posalje one sakrivene stranice, ali s obzirom da nas dvojica znamo kako je to proslo, vjerujem da mi je ovo zadnji post na forumu. Pozz