Novo, strogo Youtube pravilo za monetizaciju

@markoni82

Ne pije ti to vode, ako imas dosta pregeda jednostavno moraju doci subscriberi, sve je statistika.

Ne trazi od tebe YT da budes edukativan vec da se pridrzavas pravila a ti u okviru toga radi sta hoces.

Sad je veci problem od tih ciljeva sam sadrzaj, ako neko tamo procjeni da ti je “los” sadrzaj i kad ispunis te uvjete moze da ti ne odobri monetizaciju.

Da ali ovim potezom, njihova pravila mogu biti sve losija…

Videcemo samo kad youtube pocne da trazi dokaz da koristite placen software za obradu videa, legalan windows i dokaz da sve igrice koje snimate ste platili a ne skinuli sa torrenta, kao i dokaz da redovno izmirujete porez u svojoj zemlji od zarade. :slight_smile:

1 Like

Osobno mislim da je jedan od većih minusa to što se postavljanje linka u videu na website (associated website) uvjetuje monetizacijom, što nije nikako logično. :frowning: Na koncu, može netko imati kanal koji ne želi monetizirati (ne želi da se vrte reklame), ali želi predstaviti (i) link na web. :spider_web:
Nadam se da će ovu grešku Youtube korigirati u budućnosti. :o:

1 Like

Prati broj pretplatnika redovno jer se desava da te otprate u kratkom roku dosta njih koji dolaze preko grupa. Najveci procenat kojih se unfoluju su indijci jer rade na principu laznjaka

Kako ide vama sakupljanje subova, jeste pronašli nove taktike. Ja se mučim po ovim Face grupama, sakupim 10ak dnevno što mi neće biti dovoljno.

može li se ovako nešto očekivati i za sajtove? da ograniče samo sajtovima koji imaju mesečno odredjeni broj poseta?

Mislim da ne, kako bi mjerili broj posjeta a da budu sigurni da je točno i da smo svi u istom košu? Jedino da nam narede da koristim svi Analytics što ne smiju. Youtube je njihova platforma, tamo oni određuju pravila.

Bas nikako :slight_smile: ide sve svojim tokom kao i sada. Nagovaram druga koji ima macku da je snima ali misli da ga zezam

Moze i adsense za sajtove da napravi uslove npr. da sajt ima unikatnih 1000 posetilaca ili 30000 mesecno,kao sto vec i postoje uslovi kod mnogih drugih mreza,gde postoje oglasi kao npr. Selectmedia gde je uslov 250,000 pregleda na dan.

To nema nikakvog smisla jer na youtubeu je puno vise pregleda nego raspolozivih oglasa tako da ce youtube odnosno google i dalje isto zaradivati dok je sa sajtovima drugacija stvar jer tu bi google puno izgubio u prihodima kad bi manje stranice blokirali.

Na koji način se provjerava koliko tko ima posjeta?

Imaju oni svoje te alatke kao mi alexa rank gde vidimo broj poseta,kada dodajem sajt cekam dva dana da mi odobre jer proveravaju koliko ima poseta i ostale demografske uslove,odakle su posete…

Mnoge mreze imaju uslove,samo sam napisala da bi to mogao i adsense da uradi ako vidi da ima vise koristi nego stete.

Totalna glupost iz razloga što neki sajtovi koji imaju 100 posjeta dnevno zarade i 100 puta više od nekih koji imaju 10 000 posjeta dnevno.

Kad bi to bio uvjet, onda bi Google propao.

Više ima logike nešto tipa, ako ne zaradiš sa pojedinom domenom mjesečno 10 eura da blokiraju domenu.

1 Like

Adsense ima ogroman broj oglasivaca i doslovno neogranicene prikaze a te manje mreze imaju to sve ograniceno i zato moraju birat di ce se oglasi prikazivat tj. da imaju sto manje publishera.

Dovoljno je da se pojavi odredjeni lobi,pa da kao u slucaju youtube-a napisu na velikom Tajmsu da se na mnogo sajtova promovise terorizam ili pedofilija i da se odma kao glasivaci se povuku, to je bio scenario sa youtub-om i neko je to odradio u ime nekoga,mozda i u ime fejsa jer i fejs hoce da pokrene video zaradu…

Adsense je puno jace kontroliran i lakse ga se kontrolira tako da to se nikad nece dogodit. S moje strane kraj rasprave :slight_smile:

Uslov ovo, uslov ono… Marina (kako li već se zoveš) , @bugi je dao jedan konkretan primjer tehničke prirode zbog čega je to teško uraditi čak i kompaniji kakve je Google.
Ako nemaš neke ideje kako zaobići tu problematiku ne vidim razlog raspravi, osim da nabiješ broj posjeta (lajkova od već provaljenih članova na forumu) …

Ajmo se vratiti on topic umjesto da se zamaramo sa budalaštinama od @Marina

Ja sam se taman zaluftao, prešao sam polovicu puta. Kako ide vama?

Sad sam se opet podsjetio kako je teško dići kanal od nule pogotovo sada u ovo vrijeme pod ovim novim uvjetima muka mi je… trebat će mi dvije godine da ga monetiziram… uff…:sweat_smile:
Ako ima tko kakav hr kanal da je “dječije” tematike možda bih i kupio…
U ovi par dana 30-tak videa i dva suscribscribera, od ta dva jedan sam ja…:persevere: