Novo, strogo Youtube pravilo za monetizaciju

Ček, i to če maknuti ako nemaš hiljadarku?!

Nemam pojma, zaključio sam prema postu od @c3po

Nažalost to već radi. :frowning:
Postoji EndScreen i Cards, ali nemaš svoj associated website ako nisi partner. :frowning:
Jedino ono što je već postavljeno radi. A možda i to čekaju da maknemo? :o:

Ja sam sad dodao i radi, mogu dodati.

Pa ovo je glupo, moze se desiti da neki veliki kanal pukne samo zato sto u zadnjih 12 meseci nije imao preko 1000 suba, sto je apsolutno bezveze, ajde odgledani minuti ok, ali ovo za subscribere je totalna glupost.
Ja recimo imam ukupno 1206 pretplatnika i imam
235,168 minuta ukupno!
Kad stavim na last 365 days dobijam
231,286 minuta znaci to ispunjavam, ali onda samo 619 subscribera znaci to ne ispunjavam.

Mislim da se sub odnosi na ukupno a ne 12 mjeseci a pregledi na 12 mj?

Radi? Testirao sam malo; evo u čemu je stvar. To sam primijetio na kanalu koji nije imao uključenu monetizaciju. :frowning:
Tada sam probao i na drugom kanalu koji je monetiziran, vjerojatno kao i tvoj, i tu i ja mogu još uvijek postaviti associated website. Znači zbog toga je, nemonetizorane kanale je zahvatilo već, a ovi drugi imaju još malo vremena. Do 20. 02. :o:

Jeste, onda ispunjavam i dalje uslove,super reklame i dalje idu jeeee :slight_smile:

Jel hoce neko da mu prodam youtube kanal ?

Posalji mi link i cenu, mozda sam zainteresovan.

Meni se cini da su se mozda zalili ovi sto placaju reklame Googlu a ne dobiju nikakav porast posjete ili cega vec jer se dosta(?) novca rasipa na neke male kanale, da ne kazem beznacajne kanale kao sto su realno npr. moji kanali.

Iskreno, na prvu ovo je veoma lose ali mozda to gledamo iz pogresnog ugla. Dugorocno gledano, moglo bi biti pozitivno ko se ozbiljno posveti i ko je vec ozbiljno posvecen yt. Mada nisu morali mjenjati pravila ali jesu, i sta ces ti sad. Prilagoditi se.

Evo ja licno sam imao mislim 10-ak yt kanala sa tri, cetiri Google naloga, oni svi zajedno nisu mjesecno donosili vise od 20$. Kanale sam pokretao tako sto kad vidim neki yt kanal koji ima dosta pregleda, pokrenem i ja isti, dvije tri sedmice ubacujem sadrzaj(10 videa max.), vidim nema posjete, kanal zapustim. Naravno, na kanalu bude omogucena monetizacija, zaradi “vrtoglavih” 0.30$ u zadnjih 28 dana. Mozda ce neko reci, 1000 kanala puta 0.30$ = 300 $ mjesecno. Mozda je bas zbog toga i uvedeno novo pravilo.

Sad nakon ovoga, sam pogasio sve kanale koji su bili iskreno go ku*ac. Bar znam da necu vise gubiti ni sekunde vremena na njih. Ostalo mi 5 kanala za koje vjerujem da ce imati neku buducnost sto se tice donosenja novca. Cisto da napomem da najposjeceni od tih kanala nema ispunjen ni jedan uslov. Fali mu jos 550 subs i 30 000 minuta. Nema 100 videa, neke su gluposti u pitanju. Vjerujem da kada bi se ozbiljno posvetio tom kanalu da bi do 20.2. ispunio oba uslova. Kad kazem ozbiljno, mislim na 4-5 sati svaki dan rada. Ali nemam vremena da se ozbiljno posvetim nego cu kao i do sada ubacivati povremeno kada stignem.

Kada (i ako ) ispunim uslove, pare ce ponovo da krenu a kako znam koliko sam zaradjivao od tog kanala do sada, sa vecom posjetom cu zaradjivati jos vise. 40$:slight_smile:

Aj, neka neko ko se bavi ozbiljno yt kaze hoce li mu biti pogodjeni kanali ovim updejtom? Vjerujem da nece. Kad se svede na matematiku 240 000 minuta za godinu dana. 657 minuta dnevno. Klip od 7 minuta pregledam 100 puta. Nije puno?

1 Like

Niko ko se ozbiljno bavi YT-om nece biti pogodjen ovim, samo moze vise zaraditi.

I uopste ko je npr. mali kanal ili ko tek pocinje a misli se ozbiljno baviti YT-om nema sta biti pogodjen ovim jer svakako eto koliko bi neko i zaradio sa 4.000 sati i koliki je to gubitak, znaci zanemarivo, uopste nije gubitak.

Ovim su pogodjeni oni koji su bezveze ubacivali sadrzaj (spameri) i oni koju su htjeli kako da kazem brz novac na YT-u pa sad i ako nabiju taj broj koji je potreban velike su sanse ako ima je los sadrzaj ili nije 100% u skladu sa YT-om nece biti nikako odobren za monetizaciju, YT ga ugasi pa se onda slikaj sa YT-om.

To je neko moje misljenje, izgkeda da ide quality over quantity i to je to.

3 Likeova

Sa ovim se u potpunosti slazem…

Ne bih se složio s tobom.
Znam za kanale koji mogu zaraditi 500e mj a nemaju 1000 subsribera.
Zanemarivo je za balkan.

E pa izgleda da se YT i bori protiv takvih.

Nema brze love. Mozda je nekada bilo ali sa ovim… kvalitet, posvecenost ce se isplatiti.

Ovo je dobra stvar zato što će se youtube filtrirati, algoritam će se prilagoditi i pružiti po meni čak još veću šansu za uspjeh, jer će ovo odbiti dosta ljudi koji bi dobar kanal na brzaka raznim malverzacijama…

mislim da je suština svega da i na youtubeu idu istim putem kao i na fejsbuku

objava/video koja pridobije pažnju publike, koja bude imala najviše angažmana posjetilaca (lajkovi, dijeljenja, watch time, komentari) dobit će još veći boost od fejsbuka/youtubea

sve se opet svodi na taj quality content

ja bih prvi lovu nabrzaka, ali iz iskustva znam da je to samo privremeno rješenje, sajtove od kojih sada imam neke normalne prihode sam gradio SEO 2 godine, tako će biti i sa kanalom koji sam počeo

trud, posvećenost, kvalitet, sadržaj … nema više da pukneš viralni gif sa likejack scriptom koji se proširi do indijaca (dalje znate)

ako ništa nadam se da će vama koji ste već u poslu povećati rateove :smiley:

2 Likeova

Kakva su vam mišljenja o ovim grupama


pretplatiš se na nečiji kanal i on učini isto vama.

Dali to YT smatra kao kršenje pravila, pretplatnici su pravi ali je opet spamanje. Može li biti opasno?

Malo testiram, ide ko ludo. Kliknete SUB, uslikate to kao dokaz, pošaljete vlasniku i on vama SUB. Ovisi koliko vremena izdvojite, može se u danu par sto komada dobiti.

Samo me zanima kako YT gleda na to.

Recimo ako neko ima kanal predvidjen za odredjenu grupu tutorijala,njega relativno prati mala grupa, tesko da moze imati 1000 suba iako ima dosta pregleda…

Najveci posetioci youtuba cine klinci od 8-16, godina i oni su najverniji pratioci… Ja znam nekoliko klinaca koji ne znaju jos ni da citaju ni da pisu, ali znaju da otvore youtube i gledaju svoje omiljene youtubere :slight_smile:
Milsim svaka cast ovima sto snimaju igrice i odvajaju vreme za to, ali za mene to nije ni kvalitet niti je nesto edukativno. Ovim youtube dalje prednost upravo takvima…

Cinimi se da su ovim edukativni kanali namenjeni programiranju, wed dizajnu i slicno osudjeni na propast sto je zalosno.