Nudi se perspektivan i ambiciozan posao za web developere

Moj prijedlog za fronted je reactjs.

Čao Bozo,
ok znaci klijenti su firme B2C…

Nisam mislio da vam fali stručnjaka u marketingu, ali pitao sam o online marketing stručnjacima pošto online odjel ako sam dobro razumio trenutno i ne postoji.

Jos jednom napominjem online marketing, i offline marketing se razlikuju. Pa večina iz offline, nema pojma o GA, GAdw, FBAds, Email-marketing, sales-funnelima itd.

Ustvari, večina za pola toga nije niti čula a kamoli, da znaji ćemu služe, kako se koriste i kako sve to implementirati u sistem firme, da bi se dobili i koristili podatci i optimizacija kampanje poboljšala prodaja, gradnja odnosa, branda itd.

Jos jednom napominjem, neznam kako ste zamislili sve skupa/i šta taćno radite i zato ne mogu dati tačan odgovor. Ali pošto trenutno ako razumijem uopšte ne radite/djelujete na webu to uopšte ne radite. A iz tvog posta i zahtjeva po suradniku, vidim da i ne spominješ neke bitne stvari… (osim programerskog razvoja vaših stvari vezano za web).

Ali da bi se nešto upotrebljavalo na webu, ili dobivalo nove klijente/koristnike potrebno ih je dovesti do vašeg weba/app-a, a nakon toga uloviti u svoj funnel (bez obzira prodajom, informacijom, ili nečim za njih koristnim). A nakon toga ih se u sales funnelu obradjuje da oni sad ili kasnije postaju vaši klijenti… Nadam se da otrprilike znas o cemu pricam :wink:

Primjer: Mogu top developeri postaviti posao i mega aplikacuju na neki web, ali šta to znaci kad nemas ekipu ili specialce koji ce dovesti koristnike i kasnije kupce - i praviti posao od toga. MOze web appp stajati 100 godina online, bez neke koristi…
Sada to pišem onako malo na pamet.

Nadam se da je razumljivo.

Da tražim posao, ja bih se javio. Imam “osjećaj za feeling” (:smile:) da Boži ne treba osoba koja je SAMO developer… (ili sam opet krivo shvatio?) :grin:

Klijente vec imaju.

Koliko sam shvatio cilj je prebacivanje svega na neke novije tehnologije.

Cao Belmin,
ako imaju klijente i ne žele ih imati više onda OK.

Ali ja sam razumio, da hoče sada neki viši nivo sa postojecim klijentima i dobiti jos nove klijene i širiti poslovanje i u drugim zemljama.
Barem prema ovom:

Upravo to, dobre klijente već imaju. Novac dolazi od klijenata, posao je godinama uhodan, i financijski stabilan. Dakle postoje sredstva za investicije.

Božo koliko vidim traži nekog vrsnog frontendaša za tim sa kojim će početi izgradnju aplikacija za web. Svrha je očita, prebaciti sa vremenom klijente na web aplikacije. Napraviti ih moćnijim, sa vremenom proširiti tržište. Vjerujem da je ovo odlična i perspektivna prilika, i da tražim posao javio bih se.

Teško na neozbiljnom mjestu tražiti profesionalce, iako ih ima, ali u manjini. Većinom su zaposleni.

@mabiz možda bi mogao još malo proučiti kako funkcionira poslovanje, kada se prelazi na novu tehnologiju. Bit će ti jasnije. Uspješne tvrtke uvijek razmišljaju o potencijalnom novom tržištu iako već imaju uhodan i uspješan odnos sa postojećim kupcima.

Cuj, te fore su za malu djecu i naivce. Ja bi znaci na pocetku trebao zrtvovati vrijeme i raditi za manju placu, koja bi kao s vremenom trebala rasti… Gdje je garancija da kad projetkt bude gotov ja postanem neisplativ?
Nema tog covjeka koji nije zamjeniv, ma kako on dobar nebude. Ako hoces da ti netko na pocetku radi za malu paru, onda moras dati nekakvo osiguranje da ce mu se to isplatit.
Koliko ja shvacam firma nije tvoja i financijske odluke nisu tvoje, tvoja je samo fantazija o uspjehu i dobre zelje da nitko nece izvisit u tom dealu, ali realno konacnu odluku ce donjeti netko tkovjerovatno nema dovoljno znanja da cjeni necju kvalitetu i koji ce gledati zavrsnu racunicu firme…

U pravu si sve ako bi bilo istina da je netko u startu potplaćen. Ja to nisam rekao. Rekao sam da je plaća ok, mada je to relativno poimanje svakoga osobno.

Samo sam naglasio, da onaj tko ima viziju…privući će ga još nešto sem te početne plaće. Perspektiva.

Kada sam bio mlad i nadobudan (bez briga i bez pameti), javio sam se na oglas za posao. Radili su na Informixu 4GL, a ja sam tada jedva dogurao do clippera i dbase.

Posao sam dobio ne zato što sam bio pametan ili lijep, ne.
Bio sam jedini koji nije pitao za plaću.

2 Likeova

Hvala. :wink:

Na omaložavanje sam navikao. Još davno kada sam došao na ovaj forum (tamo 2012-te) …jedna od najvećih motivacija mi je bila ovaj post, koji je bio upućen meni dakako:

Rekao sam ti u prošloj temi i opet ću. Ostavi se čorava posla, pokazao si u 10 ak postova da ne znaš osnove o web dizajnu, programiranju, marketingu, web biznisu opčenito i puno obrazovaniji ljudi od tebe nisu uspjeli u tako teškom poduhvatu pa ne vidim razloga da uspje netko tko nema pojma o ničemu kao ti.
Novac nije dovoljan, novac može dobro iskoristi onaj tko se kuži u biznis u koji ulaže, tebe će samo opljačkati tko god i gdje stigne

Znaš kak se veli, što te ne ubije to te ojača! :smiley:

Slobodno neka udaraju, hehe.

1 Like

Svatko zna za sebe koje kompetencije može donesti.
Pošto se radi o web razovju, sigurno da ne očekujem da fino kuha. No paleta znanja koju svatko može unesti je skroz široka, tako da svatko tko ima samopouzdanja u svoje znanje i dijeli viziju, dobrodošao je da makar neobavezno popričamo.

P.S. Nadam se da postoji riječ “kompetencije”, hehe.

1 Like

To je krivo razmišljanje. To je isto kad bi tebi došao klijent i rekao, ako hočeš samnom raditi, prvi projekt češ odraditi besplatno, jel bi pristao?

Plaća je sasvim normalan dio na razgovoru, ne na početku, nego na kraju.
Na početku razgovora kandidat treba znati samo raspon plaće.

Pripravnička plaća kvalitetnog kandidata sa nekom IT diplomom za IT posao, kažem kvalitetnog kandidata je između 5500 i 6500 kn netto u hr u kvalitetnoj firmi.

Zašto bi takav volontirao ili radio besplatno x mj.?

Podržavam Božu jer je sposoban i ima vizije i znanja.

1 Like

Namjerno tražim po forumima. Samo malo baciš pogled što ljudi pišu u drugim temama, i sve ti je jasno s kime imaš posla. A ispada da ne moraš niti tragati po drugim temama, svatko se potpisao direktno ispod oglasa, hehe.

A ne tražim samo na ovom forumu…tako da valjda se bude netko našao.
S time da sam ja malo slobodnije napisao oglas, jer zaista tražim osobu koja ovo radi iz strasti …i to mi je gotovo glavna stavka. Takav sigurno nije ni loš developer…i takav će se sigurno lakše prepoznati u oglasu za razliku od ovih koji gunđaju…

I btw. koliko smo se upoznali, ti mi se fino uklapaš u profil osobe koju tražim :smiley: Nebi ti radio svoje CMS-ove pored WP-a da ne guštaš u tome :smiley: …niti bi gunđao na glas da na ovom forumu ima premalo stručnih tema…

Ako imaš ikakve trnce sumnje jesi li na pravom mjestu trenutno zaposlen, mogli bi još jedno pićence odraditi!
Živio.

Hvala na podršci. :wink:

Mislim samo da trnac nije to mislio kako si ga baš shvatio. Mada sve full stoji kako si napisao!

Nekako mi se čini da je on svojim nastupom na razgovoru pokazao da je motivacija negdje drugdje, a ne samo u parama. A da se to onda šefu dopadne.

Što ne znači da će plaća biti nula.
Što ne znači niti da će plaća biti premalena …jer i u drugoj fazi kandidat može reći “zbogom” , ako uvidi da ga je poslodavac podcijenio premalom ponuđenom plaćom.

Čisto ono, kada netko dođe samo gladan para…a ni ne pita pravo o čemu je posao. Onda na prvu znaš da takvoga ne trebaš.

2 Likeova

Da, to je poanta priče.

IT je specifičan, ako ne voliš IT, propadaš ili radiš za kiki-riki.

Recimo ja sam radio 3-4 svoja php mvc frameworka, ne zato jer eto samo reda radi, nego se kroz takav rad i puno nauči i onda vidiš kako funkcionira mvc. Da to ne volim, ne bi radio mvc frameworke za gušt.

Radio sam dalje svoj mini cms kojeg mislim završiti , biti će mali, optimiziran, pregledan code, a moćan s kojim ću konkurirati ovima što rade wp za par sto kn :money_mouth_face:, a , a imat će svega nekoliko desetina klasa, a brz kao munja. :slight_smile:
Fronted će biti u reactu.

I poanta kod programiranja je, jednostavan code, a koji rješava složene probleme.

Ako netko misli da je sa kompliciranim code-om strašno pametan, vara se.

Ponavljam, jednostavan , a moćan code.

Baš sam skinuo jednu themu za wp, da vidim o čemu se radi, 123 file-a, 1.5 mb, plaće mi se , a možda i smije. :smile:

wp skoro 30 mb :thinking:

3 Likeova

You are my man, ovako nešto je melem za pročitati. Veselim se našem susretu :wink:

Napisao si da trazis nekoga tko nece pitati za placu, u svom uvodnom postu. To odmah sugerira da placa nije velika. Makar si dobro rekao, to je relativna stvar.

Doci ce i tebi decko vrijeme kada ce ti pare bit vaznije od ideja pri odabiru posla.

A sada molim te pročitaj rečenicu u uvodnom postu koja stoji odmah nakon te na koju se referenciraš.

Zamolit ću te da ju citiraš pa da sam sebi pokažeš da si uvodni post pročitao na način na koji si ga ti poželio shvatiti.