[Nudim] Izrada web stranica - 100kn

Posla na netu ima za sve !
Samo morate imati mašte , uvodite nešto novo, čitajte , probajte uspjet ce nesto.

slazem se ima posla al za koje pare radit… sta vrijedi radit kad uskoci indijac vise zaradim branjem boca na cesti…

Adsense ? (20 znakova)

Adsense ni ne racunam… nego mislim na projekte sta za nekog radis

Milito nadrobio si u ovom threadu gluposti pun ■■■■■, a ova je jedna od jacih. Trebali bi kriviti Opensource za srozavanje cijena makar se u OS svijetu uzima najveca para? C’mon, really? Pa nije ni čudo da je svako malo haknuta WP stranica, kad je sastavljaju i stavljaju u pogon ljudi koji svoj trud i ZNANJE naplacuju 50, 100 HRK.

Upravo radi ovoga smo zaostali u odnosu na zapad, jer nema tko klijentima da objasni vrijednost stranice, zašto im je potrebna, koji koristi mogu izvući i kako da se koriste istom. Zbog toga se svaka iole malo vrijednija IT tvrtka okreće zapadnom tržištu,a smeće ostaje da se bori na domaćem sa studentima i sl. nadri-programerima, svakako čast iznimkama.Posljedično tome i klijenti gube povjerenje u internet, stranice, web atudije, i sve ostale pizdarije koje idu s tim.

Npr. tu u Njemačkoj najobičnija SP(single page) stranica sa standardnim Home, O nama, Portfolio ili Usluge ili Proizvodi iKontakt stranicom upogonjena WordPressom i malo izmjenjenom Enfold temom ne ide ispod 3k €, obična E-commerce riješenja bazirana na Magentu, OpenCartu i sl. ispod 10k € itd. O kojem to zapadu pričaš i o kojim to niskim cijenama.

Jel vi shvaćate da se u ovom poslu ne naplaćuje sat nego vrijednost onoga što će klijent dobiti s odrađenim poslom.

Da karikiram, ako će firma kojoj ti sastaviš stranicu u narednih god. dana uprihoditi od te stranice 100k Kuna onda taj tvoj posao vrijedi barem 25k Kuna, pa bez obzira dali si radio 100 sati ili 10 sati ili 1 sat. Jer nije bitan sat bitno je tvoje znanje, tvoja stručnost i vrijednost koju si stvorio toj firmi. Istom tom logikom ako će firma kojoj si ti sastavio stranicu u narednih godinu dana uprihoditi 0 Kuna od te stranice, e onda i taj tvoj rad vrijedi upravo toliko, najmanje 25% vrijednosti posla, odnosno 0 Kuna u ovom slučaju.

Ako ne znaš koliko, u novčanom smislu, vrijedi taj tvoj posao koji si obavio za XY firmu onda si u gadnom problemu. Jer ne samo da ne znaš posao koji radiš nego ne znaš niti zašto ga radiš.

Bolje da je pokrenu 4 AdSense Site i na njima radio i počeo zarađivati. Najgore je u tome da čovjek stvarno misli da će on u nekom kratkom roku zaraditi s ovakvim stavom i poslom neke pare. Jebo te ljudi daj se osvijstite i shvatite da to nije posao u koji upadneš kao na neki tulum nepozvan i odmah odeš kući sa 3 komada.

Ali kao što reće @devildom_stalko u jednom drugom threadu ode ovaj forum u ■■■■■ i nema uopće potrebe razglabati jer sve je super i sve je za pet. Ajmo najbolje svi početi raditi besplatno i dilati sa FB stranicama.

7 Likeova

Onda ili nemaš kvalitetu ili nemaš znanje ili nemaš ustrajnost ili u najgorem slučaju nemaš sve troje. Jebali vas indijci, vidiš da su naši postali gori od njih indijac ovo barem naplati 30$, a naši su počeli već sa 10$, 15$. Osim toga ako znaš svoj posao indijac ti nije nikakva konkurencija, baš kao ni ovaj naš za 10$ ili 15$. Jedini problem je u tome da radi toga pati naše tržište jer tu više nitko niti želi niti može raditi.

6 Likeova

Koji si ti gigant, ni sarkazam ne prepoznaješ. Tvoj riječnik ne želim ni komentarisati.

Nažalost u pisanom obliku sarkazam je teško prepoznati, ako je bio onda ti se ispričavam, ali svejedno stoji što sam napisao. Što se riječnika dotikavlje, što da se pravim fin kad mi to ne stoji, probao sam al’ ne ide.

@milito ne prdi o sarkazmu nego procitaj jos jednom postove od @bugi i @creatifcode pa ako nesto nije jasno a ti procitaj opet. :smiley:

Meni je dovoljno jednom pročitati, ja se ne slažem i smatram svoj post tačnim. Vi i dalje plačite dok ljudi zarađuju ;).

Pa zarađuje i prodavač kokaina…

Momak koji je otvorio temu krši mnoštvo zakona, nelegalno prodaje premium wordpress teme i ne izdaje račun za svoje usluge, odnosno ne plaća porez, doprinose, zdravstveno, ništa od nameta.

I onda recimo dobije anginu, ode kod doktora i BESPLATNO dobije antibiotike koje mu ja i ostali koji pošteno radimo plaćamo. No on će i dalje radit web stranice za 100kn i bez računa, napravit će ih 10, 20, 50… i onda to će dovest do prvog otkaza nekome tko je radio pošteno u nekoj firmi koja izrađuje web stranice, jer eto firma ima višak ljudi s obzirom na manju količinu posla. I onda će i taj drugi koji je ostao bez posla dobit anginu, i pošto je na burzi i on će dobit BESPLATNO antibiotike i novčanu naknadu s burze što mu opet plaćamo svi mi ostali, naravno osim pokretača ove teme. On izrađuje stranice bez računa i boli ga uvo.

Ja ne ulazim u cijenu izrade web stranice, radi ti to ili za 100 ili za 20kuna, a sam ćeš onda vidjet da li imaš računicu s tom cijenom kada budeš plaćao porez i sve namete koje trebaš.

2 Likeova

Tu si u pravu, ali kako će firma platiti izradu web stranice ako to ne može popratiti papirom? Njegova ponuda je bukvalno za nas, da nama uštedi vrijeme, ti planiraš napraviti 5 sajtova, mrsko ti je ili nemaš vremena, platiš njemu i gotovo.

Ocito se radi o klincu koji jos ne zna cijeniti vrijeme. Ukljucujuci i ovog milita kojem je to “pola sata posla”. Drugi put ukljuci stopericu kad si na nuli, i iskljuci je kad klijent zadovoljno preuzme rjesenje, pa vidi o koliko se sati, odnosno dana radi. Pola sata potrosis valjda samo na odabir “besplatne” teme prikladne za stranicu koju radis. Jos par sati potrosis samo na komuniciranje s klijentom oko toga sto njemu treba.

Da se stavi 100kn u perspektivu… Zivot u nekakvom prosjecnom stancicu je recimo cca 3000kn (najam+rezije). Dakle 30 stranica mjesecno moras odradit, a jos nisi zaradio ni za jednu kavu ili kruh.
Onda odes kod automehanicara, a on jos nije ni otvorio haubu, vec mu dugujes 150kn.
Jasno mi je da studentu s pocetka price se placanje rezija i automehanicara cine daleka buducnost, ali temelji koje postavis kao student, klijenti koje nađes tako u slobodno vrijeme dok jos mozes freelanceati ispod cijene, ce se vratit po jos ukoliko su zadovoljni napravljenim. A ti ces uz sav taj posao i vrijeme provedeno ispred kompa bit bez prebijene pare.
Okreni se oko sebe, i preracunaj svoje potrebe u broj izrađenih stranica koje moras odradit da bi kupio potrepstine. Koliko web stranica kosta tvoj komp? Shvatit ces da sa tih 100kn ne samo da nisi u dobitku, nego samim time sta si ziv, i trebas negdje spavati, nesto jesti, i imati komp ukljucen u struju, gubis novce izrađujuci web stranice za 100kn.

To sto ti cijenis 100-150kn mozes (zaista mozes) prodati za 2000kn, bez da te netko cudno pogleda. Jer ces zaista potrositi vremena za 2000kn. To nije “astronomska cijena” kako je vec receno, daleko od toga.

I usput, da se ja bavim “izradom web stranica” za zivot, bez problema bi te isti moment prijavio za rad na crno.

2 Likeova

[quote=“leffe, post:33, topic:16879, full:true”]
Ocito se radi o klincu koji jos ne zna cijeniti vrijeme. Ukljucujuci i ovog milita kojem je to “pola sata posla”. Drugi put ukljuci stopericu kad si na nuli, i iskljuci je kad klijent zadovoljno preuzme rjesenje, pa vidi o koliko se sati, odnosno dana radi. Pola sata potrosis valjda samo na odabir “besplatne” teme prikladne za stranicu koju radis. Jos par sati potrosis samo na komuniciranje s klijentom oko toga sto njemu treba.[/quote]

Nikada ti ne bi kod privatnika uspio :D. Čuj na odabir teme ti treba pola sata… Napraviš jednom portofolio tema i kupac izabere, a ne ti da tražiš pola sata i na kraju mu se ne svidi. Par sati na komunikaciju? Ako se baviš ovime, uradi sistematizaciju, jer ti zapravo ne cijeniš vrijeme. Napravi formular u kojem će sve navesti, automatski izabrati temu sa portofolija, a ti onda to možeš za pola sata da uradiš ;).

Ne bi kod privatnika uspio? Pa radim za privatnike otkad sam na trzistu rada i placen sam onoliko koliko sam sebe cijenim (a cijenim se visoko). ITevac koji radi za drzavu je negdi debelo krivo skrenio.

Formular :smiley: Jel to nekakav formular di ce klijent za svaki page unit sadrzaj pagea (slike, tekst), za svaki meni unit nazive i linkove, odredit di ce meni stat i kako ce izgledat, odredit sta ce bit u headeru/footeru itd itd. Jel se taj “formular” slucajno zove wordpress admin? :smiley:
Ili ce te klijent nakon sta nesto obavis zvat i rec “mozes mi ovo prebacit tamo, a ovo vamo, i moze jedna forma za rezervaciju tog i tog, koja ce mi upite slat na mail, i ovde jedna galerija, ali slike jos nemam, i naslovnica bi da bude super, ti ces to znat bolje poslozit sta valja sta ne valja, i znat cu jel mi se sviđa kad je vidim”. Jesi ti ikad prica s klijentom?

Cuj pola sata za gotovo rjesenje… Neka imas 5 efektivnih sati rada od 8 koliko si na poslu (neka se 3 sata zajebajes, pijes kave i jedes). Zelis mi rec da postoji osoba koja dnevno primi, izradi, isporuci i naplati 10 gotovih rjesenja, nakon kojih vise ni sekunde ne potrosi na te webove? Da da.

  1. Kada kažem privatnika, mislim da sjediš u kancelariji i imaš određeno radno vrijeme.
  2. Izrada web stranice i ažuriranje iste ne može zajedno. Jedno je izraditi web stranicu a drugo je ažurirati je. Ovaj momak nudi izradu, neće ti on kucati članke, praviti custom header, peageove itd. Posebno trebaš naplatiti izradu web sajta a posebno ažuriranje, da li ćeš ti to u konačnoj cijeni razdvojiti kupcu na tebi je.

bugi, leffe i creatifcode sve su rekli. Potpisujem svaku njihovu izjavu.

Meni nije cilj nikoga prevariti niti da bilo tko dobije otkaz radi mene. Cijena je ovakva jer je i ovih 100kn bolje od ničega. Definitvno nisam neki klinac s 15-16 godina koji radi webove 2 dana već imam debelo iskustvo u ovome.

Što se tiće sam izrade web stranica točnije njezine cijene i računice kao primjer ću uzet svoju majku koja radi 8 sati u privatnoj firmi za 100kn. Ja znam da stranica nemože biti gotova sama po sebi u pola sata, ali kroz 8 sati definitvno može.

Sad da se vratim na onaj ilegalni / legalni dio. Istina je da ne plaćam porez ali za nekih 600-700kn mogu otvorit obrt ili za nešto više tvrtku a to znači da ću morati dizati cijene koje ljudi opet neće uzimat po većoj cijeni (govorim iz iskustva). Kako sam naveo na početku ove teme svi templatei su kupljeni i ne kršim niti jedno pravo samih dizajnera ili autora teme već im zapravo donosim zaradu tako da vas molim bez flameanja po tom pitanju.

Svaka čast ali zbog ovakvih ljudi kao ti rušiš opčeniti koeficijent ovoj struci…
Zamisli kako se daš lako prodati, koliko omalovažavaš sam sebe, svoj rad i opčenito tu struku sa time što 100kn tražiš…

Šteta, opčenito tih 100kn će svima više naštetiti nego tebi koristiti… @bugi odlično objasnio

1 Like

10kn je puno onome tko nema, a kamoli 100…