[Nudim] Izrada web stranica - 100kn

Cijenim tvoju brigu za mene. Jedan od razloga zbog kojeg sam ovaj post objavio na web majstorima je taj kaj ovdje nema tvrtki niti bilo kojih drugih ljudi, već su isključivo web dizajneri / grafičari i ostali koji su usko povezani s ovim čime se ja bavim. Moj je cilj bio ljudima najprije olakšati posao, jer mene ne zanima koliko oni naplaćuju za projekt sve dok ja dobivam isplatu.

Tebi kao (možda) starijem čovjeku od mene, tih 100kn u životu ne znaći ništa, no meni za razliku od tebe jest, i svu zaradu kaj dobijem ovdje uložiti ću u daljnje obrazovanje i licence za daljnje poslovanje, tako da i ja mogu postati “skup”.

Buraz, kad bi ti malo cutao to bi ti bila najpametnija stvar u zivotu, nemoj previse da pricas kad ne znas ni kako se zoves. poz

1 Like

Majstore, trebao bi za 100 kn napravavit jednu stranicu a još jednu daš gratis :slight_smile:

2 Likeova

@Makica sve vodoinstalateri koji uce wordpress jer su culi da se placa, sve bolji od boljeg :slight_smile:
@domm1 Za autora teme jedan link http://www.freelancer.com registracija 2min + 5dana da nadjes prvi posao, pa se dokazi :slight_smile:

Koji ste vi sretnici, divim vam se svima koji žele dokazati da su baš oni u pravu u ovoj raspravi :slight_smile:

Mislim da sa 100kn za web u samom startu posla ti definitivno nije dobra odluka…danas sutra nakon više takvih odrađenih ‘poslova’ ti klijenti će ti se javiti sa nekim izmjenama/dopunama koji će zahtijevati više sata rada…a ti ćeš onda što? Naplatiti 1h rada za nekih 5kn po toj računici? Bez uvrede, ali milsim da ljudi koji prose na ulici više zarađuju, to je realnost.

Isto tako je i realnost da sa svojom ‘cijenom’ degradiraš i omaložavaš, u najmanju ruku vrijeđaš, sve ljude koji se profesionalno bave ovim poslom…

Bez obzira što si student sa rupom u đepu, moje mišljenje je da ovakvom cijenom radiš štetu samome sebi…postoji student servis, plavi oglasnik i ostalo…

Vrijedis onoliko koliko znas naplatiti. Autor teme ne zna mnogo naplatiti i vrijedi toliko. Treba ugovoriti s nekim posao sa slicnim zahtjevima po 3-4 puta skupljoj cijeni, proslijediti ga ovom momku da odradi i pokupiti razliku dok ne radis nista. Tako biznismeni razmisljaju.

Ovo je najbolji post. Da imam klijente ili znam nekoga tko bi mi dao 200 kuna za ovo sto on nudi rado bi se bacio u ovaj biznis. Mnogi tu jaucu i skacu, pa neznam zasto ne outsorcaju ovog momka i podignu razliku?

Mislim da se odgovor krije da nitko nece kupiti ovo sta on nudi niti za 100 kuna, mislim oce, ali ih je jako jako malo.

1 Like

Naravno, evo upravo sam uzeo nesto preko fiverra, a klijent mi za to placa 200$ . Uvek ce biti neupucenih, i oni koji ne znaju koliko sta vredi, i naravno treba ih sisati, a usluga je ista, odnosno klijent dobija tacno ono sto zeli.

Ali na stranu to, svako ima pravo na svoj poslovni model.

  • Wordpress tema = 30~50$
  • Kreiranje baze
  • Instalacija Wordpressa
  • Editovanje teme (kod+dizajn)
  • SEO Optimizacija
  • Instalacija, editovanje ili pisanje novih plugina (po potrebi korisnika)
  • Integracija sa Google Webmaster alatima, GA
  • Dodavanje sadržaja

Znači za 100 kuna, to je prvo nepoštovanje prema poslu koji radiš i da si 1% od ozbiljnog developera znao bi o čemu govorim! Druga stvar je da će 50% tvojih klijenata dati ti loš review na drugim stranicama, jer to su ljudi koji za malo novca žele dobiti najbolji kvalitet, što vjerovatno neće dobiti. Da ne govorimo samo koliko bi neki ljudi naplatiti samo za SEO optimizaciju stranice, sve je jasno. Dovoljno je reći da je svaka tvoja “usluga” nauka sama za sebe, i da zahtijeva dosta znanja.

Kad je neko jeftin, jeftin je, u svakom’ pogledu. Shvati kako hoćeš, uvredu ili ne, ne interesuje me. To ti je nepoštovanje prema drugim ljudima/developerima, koji se ubijaju od učenja, da bi neko kao ti došao i spustio cijene ispod svakog minimuma. I što se tiče svakog malo ozbiljnijeg projekta, siguran sam da te niko ne bi zaposlio.

Čovjek sve objasnio :D.

Tvoji komentari postaju toliko iritantni da je to strasno. Vidi se da samo znas da instaliras WP i nista dalje od toga. Uopste nisi pogledao ponudu koju je decko ostavio u prvom postu (http://prntscr.com/4tl3zs). Ljudi samo na petoj stavci uzimaju hiljade dolara, vidi se da u zivotu nisi ni procitao nesto o tome a kamoli radio za klijenta.

Ajde jos jednom, ali sada na drugi nacin. Prvo i osnovno jebe mi se za koliko ces para to raditi, ali ovo sto radis nije posteno prema ostalima, prema tebi, a na kraju krajeva ni prema tvojim roditeljima. E zasto sad tu petljam roditelje? Evo zasto?

Prvo i osnovno skolovali su te, i jos te skoluju i opasno placaju to. Krvare cijeli zivot da bi tebi mogli priustiti studij i skolovanje.

Ti ovdje nudis posao za 100 Kuna koji realno vrijedi i mora biti naplacen vise. Prosjecna placa grafickog dizajnera ili nekog, ajmo ga nazvati developera je cca, 5000 kuna neto, sto iznosi cca. 8.300 kuna u Zagrebu, za osobu koja nema djece i koja nema uzdrzavanih osoba.Da bi ostvario bruto dohodak ti moras mjeseceno odraditi 83 stranice, kada kazem mjesceno onda mislim na radne dane u mjesecu, ne praznike i vikende, a to je u Hr. 21/mjesec za 2013 godinu. Dakle ti moras odraditi takve 4 stranice dnevno. Ako uzmemo da je prosjek svega ovoga za kvalitetno to odraditi potrebno nekh 3.5 sata tebi treba dnevno znaci 14 sati. 14 sati za 400kuna ti je bruto satnica satnica od cca. 28 kuna ili ti 3.5 €.

E pa sad ajde busi posten i reci kako bi se tvoj otac i majaka osjecalid a im dodjes i kazes, e starci moji hvala vam puno, jer uz vasu pomoc i vasa odricanja, vas krvavi rad ja sam zavrsio skolu i s tom skolom ja sam sebi nasao posao za 3.5€ po satu.

Kako bi se ti oosjecao da tebi jednog dana dodje tvoje dijete i kaze ti to isto. Sigurno bi bio super vesel i ponosan i odmah napravio festu za cijelu ulicu. I don´t thik so?

1 Like

Evo ja ću samo ovoliko reći, momak odlično radi (iako je template) no bilo je par stvarčica ekstra koje sam trebao i odlično je sredio. Ja od srama nisam rekao da ću mu dat 100 Kn. za to. Obećao sam mu 200 i 200 će dobiti. Transfer istog sajta ide nakon uplate naravno.

Ljudi šta se ljutite??

Budite bolji od njega pa cjenite svoj rad koliko vam volja.

Na zapadu se to zove, zdrava konkurencija, no vi svi ovdje samo pljujete dečka koji je sa pravom otvorio ovaj topic i on ako će džabe radit sajtove nek ih radi. Ponuda i potražnja je na tržištu je bitna. Šta tebi vrijedi ako tražiš 3000 kn za WP sajt kad napraviš jednu stranicu u godini dana. Ovaj momak je profesionalno meni odradio posao i to za jednu večer.

Prema tome, zašto ne?
Momak je student, treba mu lova i nek radi…

čak ću se usuditi staviti originalni sajt www.mat-finanz.com

i sajt što mi je ovaj momak napravio http://dominik-santic-dizajn.from.hr/mat-finanz/

I nek mi neko ne kaže da je moglo bolje, krenuo sam ja raditi za mat-finanz (koji mi je ujak) i započeo sam ovo http://www.matfinanz.hostei.com/ no, iskrsnuli su mi puno lukrativniji poslovi i njima sam posvetio prioritet.

Naravno kako sam prije spomenuo, nakon novca slijedi transfer stranice i tog dečka svakako mogu preporučiti

Vidim da zapravo ti nemaš pojma šta je SEO tako da dalje ne trebam komentarisati. Iritantno je to što samo mene quoataš, idi traži klijenta “profi” :D. 1000 dolara za samo izlistavanje na google hahahahaha. Gigant!

Gore sam napisao već napisao da ne planiram stalno raditi po ovoj cijeni. Kad steknem obrazovanje i diplome iz svega naravno da ću se prebacit na skuplje stvari, jer ovo fakat nisu velike pare a mene čine sretnim za sada.

Nadalje činjenica je da u Hrvatskoj nitko ne želi uložiti velike pare u svoj web sajt, jer govorim iz iskustva kada se vrte cijene od 300-400kn ljudi te samo preskaču, dok stranci traže debeli portofolio kojeg ja s ovakvim poslovima i ostvarujem. Bez ljutnje i zamjerki, ali nekako moram živit :wink:

Decko ajde nemoj vise komentarisati da ti se ljudi ne bi smejali. SEO je malo siri pojam od izlistavanja na google, informisi se pre nego sto ispustis neku glupost na forumu, i da mozda ti zvuci cudno da se nesto placa hiljade dolara, ali tako je u ovom slucaju, ljudi kvalitetan SEO placaju hiljade dolara, zvucalo to tebi smesno ili ne. :slight_smile:

Dečko ti očigledno ili ne vidiš ili nemaš pojma (ja bih prije rekao ovo drugo), nigdje ne stoji da će te pozicionirati na prvo mjesto search enginesa što se plaća masno u zavisnosti od keyworda. Ovdje stoji da će te samo ubaciti na search enginese. Koji si ti gigant, daj još koju provalu kad smo već krenuli :D.

Nemas ti decko pojma o search engine optimizaciji, kaze masno se placa prvo mesto, ajde ja cu da ti platim masno da me bacis na prvo mesto :smiley: Izguglaj malo o SEO tehnikama (osnovna SEO optimizacija kao sto stoji u oglasu), nemoj da blejis po forumu da cekas kad cu ja da odgovorim jer je ovo moj poslednji post vezano za dopisivanje s tobom, posto si do sad bio iritantan i neobavesten, a sad shvatam da ubedjujem glupog coveka sto ne valja :slight_smile:

Bavim se SEO-m 6 godina, a ti mi našao pričati, ovo što si napisao sebi pojašnjavaš ili? Vidim da si ostao bez pravog argumenta pa se povlačiš, bilo je i vrijeme :D.