[Nudim] Izrada web stranica - 100kn

Ljudi bez uvreda momak je odlican, i na njemu je da odluci za koju ce cenu raditi :slight_smile: vi radite za vasu cenu a on ima svoju.

Od mene samo da mu sajtovi valjaju i to je to.

Niko ovde decku ne moze niti brani da radi za ove pare, mi mu samo dajemo savete, a ti si svoje misljenje rekao u postu iznad, da si platio 220e za KVALITETNU STRANICU. Dao sam decku priliku da radi ozbiljnije ako zna a nesto ne vidim da se javio.

@milito S tobom ova diskusija pocinje da smara opasno, ne znas sta laprdas druskane.

Davno je diskusija gotova, svi tvoji postovi su tipa laprdaš, jadan si, bez jednog validnog argumenta :D.

Za ostale koji se ljute - on ovo nudi vama, ne firmama, zašto ne iskoristite to ako ste kratki sa vremenom, platite momku za svaki sajt koji radite 200kn (jer ipak smatrate da vrijedi i više od toga) a vi ga kasnije doradite ;).

Flameovi su sasvim očekivani na ovu temu, nisam ti se javio iz razloga kaj sam zatrpan s ovim poslom, jer očito ima ljudi koji su usprkos svemu uvidjeli da se za ovu cijenu isplati kaj oni dobiju. Svakako ću ti se javiti kad mi posao stagnira malo, jer za moje iskustvo ovo gora je dječja igra.

Zahvaljujem na tebi i svim forumašima na podršci. I drago mi je kaj svi ne gledaju na ovo tako crno.

Koji su tvoji decko argumenti? Da li si programer? Koliko zaradjujes mesecno od programiranja? Da li si ucestvovao na nekom vecem projektu? Da li si u zivotu napravio neko custom resenje? Da li si u zivotu radio sa nekim van usranog Balkana? I sad na osnovu svega ovoga zasto ja ne smem da budem protiv ovog degradiranja a ti smes da ga podrzavas???

Za te informacije javi mi se na PM, ali samo ako si potencijalni kupac. Ovo da li sam radio van usranog Balkana, odgovor je jasan kao dan - samo i radim van, a da si ti radio znao bi da za ovu uslugu (instaliranje WP-a i instaliranje plugina cijena i jeste korektna, ako je smatraš prejeftinom onda je iskoristi i preprodaj).

:slight_smile:

5 Likeova

Nemojte više kupovati na GoDaddy u znak protesta :D.

@milito, koliko ti naplaćuješ svoj radni sat?

Jos nisam upoznao developera koji naplacuje manje od $10 sat i to su pretezno nasi ljudi kad pocinju, kasnije dignu cenu. Fora je sto do njihovog mozga ne dopire da ovo nije branje paprika nego web development i da je lepa zarada normalna stvar. Dzaba to je nas mentalitet radije ce raditi daleko ispod cene i prezivljavati.

1 Like

Da odgovorim onima koji se pitaju gdje su moderatori:

Post nisam obrisao jer ne krsi pravila foruma, svakome je dozvoljeno stavljati cijenu koju zeli, pa taman i da sve to radi besplatno.

Kao netko tko se bavi web developmentom, ne osjecam se ugrozenim od strane kolege jer:
1.) Ovo ce mozda uzeti samo balkanska ekipa a tko jos uvijek s balkancima radi (svaka cast iznimkama), ne zna sta propusta.
2.) S onima koji misle da ce za 100 kuna dobiti ista korisno ionako ne zelim imati posla
3.) Smatram da nitko u pola ozbiljan ne bi koristio ovakvu uslugu (bez uvrede kolegi, nista osobno)

Dakle moj osobni stav je da vam ovakvo nesto ne moze biti konkurencija, isto kao sto na Elance-u nisu konkurencija indijci i slicni koji rade za $2 jer se zna kakva je to kvaliteta.

Toliko od mene, a steel moze obrisati temu/raspravu ako misli da je to potrebno.

3 Likeova

Moj radni sat se plaća na struku magistra mašinstva, ovo što ja radim na netu je hobi i dodatni priliv novca. Ja ne radim sajtove klijentima da bih živio ali sam radio sebi 5 godina i znam koliko šta vrijedi. Način na koji zarađujem na netu nema veze sa web dizajnom za kupce i adsensom. Da ne bismo išli u off-topic jer ovo jeste, PM me ako te više interesuje.

Moja neka procjena je da bi za ovaj posao satnica bila €25.

Instalacija wordpressa je fizicki posao, kao i instalacija templejtova i ubacivanje logo-a, to nije ni developerski posao niti dizajnerski, cisti fizicki posao .

Poslovni model moze biti razlicit. Neko nudi neke usluge jeftinije da bi dobio stalne klijente, neko da bi dobio affiliate procenat od hostinga. Imate primere gde su ljudi od hostgatora zaradjivali 5000$+ tako sto su nudili besplatnu izradu sajta, ako klijent uzme i hostgator paket za hosting preko njih .
Sta bi onda rekli, da je besplatno nudio uslugu, verovatno bi izvrsili samospaljivanje u znak protesta.

Recimo i ja nudim besplatni softver koji neko prodaje za 200$ +, , freemium varijanta, zbog odredjenih stvari koje dobijam zbog veceg broja korisnika.

Da ponovim, stvari koje se nude u oglasu, rade se za 3 sata, i cena nije mala. Neko ko to moze da prodaje za vise, odlicno .

Ovo je fizicki posao , malo jaci od data entry , i svaki “dizajner” ili “programer” koji se osetio ugrozenim, treba da se zamisli .

A druga stvar, vecu budalastinu nisam cuo od toga da cena sajta ima veze sa onim koliko ta firma dobija od tog sajta odnosno koliko ce oni posle zaraditi preko sajta . Ta logika je po meni dijagnoza a ne neciji stav.

3 Likeova

Ljudi što vam je? ;p,ak ako oće može džabe ponuditi svoje usluge. Koji vam je, ostavite dečka na miru jer vam je 100x objasnio zašto on to po toj tarifi radi.

Ako vama kvari posao onda idite na drugi forum i plačite.

Svaka ti čast, jedan od rijetkih koji slično razmišlja.

da postoji neki admin ovdje onda nebi bilo 100-ak postova…

Pa instalirati wp i ubaciti gotovu temu može svako svladati u pola sata,
100 kuna je sasvim ok cijena za to…
Nego je nekima problem zato što oni to naplačuju 2000 kuna pa napadaju čovjeka bez razloga…

Kao što je autor napisao sve više od toga se dodatno naplaćuje…

1 Like

Još jedan član koji je realan :D.

Ok, vidim da vam nije definitivno jasno, pa hajde da ponovim (Repetitio mater studiorum est)


Zašto je stranica od 100kn loša, ne samo za nas, nego i za onoga tko to nudi:

  • što će reći onaj koji je platio sajt za apartmane sa nekom realnom
    cijenom recimo 300-400 eura i kad ovo pročita? Znaš što će napraviti?
    Nazvat će onog tko mu je napravio sajt i naplatio 300-400 eura i reći
    mu da ga je prevario jer isto ima za 100kn, i na kraju onaj dizajner
    ispadne lopov radi ovakvih ponuda. (bugi)

  • Okreni se oko sebe, i preracunaj svoje potrebe u broj izrađenih
    stranica koje moras odradit da bi kupio potrepstine. Koliko web
    stranica kosta tvoj komp? Shvatit ces da sa tih 100kn ne samo da nisi
    u dobitku, nego samim time sta si ziv, i trebas negdje spavati, nesto
    jesti, i imati komp ukljucen u struju, gubis novce izrađujuci web
    stranice za 100kn. (leffe)

  • Ako ne znaš koliko, u novčanom smislu, vrijedi taj tvoj posao koji si
    obavio za XY firmu onda si u gadnom problemu. Jer ne samo da ne znaš
    posao koji radiš nego ne znaš niti zašto ga radiš. (creatifcode)

Ako netko može sam naučiti, i ima vremena, kako instalirati CMS, neka to sam napravi. I to DEFINITIVNO nije ikakvo opravdanje za bezobrazno nisku cijenu.
I ja znam sam kako zamijeniti i svjećice i ulje u motoru automobila, ali ga svejedno vozim u servis da mi to naprave. Zauzvrat moram to platiti po njihovom cjeniku, i ne pada mi napamet izjaviti tamo: "Pa i ja to znam sam napraviti, to ne vrijedi toliko"
I nikoga nisam primjetio ovdje da se osjeća ugroženim zbog ove cijene, nego govorimo čovjeku da to što radi - radi pogrešno.

1 Like

Većina je već ovdje rečena, ali želio bi ti dati jedan životni savjet. I sam znam neke ljude koji rade daleko ispod onoga čega vrijede, a glavni razlog je što neznaju reći NE.

Zbog toga što ti radiš ispod cijene, drugi ljudi koji rade po normalnoj cijeni nemaju posla. Ti se ubijaš od posla, a zarađuješ 3 put manje nego što bi trebao. Ukoliko u životu uvijek budeš radio ispod cijene biti ćeš rob. UVIJEK! Reci ne, znaj cijeniti svoj rad, nemoj dopustiti da te netko iskorištava.

Između ostalog, ti sa svojim cijenama tjeraš druge da smanje cijene, i tako može ići u nedogled i onda će svi raditi za puno manje od onoga što bi trebali (i na tome će najviše profitirati oni što već imaju dosta novaca). NEMOJ, ponavljam NEMOJ se nikada dati da te iskorištavaju, nauči cijeniti svoj rad i trudi se da budeš što bolji. Posla će biti. Na to što biš radio 10 stranica za 1000 kn mjesec dana, iskoristi 25 dana na reklamiranje da radiš stranice za 1000kn, napravi jednu stranicu i potrudi se da bude što bolje. Dobar glas se daleko širi.

4 Likeova