[Nudim] Izrada web stranica - 100kn

Svatko onaj tko misli da moze dobiti stranicu za 100 kn je jednostavno budala.
Svatko tko misli da ce mu neka osoba napraviti stranicu za 100 kuna je isto tako budala.

Oglas koji kaze sto kuna je jednostavno dobar nacin za privuci potencijalne klijente.
Potreban mu je posao kao i svima nama i potrebni su mu projekti za portfolio koji ce poslije moci posteno unovciti.

Domm1 je meni osobno radio stranicu i ja sam i vise nego zadovoljan, sa njegovim radom i podrskom.
Oglas od sto kuna me je privukao jer sam znao da mi nece naplatiti par tisuca kuna ali isto tako nisam ocekivao da cu platiti samo sto kuna…

Dobio sam neku drugu ponudu sa ovog topica i cijena je bila znatno veca, medutim osoba koja se hvalila sa svojim znanjem, firmom i poslovima od 10-ak tisuca kuna, jednostavno nije mogla zavrsiti moj projekt i zavlacili su me dva mjeseca da bi na kraju jednostavno odustali bez i jednog slova objasnjenja.

Tada sam se obratio Domm1, rekao je za to sto ti trazis cijena je takva, biti ce gotovo tada i tada!
Kako je rekao tako je i napravio! Izuzetno brzo i posteno bez ikakvih zavrzlama.

Svaki put kada mi je zapelo kontaktirao sam ga i jos nisam niti zavrsio recenicu a covjek se je vec bacio na rijesavanje problema.

Svaka preporuka za Domm-a, covjek izuzetno dobro radi, posteno odradi posao, i uz to sve i brzo.
Cini mi se da ovi sto pisu ovakve “postove-romane” imaju previse vremena odnosno premalo posla.

Ne vidim nigdje da Domm1 pise neke romane ovdje, izgleda da decko radi… Uspio je privuci klijente za razliku od nekih.
Pozdrav

Ne vidim problem ljudi koji pišu da je za 100kn nemoguće dobiti bilo šta, da će biti đubre, da samo spušta cenu rada sa tim. Pa to valjda vama odgovara…klijent će se upecati da može dobiti za 100kn nešto što mu treba videti da je pogrešio i vi mu možete naplatiti koliko god to vredi… Ne vidim razlog za bes, filozofiranje i pljuvanje. Tržište je tržište i vremenom sve dođe na svoje, ne mogu da verujem da se bavite takvim nekim poslom a da to ne znate, ko veruje u sebe i zna da to što radi vredi nema razlog za brigu.

I samo jedno pitanje, šta mislite da li vlasnik Mercedes salona automobila ulazi u kineske salone automobila u komšiluku u priča radnicima kako njihov auto ne vredi kako je loš i nekvalitetan i da mušterije neće biti zadovoljne i kako spušta cenu svih automobila?

kao sto kaze croart mali radi extra stranice a nije skup. i mene je privukao oglas cuj 100 kuna platio sam odma vise ali sam zadovoljan. sad imamo dogovor outsourcing i nasao sam nam dosta novih klijenata i domacih i inostranstva. preporucujem ga svima kojima treba web!

Ma nemam vremena za ovo. Svakome njegovo.
Ako si sretan da te ovdje ekipa zapošljava za 100 kuna po webu, onda super, uživaj!

Bravo, živjelo robovlasničko društvo!

Evo sad me zvao neki lik, pita koliko dođe web dućan.
Što da sad kažem? Da dođe od 5 do 45 tisuća kuna , ali evo može se naći za ispod par sto kuna?

Fakat sam dostao pisao idem raditi, i više u životu neću reagirati na ovakve teme.

Usput jel radi koji link na tom portfoliu ili sve gledam 404?

EDIT: nisam ljut, već je ovo sve otužno što ovdje ekipa mora raditi da bi preživjela.

2 Likeova

Bolje potrosi vreme da njemu objasnis to sto nama ovde, kazes mu lepo kao sto si i do sada pisao, sustina - "Mozes da uradis za 100 kuna kod klinaca, nece valjati nicemu i skinuces webshop za 2-3 meseca itd… a moze i kod mene, ja sam profesionalac radim to, to , to i to na najkvalitetnijem nivou, moji radovi su to, to to i to cena je ta i ta"
Problem solved…

Javljajte se svi na oglas, podrzavam decka, i onako 90% developera ni ne radi sa domacim klijentima. Na stranom trzistu svakako ima indijaca i pakistanaca, pa se zna sta i kako. To je on otprilike u ovoj situaciji, indijac koji radi za mizeriju neku, samo nemoj posle da te boli glava kad naucis malo vise, pa se ti isti klijenti kojima radis za 100kn pobune za vecu cenu :slight_smile:

Kad naučiš cijeniti sam sebe onda će te i drugi cijeniti!
Ti si sramota za sve nas koji se bavimo ovim poslom! Trebalo bi ti izbrisati račun i sve postove koje si ikad napisalo na ovnom forumu!

Ove moje tri rečenice iznad vrijede više od tvojih 100 kn!

2 Likeova

Čemu onda bes prijatelju? Šta ti je momak lično uradio? Lepo tebi 5000 na dan lepo njemu kako god on to hteo?

Nije to bijes prijatelju, već godinama se srećem s ljudima koji ne znaju cijeniti samoga sebe. To kao prvo nije dobro za njega a onda i za sve nas koji radimo ovaj posao pošteno. Ispada da smo mi ostali lopovi i prevaranti jer plaćamo porez, plaće i doprinose. Pitam te? Ako naplatiš stranicu 100 € koliko ti ostane od toga kad platiš sva davanja, jesi nakon što platiš sve obaveze ljut ili bjesan? Siguran sam da nisi sretan!

Ne zaslužuješ moj komentar!

Ne znam, ne naplaćujem pravljenje web stranica jer mislim da ih ne radim na dovoljno profesionalnom nivou. Ako misliš da je problem ne plaćane poreza i ostalih dažbina slažem se ali to je drugo pitanje , pitanje države i instrumenata, jer onda ne plaća ni automehaničar , vodoinstalater i slično. Ovde sam mislio i govorio samo o usluzi za koju sam siguran da je tržište bezgrešno formira kao i za sve…polovne automobile…marketinške usluge…seksualne usluge i slično…

Kao što sam već rekao, ako misliš da je kvalitetna usluga za 100 kuna nemoguća , donekle se slažem , ali ne vidim vašu bojazan, izlive besa i strah za “strukom”. kao što sam rekao klijent će probati da dobije uslugu za 100kn videće da je to nemoguće i da to što je dobio je đubre…doći će kod vas i vi ćete mu kako kažete naplatiti 5000 dobar dan i još plus naplatiti za posao koji ćete odraditi profesionalno i svi zadovoljni…

Definitivno zanimljiva tema… za većinu frustrirajuća… svakom iz različitih razloga…

Neka dečko radi po kliko hoće, a koliko će raditi to je druga priča. Možda je to samo jedna faza… možda bude za par godina u dobroj poziciji… 100 kn je premalo, nema priče… ali opet njegovo pravo…

Svatko tko se profesionalno bavi nema straha od ljudi koji naplaćuju parsto kuna web stranicu, kakva god ona bila… 9 od 10 ljudi koji dobiju web za parsto kuna će vrlo brzo raditi novi web za par tisuća kuna… a ako neće, svakako im web stranica ne treba, pa tih 100 kuna nije ni bitno…jer realno nikome nije uzeo posao… to je praktički nepostojeća web stranica, netko će opet odraditi za normalnu cijenu, svakako je ta stranica www.blankpage.com.hr.

I sam kada sam krenio, radio sam web stranice za 500tinjak kuna, naravno bez CMS-a, tada nisam znao ni što je to LOL, gledao sam na to sa strane kao na neko svjetsko čudo… Te stranice su koje sam radilo po 500kn toliko i vrijedile, iako ih danas smatram debelo precjenjenim… :blush: , s obzirom što su ljudi dobili… bez obriza što je to bilo za štenaru, obližnju frizerku…

Danas pristojno živim od web posla, tako da je moguće da i pokretać teme bude za par godina u dobroj poziciji… ali zavisi od njega. STOGA, čovječe radi stranice po 100 kuna, ali što prije proširi ili znanje ili priču, pristup… ne zbog nas nego zbog sebe.

Prednost ti je što ljudi kod nas nemaju pojma oko web stranica… toliko je teško upisati na google-u “koliko platiti izradu internet stranice” ili slično i pročitat će puno korisnih stvari… naravno da se može web prodati za 100 kn nekome, kada nezna što je SEO ili responsive dizajn po naški mobilna verzija…

S jedne stranice ti se divim na ustrajnosti u postovima i borbi s ljudima, ali opet ti kažem, zbog sebe nešto promjeni u pristupu u kraćem vremenu.

Puno ljudi kaže bolje je plaćeno skupljanje boca, neko po kojoj cijeni radiš, ali mislim da je bolje raditi web za 100kn, ipak imaš neku perspektivu.

Također sam vidio da stranica vrijedi onoliko koliko bude korisna naručitelju. Osobno mislim da nije tako… osobno radim po radnom satu tj. ponudu baziram prema narudžbi klijent, nakon što se popričamo oko svega… Koliku će netko imati korist ne mogu znati, jer je previše drugih parametara…
To je isto kao da se cijena novog auta bazira prema namjeni: kupuješ VOLVO S60, ukoliko je za za vozikanje po gradu onda je 40 000, ukoliko je za poslovnu upotrebu onda je 60 000 € jer je veća korist… teoretski…

Istina i legendaran komentar, ali je moguće da isto i on bude pisao nekome za par godina… što je teško s obzirom da piše na webu “Mladi sam i inspirativni web dizajner koji je u ovom polju nepunih 4 godine”… tim tempom će vjerojatno za 4 godine raditi po 200% većoj cijeni…

Ajde realno kolko je potrebno da se instalira wordpress i uplouda gotova tema? - 10minuta
Da se ubace tekstovi koje kupac zeli? - 10minuta

Dakle njegova satnica je 300kn…

Ocito na ovom formu jako puno ljudi se nazivaju IT strucanjaci a zapravo sve sto znaju je instalirati neki CMS,skinuti neku gotovu temu i naplacivati to neke velike sume.
Mislim da svakoga ko radi custom sustave sa unikatnim dizajnom i svime uopce ne zamaraju ovakve teme zato jer znaju kolko njihov rad kosta i da im ovako neko nece srusiti cijenu.

Baš takvo je i moje mišljenje, takvi ljudi se uopšte ne javljaju na ovu temu niti im je ovaj dečko konkurencija…sve mi smrdi da negoduju ljudi kojima smeta što je došlo vreme ili dolazi kad se cene njihovih “usluga” kristališu…i još uz sav rage i uvrede još sam više uveren u to…

Kao što sam rekao ranije, zamislite da prodavci ili proizvođači Mercedesa idu unaokolo i kukaju zašto kineski proizvođači automobila prodaju kola upola cene Mercedesa…smešno…oni su sigurni u kvalitet i vrednost svog proizvoda i naravno da im kineski automobili nisu konkurencija

Bolje da je stavio radim web stranice za gajbu piva… nitko ga nebi napao :smiley:
DOOKI, slažem se… ali lik bi trebao nešto promjeniti samo zbog sebe, ne zbog mene i sličnih… prvo da portfolio radi na njegovoj stranici… Mene ovdje ne smeta što on radi po 100 kn, već što se podcjenjuje… bio je negdje rekao “netko 8 sati radi za 100 kn”, a meni treba manje… vjerojatno mu treba par sati (ne može baš za 20 min odraditi sve)… neće daleko tako, pogovoto nakon 4 godine rada nudi po 100 kn… Ukoliko ima kvalitetu sigurno može više naplatiti…

Zašto ga i ovako neko napada? nije tražio savet niti kritiku ili pohvalu niti bilo šta slično, stvarno nije u redu, jednostavno zli jezici.

Da, da , uvek briga za druge i želja za pomoći

Tanka je granica između zlih i relanih jezika, nažalost… al svatko ima pravo ostaviti komentar na forumu… svatko ima svoj pogled i uvjerenje… ja sam 9 godina u ovome poslu, a prije 9 godina sam bio u istoj situaciji, drugi su me pljuvali, pametovali… tada sam bio ljut na sve… a sad već godinama razumijem razloge…

Ajde netko napravi javnu anketu sa recimo 10 scenarija i sa 4 ponuđene cijene (1 cijena, ne od-do)

Ocito na ovom forumu ima jako malo ljudi koji hrane sebe, svoju obitelj, a i jos po neku drugu iskljucivo od ovog posla.

ad 1.) najmanje minimalno 20 minuta
ad 2.) najmanje 1 sat
ad 3.) 99.9% ces morati odraditi neke minimalne izmjene na stranici kako bi “klijent” bio “zadovoljan” to ti je sigurno jos nekih 30 minuta

i vec smo stigli na 2 sata i satnicu od 50 kuna. Vidis kako se brzo pila okrene naopako.

Da naravno. Svakog tko ima firmu i uredno placa doprinose, poreze i prireze zanima ova tema, jer nazalost ovo je klasican dumping cijena i uz to jos nelojalna konkurencija koja ne placa niti lipe poreza. Ove stvari su i zakonski uredjene.

Lako je vama tudjim kurcem po gloginjama mlatiti kada nemate nikakvih obveza, whatsoever.

1 Like