Odbijanje 95% ponuda koje šaljete, što sad?

95% je jer se koristi email, masa tih poduzeca niti ne koristi email, to imaju tek tako, jednom mjesecno da pogledaju, a za spam folder niti neznaju.

A i kada nekom napises email on mora na njega odgovoriti, a ako ga je procitao u krivom trenutku a sa tim tvrtkama je uvijek krivi trenutak odna jednostavno zaborave na njega, a nedaj boze da dobiju dva ili vise takvih emailova onda ih jednostavno niti ne citaju…Bas kao sto kaze jedan nas gore.

P.S. jesi probao telefonski ih zvat, ako imas pricu kao Saul Goodman onda ce ti odaziv biti 110%, lol

Generalno problem kod nas jeste nas mentalitet balkanski, ima dosta ljudi koji poistovjećuju (izjednačavaju) fb stranicu i web sajt. Takodje ima i slučajeva sajt to zna “komsijin mali” radi za 50 eura i kada daš ponudu za izradu sajta na primer 500 eura onda im je skupo, a i firme ako im dobro ide offline onda nece da ulože u marketing i sajt.

Nebih rekao da to izjednačavaju, nego jednostavno većina malih lokalnih “firmica” ima daleko više koristi od FB stranice nego web sajta.

Nije problem komšin mali, neka radi dijete :smiley: veći su “problem” ovi site builder-a gdje neko iz firme za ~5 eur mjesečno sklepa neki sajt čisto da ima firma ima jer su čuli da je to “in” i zašto bi onda platili nekome 500 eura za wordpress sajt :smiley:

Upravo tako.

Ljudima se ne nudi konkretno rješenje.
U malim, lokalnim firmama gazda (i njegova obitelj) u firmi obavljaju previše funkcija zato što se nema novca platiti druge (stručnjake) za to.
Još uz to preuzeti poslove oko web stranice koju ti netko samo sklepa tek toliko da imaš web stranicu?

Svakodnevno mi na mail od firme dolaze takve ponude. Izrada web stranice po najpovoljnijim cijenama ikad.
I šta ću ja s tom web stranicom gdje mi netko za 1200 kn kaže da će mi napraviti web i SEO hahah?!

Da mi se javi netko i kaže:
Izradit ćemo vam novu web stranicu, prilagoditi je modernom marketingu, a zatim ćemo vam nastaviti voditi marketing, društvene mreže, branding i SEO.
Napravit ćemo to na taj i taj način (ukratko).
Cijena: 20 000 kn + željeni ulog u marketing.

To bi mi bila ponuda koju bi razmotrio i možda prihvatio. Ponude tipa web stranica + SEO za 1200 kn… ne!

Ovo govorim sa aspekta “vlasnika” malog poduzeća koje se bavi poslom koji nema nikakve veze sa online svijetom.

1 Like

Hmmm, ima slucajeva da plate 20 000 pa dobe ono sto navodis za 1200. Onada postotak od 5% i nije los, pa mozda da se i to proba.

Jer ako je nesto jeftino ili badava onda nevalja.

Pozdrav limenka iz tvog posta vidim da nemaš baš nekog iskustva sa online advertisigom i pošeš pomalo na pamet.

  1. Kao prvo nije istina da ti kao “advertiser” nemaš uvid u prodaju (ako radiš kampanje za drugog klijenta). Svakako imaš uvid u svaku prodaju, i svaki trošak oglasa, trošak na svaki prodan artikal, klikove, reach itd.
    Ali očito mnogima nisu jasnije naprednjie funkcije koje nude online platforme(fb, google) pa pišu odvdje više manje na pamet…

  2. Kao drugo, boost post na FB ti je u večini slučajeva najslabija opcija advertisinga ako je upoređujemo s ostalim mogučnostima koje FB platforma nudi.
    Tako, da neznam o kojoj hrpi prodaje pričamo sa boost post-adnjem … izgleda se opet priča nešto na pamet.

Što ne počnete sa direktnom prodajom preko plačenog online advertisinga, kad je sve lako i brzo sa hrpom love svaki dan?

Moguče je napraviti posao online ali u pozadini cijelog procesa, kampanje stoji mnogo stvari o kojima bismo mogli da diskutujemo još danima… ali nečemo u ovoj temi.

Limenka ovo nije ništa osobno, samo sam ispravio neke navode, da ne bi zavarao ostale forumaše sa pogrešnim informacijama… :wink:

Nemreš pogoditi s ponudom na slijepo. Stotine puta sam dobio odgovore: “SAMO BESPLATNO!”, kad smo stavili “akciju” da je izrada besplatna ali da moraju hosting i domenu zakupiti preko nad, onda je bilo: “TO JE PREVARA!”, kad staviš cijenu 1000-1500, onda jedni odgovaraju:“PRESKUPO!”, drugi: “PREJEFTINO DA BI BILO DOBRO!”…
Jedino kako uspijemo naplatiti normalno i najviše doći do posla je - usmenim putem i usmenim preporukama.
Sve drugo je ništa od posla.
I nema tu više kruha. Napraviš svoj SaaS i živiš od toga, izrada je samo bonus ako uleti. Po mom iskustvu.

1 Like

Nisi vjerovatno dobro procitao, ja sam iznad naveo svoje iskustvo sa instagramom. Ti imas uvid u klikove storija i slicno, ali uvid o njegovoj prodaji ( prodaji artikla sa njegovog profila) uopste ne mozes, niti ces kad moci imati.

Prodaje sa treceg shopa i slicno je druga prica, gdje mozes pratiti takve stvari. Ja sam naveo primjer konkretno instagrama, i prodaje preko profila.

Ne zamjerim svakako.

To je tvoja greška, ti se trebao postavit cijenu na 1000 otvaranja, a ne na osnovu prodaje ako već nemaš uvid u istu.

Pozdrav Limenka2017,
inace da uvijek pročitam onako površo glavne postove tako, da sam možda odgovorio ne bas direktno samo tebi, nego šire oko prodaje preko plačenih oglasa. Govorio sam o oglasima/kampanjama za prodaju preko klasičnih plačenih oglasa i ne za objave preko nekih privatnih profila itd.

Ako govorimo o reklami/objavi preko profila onda je OK kao sto kažeš limenka2017 :wink:

Ako govorimo o pravim kampanjama na FB/instagram/google onda ovaj koji vodi kampanju ima uvid u sve prodaje svog klijenta (iako npr nema pogled u administraciju njegovog webshopa). Jednostavno preko conversion pixla/GA goals etc. koje se namjesti prije početka kampanje. Jer bas taj što vodi kampanju mora znati za svaku prodaju (koju vidi preko svojih alata) od kud je došla, od koga, kako, preko kojeg oglasa itd., da bih sve kampanje u budućnosti još usavršio i optimizirao za što bolju prodaju i za što manje troškove.

Vodeci se onom narodnom “ne *ebe lijep vec uporan” tako ti je ovo, saljes dok neko ne prihvati ponudu.

1 Like

Ne je** ni uporan, vec smara. Isto kao i s ponudama :smile:

1 Like

Naravno. :blush: A tu teoriju su smislili oni, blago rečeno, manje lijepi. :smile: :o:

Sto bi rekao moj profesor elektronike iz srednje “Ima nas i lijepih a ima vas i ruznih!” :slight_smile:

Ljudi koji mi odgovore na mail i zatraže neku okvirnu ponudu za moje usluge… na to sam mislio.

Mislim da ti nešto ne valja sa ponudama ili ideš preširokko bez proučavanja dostatnog.
Naime jedno vrijeme sam to radio ali skroz ciljano.
Postotak je bio jako visoki, tipa pola smo odradili ako ne više.

Samo nije bilo blast emailova na xy tisuća adresa jer mi je zlo od takvih, pa onda kukanje kako nije prošlo.

Nedavno sam dobio od jedne firme, koja je mislim i ovdje, da napravimo web dućan.
Da su malo gledali te liste, vidjeli bi kome šalju.
I to do kraja ljeta 60% POPUSTA!!!

Dakle ta ekipa radi web dućan sa 60% !!! Ljudi WTF??? Zar toliko malo cijeni se naš rad?

Pitaš što sad? Ne znam da ti itko može reći, možda da se potrudiš to sam promjeniti, naučiti, jer iskreno koji ti zapravo odgovor očekuješ?

Zar misliš da netko ima zlatnu formulu za 100% zaprimanje poslova kada šalje ponude?
Reference su nešto što još drži težinu, e sada kakve su koliko… nema veze s nikim tko bi ti mogao ovdje pomoći.

2 Likeova

Isto. Uglavnom su ponude od indijaca koje i onako u vecini slucajeva same zavrse u spamu, ali desi se neka da prodje pa moram rucno. :slight_smile:

1 Like

Pa ne baš 100% ali da bar 10% haha :smiley:

po mojem mišljenju,

ljudima se neda čitati ti mailovi… samo ih obrišu…

a drugi razlog je taj kaj su naši ljudi škrtice, sve bi zabadava…

zato nažalost treba raditi s strancima, hvala bogu veliko je tržište.

znam iz iskustva, radim na jednom tehničkom fakultetu, nije sada bitno kojem

ali dosta surađujemo s industrijom, i onda se desi da kada mi odradimo svoj posao

da firma za koju radimo ne plati…

a katkad se radi stvarno o smješnim iznosima tipa 1000kn.

1 Like

Pričam o firmama koje su odgovorile na moj mail i zatražile ponudu za moje usluge.