Oglašavanje na Facebooku

Jeste probali oglašavati na Facebooku? Kakva su vam iskustva, bolje po kliku ili prikazivanju?

Ja sam prošli mjesec dosta oglašavao i testirao, zaključak - prezadovoljan. Prvo, targertiranje. Možete prikazivati oglas ciljnim skupinama - dob, spol, preferencije…

Drugi adut, koji je ustvari i najvažniji, cijena. Ako napravite dobar oglas, zanimljiv, moguće je dobiti 1000 posjetitelja i za manje od 100 kn. Mene čak sram i napisati koliko je sve na kraju jeftino ispalo. :slight_smile:

Nemoj se ništa sramiti,napiši koliko si izletio za kampanju…možeš i na PM;) Ja sam baš razmišljao o tom facebooku,zvuči primamljivo…

Potpisujem i ja; ne srami se napisati cijenu. :slight_smile: Također može na pm ako je tu problem. :wink:

ja se reklamiram tamo, bila akcija 100$ besplatno :slight_smile:
Isto zadovoljan

[quote=“Kupnja”]ja se reklamiram tamo, bila akcija 100$ besplatno :slight_smile:
Isto zadovoljan[/quote]

Taman sam htio to spomenuti…oni koji ne znaju kako do 100$ besplatno, imate ovdje: 100$ besplatno na Facebooku

Također sam iskoristio besplatnih Visinih 100 dolara no mislim da sam fulao u vrsti prikazivanja. Ja sam odabrao impression plan…
Inace prosjek, za tih 100 dolara dobio sam nekih 1200 unique posjeta, od kojih je mozda desetak postalo stalnih korisnika.

Traje li jos uvijek akcija?

Akcija traje 90 dana od datuma od kad je postavljena Visa aplikacija na Facebook. Meni u mailu piše da traje do 14.10.2008.

Mislim da je Visina aplikacija dostupna za 20.000 ljudi, poslije toga no more.

Glupo je kaj odma traze sve podatke od kreditne kartice bez obzira na kupon…

A gle, da ne traže, poznavajući ljude sa ovih naših krajeva, hrpa bi pootvarala masu lažnih profila i oglašavala za par tisuća dolara besplatno… Ovako upišeš karticu i to im je potvrda…

Pozdrav svima…

Oglašavam na facebooku i preporučio bih to svakom.

Iskoristio sam VISINu akciju i dobio 100$ za reklamu. Iako je 100$ potrošeno

reklama se i dalje prikazuje i to me brine/plaši?!?!

Kako sam dao podatke o kartici brine me terećenje iste.

Da li netko zna mogu li mi naplatiti više od tih poklonjenih 100$?

Za sada je potrošeno 109$ pa nije problem, ali nisam namjeravao potrošiti više…

Znam da mogu ugasiti kampanju i time zaustaviti trošenje, ali bih htio znati je li
moguće da me terete sa više od 100$.

Hvala

Da, izgleda da kampanja nastavlja uredno teći i nakon promotivnog razdoblja te tereti kreditnu karticu. Svakako obratiti pažnju na ovo!

A evo i njihovog ‘odgovora’:

[quote=""]Why do I have to enter my credit card number if I am using advertising credits?

We require you to enter your credit card information so that we have a funding source to charge if your Facebook Ads continue to run after your advertising credits have been fully redeemed.[/quote]

Hvala na odgovoru. Taman sam pročitao cijeli e-mail koji mi je stigao radi kupona i u njemu stoji [quote=""]Advertisers will need to suspend their ads if they do not wish to receive
additional charges beyond the free credit amount. [/quote]
Ja bih sada proširio temu i pitao par pitanja o plaćanju preko interneta općemito ako nije problem.

Facebook je primio par brojeva o mojoj kartici i ima slobodu teretiti do mile volje istu ??? Da li mi imamo kakav instrument da u u banci kažemo do kojeg iznosa nas smiju teretiti ili barem da nas obavještavaju o transakcijama sa interneta?

Iako sam dipl. inf. programer i u pravilu kužim jedinice i nule i pobornik sam IT/ICT napretka, nikada mi nije bilo jasno slijedeće: Kupujem “nešto” preko neta i iznos je xxx $ + tax + shipping. Koji je instrument zaštite da nam ne terete kreditnu s iznosom yyy $. Svi kažu kupuj s renomiranih sajtova i nećeš imati problema ?!?! To je to? To je savjet :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ?

Nikada me nije bilo strah kupovati jer bi mi netko mogao “slušati kanal” i presresti podatke već me je strah toga da druga strana može naplatiti koliko hoće; pogotovo u slučajevima kada ostaviš brojeve koje sam ja morao ostaviti facebook-u.

Malo sam u dilemi s ovim stvarima… Potičem ljude da kupuju preko neta, a ni sam nisam baš siguran u to.

Ja koji kužim SSL, Payment Gatewaye i sl. s bojim, a kamoli neće netko tko se na sam spomen interneta preplaši…

PAY PAL je opcija, ali se ne prima svugdje plus postoje velike naknade pri prebacivanju na njihov račun…

Pozdrav svima,
unaprijed hvala na odgovoru

Thanks za Visa tip!

ok pustimo sad tu akciju (koja vjerojatno više ne vrijedi)

dakle, jel se netko ovdje oglašavao na fejsu?
molim iskustva :slight_smile:

Oglašavao i oglašavam, iskustva su odlična, možeš si jako dobro izdvojiti kome će se oglasi prikazivati (dob, spol, interesi, itd.). Jedino nedostaje, ili nisam još uspio shvatiti kako se to radi, odabir ljudi kojima će se oglasi prikazivati po gradu u kojem žive.
I glupo mi je što je jedna kreditna kartica vezana isključivo za jedan profil, kao da svatko u obitelji mora imati vlastitu karticu. Jedine opcije su ili da svi oglašavaju preko istog profila, ili kao u mom slučaju, da cura traži kreditnu od banke samo zbog toga da bi postavila svoje oglase preko svog profila.

Uglavnom, sklopio sam posao od 15.000 kn i nekoliko manjih baš tako što su ti klijenti vidjeli oglas na FB (s manje od 1000 kn uloženih).

I ja povremeno nešto oglašavam, iskustva su samo pozitivna. Ciljanje, jednostavnost, učinkovotost, praćenje… sve super. Sad sam nešto testirao sa Google oglasima, dobije se ipak još jeftinije nego na Faceu po kliku… Ali je targetiranje sigurno lošije.

@sparacio
Jesi siguran?
Prijavio sam jednu CC na 2 accounta!

Iz mog iskustva - Facebook oglasavanje mi nije donjelo neki boljitak. Doduse radio sam samo jednu kampanju.