Oglašavanje na Facebooku

Mali OT:

Ponukan hvalom o fejs oglašavanju radim fejs račun i kod upisa države za karticu i prva država na popisu je…

Afga-sranje

:rotfl:

[quote=“sezam-picika”]Jesi siguran?
Prijavio sam jednu CC na 2 accounta![/quote]
A ne znam, meni je 100% bila ovakva situacija, možda je to neko staro/novo pravilo.
Konstantno mi je davalo grešku prilikom pokušaja učitavanja iste kartice na drugi FB account, pa sam im onda poslao mail na info adresu tražeći objašnjenje. Jako brzo mi je stigao odgovor od nekog Rona iz Advertising odjela koji mi je upravo to dao kao razlog. Naravno da na moj sljedeći mail u kojem sam pitao zašto oni imaju takvu politiku kad na Ryanairu i sto drugih mjesta mogu imati dva računa s istim brojem kartice nikad nisu odgovorili. :smiley:
Tako da nam je preostalo jedino vaditi novu kreditnu…

A Afga-sranje je stvar koja se desi kad očekuješ da ti ljudi iz čiste dobre volje prevedu jednu ogromnu stranicu kao FB, jednostavno nikoga ne dira. :smiley:

Da li se netko od vas trenutačno sada oglašava na Facebooku?
Namjestio sam PPC 0.09$ i neće mi pustiti kampanju kako spada.
Nešto sitno impresija ide… trebalo bi biti bar 1 milja dnevno…

Što je takva konkurencija gore?
Koliko ste vi namjestili PPC?

sretno svima s fb oglasavanjem

[quote=“zokiiii”]Da li se netko od vas trenutačno sada oglašava na Facebooku?
Namjestio sam PPC 0.09$ i neće mi pustiti kampanju kako spada.
Nešto sitno impresija ide… trebalo bi biti bar 1 milja dnevno…

Što je takva konkurencija gore?
Koliko ste vi namjestili PPC?[/quote]

Slična situacija se i meni događa. Facebook traži bid od 0.11 $ po kliku, za iste parametre (istu ciljanu skupinu) za koje je prije 15 dana tražio 0.05$. Da stvar bude još bizarnija, fake account kojeg sam napravio (čiji podaci dakle dob i ostale preference odgovaraju mojoj ciljanoj skupini) ima u ponudi svega 4-5 oglasa, u odnosu na 30 -40 oglasa koji su se fake osobi vrtili prije 15 dana.

Pa malo jest palo, ali eto meni na 0.09$ jučer bilo 450.000 impresija. Cca 100.000 ispod prosjeka, dok će danas biti još gore izgleda…

Face je dosta ‘poskupio’ u odnosi na prošlu godinu… Valjda je konkurencija daleko veća. Probajte se igrati da zakupite po prikazivanju, ali s nekim atraktivnim oglasom. Ako bude dobar CTR - može to opet biti jako jeftino… Ali treba nadgledati iz sata u sat u početku, za slučaj da nema puno klikova, pa da ne ode lova u vjetar :smiley:

Evo mog iskustva sa facebook adsima…

Katastrofa! CTR ne prelazi 0,03%. CPC mi ne pada ispod 0,08$.
Znači skupo i neisplativo + zezaju puno kod odobravanja oglasa. Imao sam iskustvo da su mi odobrili oglas, pa nakon što sam potrošio određeni budžet, zaustavili su mi kampanju jer nije po njihovim pravilima… Pa što su onda u startu odobrili i pustili - da uzmu lovu… :slight_smile:

Uglavnom. fb ads više ne - dok ne padne cijena klika i promijene pozicije jer ovo su klasične banner pozicije i ultra slabo su klikane…

ja imam kupon koji vrijedi do 31.3.2010
To znači da od sutra ne vrijedi više i da će mi se lova skidaati sa kartice?

Još jedno iskustvo.
Postavio sam max bid - 1.0$ - ne znam da li je itko od oglašivača toliko postavio, i slabo se prikazujem. Kad kažem slabo, mislim na 1,5 milijun impresija dnevno. Može to i 3x bolje.
Ciljao sam 16-40 god. ekipu, iz HR, koji pričaju Hrvatski.

Što moram još napraviti da podebljam impresije? Ovaj FB mi postaje sve luđi i luđi, iskustvo mi je sve lošije…

[quote=“zokiiii”]Još jedno iskustvo.
Postavio sam max bid - 1.0$ - ne znam da li je itko od oglašivača toliko postavio, i slabo se prikazujem. Kad kažem slabo, mislim na 1,5 milijun impresija dnevno. Može to i 3x bolje.
Ciljao sam 16-40 god. ekipu, iz HR, koji pričaju Hrvatski.

Što moram još napraviti da podebljam impresije? Ovaj FB mi postaje sve luđi i luđi, iskustvo mi je sve lošije…[/quote]

Promijeni oglas! Napravi novu kampanju, sadržaj oglasa malo izmijeni, stavi novu sličicu i vidit ćeš razliku. Facebook (po mom iskustvu) će prednost u prikazivanju dati novom oglasu, nad oglasom koji već ima 6.5 mil. impresija. Imat ćeš više prikazivanja, uz manji bid.

Facebook bi trebao na osnovu max bida i dnevnog budžeta kontolirati broj impresija, a ne na osnovu sličice ili opise. Sličica i opis direktno utječe na facebook korisnike, i na to koliko će biti CTR.

Malo mi je to sve čudno i loše iskustvo…

Možda zvuči čudno i glupavo, ali je tako. Kad mi se broj impresija strmoglavio tj. gotovo zaustavio, nova kampanja a gotovo istim oglasom (promijenjena slika i naslov), istom publikom, istim bidom i istim budžetom, se prikazivala isti dan kao i početni oglas kad je tek postavljen.
Dakle, sve varijable osim sadržaja oglasa se nisu mijenjale. Uglavnom, probaj, nemaš što izgubit (dapače).

MOLIM HITNO POMOĆ

Trebam napraviti oglas na facebooku za nas page od firme koji vec imamo na fejsu i sad sam na koracima kreiranja ada…odabrala sam dobnu skupinu i odabrala sam interets i to sve bla bla i sad sam na onom doljnjem djelu koji ja nista ne razumijem jer se do sad nikad s tim nisam susrela.

Ok ja sam izabrala ovo da se naplacuje po prikazivanju i minimalno 1.00 usd dnevno ali sta su ovi bid i zasto ako ja njih smanjim broj oglasa se poveca i obrnuto ne razumijem?

Ubiti nista ne razumijem molim vas za pomoc :neznam:

Daily BudgetWhat is the most you want to spend per day? (min 1.00 USD)
Pay for Impressions (CPM)
Pay for Clicks (CPC)
Max Bid (USD).
How much are you willing to pay per click? (min 0.01 USD)
Suggested Bid: 0.08 - 0.19 USD
Estimate: 12 clicks per day
Max Bid (USD).
How much are you willing to pay per 1000 impressions? (min 0.02 USD)
Suggested Bid: 0.03 - 0.08 USD
Estimate: 13,000 impressions per day
Simple Pricing Options

Evo mooooolim vas jako mi je hitno i bitno puno hvalaaaaa :bljesak:

Koliko misliš max dnevno potrošiti
Cijena po prikazivanju
Po kliku
Max ponuda
Koliko si spremna platiti klik na oglas
Predložena cijena klika
Procjena
Kliko si spremna platiti 1000 prikazivanja
Predložena cijena
Procjena broja prikazivanja

Ako netko ima vremena/volje da malo objasni neke termine bio ni stvarno zahvalan.
Imam jedan FB page kojeg bi htjeo malo izreklamirati a nisam to nikada radio. Radi se o obući za bebe i klince i u nesto vise od 2 tjedna smo nakupili skoro 300 fanova sto je vise nego sto smo ocekivali ali bi sad to htjeli jos malo pogurati. Ono sto me muci je isto kao i LeiLani a to je placanje i terminologija, nesto sam polovio kroz neke clanke ali svejedno imam pitanja.
Dakle za ono sto meni treba je, pretpostavljam, bolje koristiti CPC jer zelim da ljudi dodju na nas page i postanu fanovi. Da li sam u pravu?
Bidanje? Ako sam dobro shvatio sto vise ponudim kao bid to je veca sansa da moj oglas nekome prikazu? Da stavljam one njihove predlozene vrijednosti ili da idem ispod/iznad toga?
Sto se tice ciljne skupine za nas su to roditelji sa manjom djecom/bebama. Koliko je vazno da to strogo definiram ili je bolje da oglas jednostavno pustim svima 18+ iz Hr ?

Dakle za ono sto meni treba je, pretpostavljam, bolje koristiti CPC jer zelim da ljudi dodju na nas page i postanu fanovi. Da li sam u pravu? - u principu da. Ako imaš značajnu sumu novca ili želiš brending svog facebook fan pagea (u što sumnjam) izaberi CPC.
Bidanje? Ako sam dobro shvatio sto vise ponudim kao bid to je veca sansa da moj oglas nekome prikazu? - da
Da stavljam one njihove predlozene vrijednosti ili da idem ispod/iznad toga? - ovisi koliko ti je “hitno” da ti se oglas počen prikazivati. Te vrijednosti variraju iz dana u dan. Probaj s par centi nižom cifrom i vidi kako će se vrtiti. Ako nema prikazivanja, digni bid.
Sto se tice ciljne skupine za nas su to roditelji sa manjom djecom/bebama. Koliko je vazno da to strogo definiram ili je bolje da oglas jednostavno pustim svima 18+ iz Hr ? - Strogo definiraj. Klikovi koje će ti napraviti djevojčice od 16 godina ti ne trebaju, a novac se troši. Definiraj da ti je ciljna skupina oženjeni/udani muškarci tj.žene, koje su eventualno fanovi nečega srodnog s djecom (Hipp kašica, Johnson ulja, pelena i sl)
Eto.

hvala kju!
Nije mi nista hitno da se to brzo izvrti tako da cu krenuti sa nizim bidovima pa cemo vidjeti kako to funkcionira.
Nisam samo dobro shvatio ovo “Ako imaš značajnu sumu novca ili želiš brending svog facebook fan pagea (u što sumnjam) izaberi CPC”. Znaci mislis da je bolje placati po imressionu nego po kliku za ovo sto meni treba?
Znacajnu svotu naravno da nemamo posto se radi o malom privatnom projektu zato je meni nekako logicnije da placam po kliku jer je sansa da takve ljude i zakacim za proizvod kad mi dodju na page a placanje per view mi ne znaci nista. Barem ja tako mislim ali posto nisam nikakav strucnjak za marketing svaki savjet je stavrno dobrodosao :wink:

Ne, za tvoje potrebe (a i budžet) mislim da je bolje da namjestiš plaćanje po kliku, jer plaćaš direktno dovođenje mogućeg fana na fan page. No, s druge strane, ako imaš vrlo zanimljiv oglas (npr. kupite baksu pelena za 50 kn, karikiram :wink: plaćanjem iznosa za CPM (za tisuću prikazivanja) možeš imati i npr. 20 klikova na 1000 prikazivanja, što bi onda ispalo jeftinije nego da si isti iznos potrošio na jedan klik.

Moj savjet: namjesti prvo plaćanje po kliku, pusti da se odvrti koji dan, pa vidi koliko si klikova imao na 1000 prikazivanja. Ako ih je jedan ili manje, ostani na CPC. Ako ih je više (tj. oglas ti je primamljiv pa ljudi klikaju više od prosjeka), prebaci se na CPM.
Btw zašto plaćaš dovođenje ljudi na fan page? Dovedi ih direktno u webshop :slight_smile:

OK, super! Tako nekako sam i mislio ali volim provjeriti kod nekoga tko ima iskustva.
WebShop nam jos nije gotov, zato idemo samo na FB :wink:
Imamo nekakvu osnovnu “coming soon” stranicu na kojoj je banner, pdf katalog i kontakti tako da vecinu toga obavljamo preko FBa i foruma i to zacudjujuce dobro funkcionira. Prva zbrka sa narucivanjima, slanjima i slicno nam je prosla, malo smo se uhodali i sad se defintivno trebamo skoncentrirati na webshop kojeg sam prvotno planirao sam napraviti (pitao sam i tu savjete) ali sad nam se cini da bi trebali to odmah napraviti kako treba i ozbiljno samo sto se bojimo troskova svega toga. Vidjeti cemo kako ce se stvari razvijati jos koji tjedan-mjesec dana max pa cemo donjeti konacnu odluku.