Okvirna cijena web stranice

E ovako, tražim nekoga tko bi mi napravio stranicu sličnu ovoj dolje, ili bar otprilike da mi netko kaže koliko bi mogla koštati :srednji:

http://www.izvorno.hr

s tim da meni ne treba za prodaju proizvoda, znači ne treba mi taj sustav naplaćivanja, samo prikaz proizvoda, opis i cijena.

a ono što mi treba, a tu nema, je obrazac za registraciju korisnika i nešto ovako slično

http://www.popust.hr/default.php?a=10

a tu bi imali pristup samo registrirani korisnici…

ajde da vas čujem :uaa:

zaboravih na bannere, znači naći negdje mjesta i za oglašavanje,
recimo cijena proizvoda je prevelik font, to mi zapravo uopće ne treba…
pa tu možda negdje smjestit bannere, ali takve koji će se mijenjati ovisno o kategoriji proizvoda/usluge

Što misliš koliko vrijedi?

pa šta ja znam, zato i pitam

Bolje da ne znaš

Sve zavisi o broju proizvoda kojih želiš prikazati, o pripremljenim slikama i količini posla.
Cijena da se sve postavi i da funkcionira, bez slika proizvoda, kod renomiranog ‘izvođača’ 6000 - 10000 kn profi, do 5000 onako sa strane za 1500-3000 garažna izvedba.

Ja bih ti bez grižnje savjesti uzeo 4.000 kuna za design, izradu skripte, design baze + support 30 dana i mislim da bi to bila povoljna cifra.
Koliko ja vidim, trebalo bi ti 2 kontrol panela (jedan za administratora - tebe, u kojem bi dodavala nove korisnike, banere i u kojem bi imala neku osnovnu statistiku site-a, i jedan za registrirane korisnike koji bi, kako mi se čini, oglašavali svoje proizvode).

kakve crne hiljade se ovde spominju, ma dajte, ja bi mogao naci covjeka da ti to uradi uvrh glave za 3000kn
iako smatram da bi jeftinije prosla (2000kn plus meni 500 :D), mada cisto sumnjam da si spremna dati tolike novce

Evo, ja sam našao nekog za 400 kn ili dvije šteke Marlbora.

Zanemari sve cifre ispod 4000 kn, sve ispod je Joomla ili neki slicni gotovi CMS koji i sama mozes sloziti nakon par dana ucenja. Pretpostavljam da sama zelis unositi kategorije i proizvode, odnosno naknadno ih azurirati.

Realna cijena je 6000 kn pa na vise. Itko tko zna programirati i ko radi kvalitetno ti nece radit tako nesto za manju cifru.

Sve ovisi sta tocno zelis, iz tvog opisa se ne moze zakljuciti sta sve zelis, a stoga i koliko bi tocno doslo. Npr. na toj stranici postoji sustav za objavu vijesti, a to nisi definirala da li zelis ili ne. Pa galerija slika, upload slika, newsletter, anketa, itd., mogla bi se hrpa toga nabrojiti, a bez svega nabrojanog se ne moze napraviti tocna procjena koliko tu ima posla, odnosno kolika bi ispala cijena.

Radio sam nešto slično tome i firma je uzela za to 7000 kuna. Dakle, ovo što kaže Ivan je točno.

@Gosaric:
Ja imam nekoga tko ce napravit stranicu besplatno i jos tulipanki dat 100 kuna :stuck_out_tongue:

Cifre kod profija su opravdane i o tome nema razgovora(od vjerojatno samostalnih rješenja od samog izgleda, koda i custom cmsa do supporta) - cijene su opravdane! Ali dotaknut ću se malo ovih drugih izvedbi.

Garažna izvedba(iliti susjedov mali) - od 1000 do 2000 kn. Dobit ćeš vjerojatno Joomlu sa nekim od modificiranih templatea što free što skinutih sa rapidsharea. Znači vrlo su male šanse da ćeš imati unique izgled stranice ali hej, ako mali odradi posao kako treba, prošla si dosta jeftino. Završen proizvod: upotrebljiv, jeftin, brzo postavljen.
Support: vjerojatno blizu nikakvog, mali možda ima ispite ovaj tjedan, možda se zaljubio ili se jednostavno izgubio nakon što je dobio 10 Radića na ruke. Tebi ostaje traženje pomoći kad zapneš po sličnim forumima kao ovome.

Sa strane (iliti susjedov mali koji se pokušava riješit tog nadimka i podići cijene) - do 4000kn, vrlo vjerojatno opet neki od CMS-ova, ovoga puta bi mogla dobit i nešto što još nije viđeno na internetu što se tiče izgleda(ne mislim na specijalne efekte i nagradu za najbolje dizajniranu stranicu desetljeća, već na nešto što je složeno u photoshopu i iskodirano samo za tebe).
Omjer dobivenog uloženog ovisi o iskustvu čovjeka koji će ti ovo raditi, možda se prvi put susreće sa VirtueMartom(nekako se ne mogu maknuti u ovoj priči od joomle iako sam dosta WP orijentiran :D) pa će mu trebat duže vremena da pohvata neke stvari, a možda je već prije radio pa će bit i brže riješeno.
Završeni proizvod: jedinstveni izgled, vjerojatno lagan za upravljanje sadržajem(ovisi o CMSu)
Support: ako je prerastao fazu susjedovog malog, možeš očekivati dosta dobru podršku jer nije mu cilj imati nezadovoljne klijente pošto se malo ozbiljnije uhvatio ovoga(svaki zadovoljan klijent dovede nova 2 klijenta, osobno sam se uvjerio u to svaki put), a ako nije prerastao fazu, eh, onda ti samo mogu poželjeti da ‘mali’ zna Photoshopom baratat (i kôdom)

Sve ovisi koliko si novaca voljna izdvojiti i koliko je “ozbiljan” projekt. Web sa uloženih 3000 kuna ti neće biti neka velika propast, ali što ako uložiš 10000+ pa shvatiš da nisi u mogućnosti voditi ovo onako kako bi htjela?

[quote=“dmitrecic”]Ja bih ti bez grižnje savjesti uzeo 4.000 kuna za design, izradu skripte, design baze + support 30 dana i mislim da bi to bila povoljna cifra.
Koliko ja vidim, trebalo bi ti 2 kontrol panela (jedan za administratora - tebe, u kojem bi dodavala nove korisnike, banere i u kojem bi imala neku osnovnu statistiku site-a, i jedan za registrirane korisnike koji bi, kako mi se čini, oglašavali svoje proizvode).[/quote]

Novi zyex???

Ja sam bio ironičan.

Moja firma ti to bez beda digne na Magentu za nekih 20 000 dolara, sam moras cekat jedno godinu dana da oslobodimo termin :wink:

P.S. Domacim ljudima ovo cesto zvuci kao šala ali nije. Ovo je bila ozbiljna odokativna procjena.

P.P.S. Data entry naravno nije ukljucen u cijenu.

Ne kužim? Neka interna šala?

na mene misli ali nebi dalje da nespamam temu …

joja procjena 6000kn - 7000kn

[quote=“w00t”]Moja firma ti to bez beda digne na Magentu za nekih 20 000 dolara, sam moras cekat jedno godinu dana da oslobodimo termin :wink:
[/quote]

A zašto onda ne zaposlite još ljudi? Tako ispada da vam propada pola posla jer sumljam da netko može čekati godinu dana na sajt!

[quote=“w00t”]Moja firma ti to bez beda digne na Magentu za nekih 20 000 dolara, sam moras cekat jedno godinu dana da oslobodimo termin :wink:

P.S. Domacim ljudima ovo cesto zvuci kao šala ali nije. Ovo je bila ozbiljna odokativna procjena.

P.P.S. Data entry naravno nije ukljucen u cijenu.[/quote]

Njoj ne treba web shop. :wink:


Sad mi nije jasno kako imate tako lose place. :smiley:

Odlazimo off topic ali moram odgovoriti na ovo pitanje: Pokušavamo zaposliti još ljudi konstantno, ali ljudi koji znaju raditi nema. Razloga je mnogo, prvenstveno naše katastrofalno visoko školstvo.

@Skugor: Ja sam zadovoljan sa placom.