Okvirna cijena web stranice

uuuuuuuu jeste se raspisali…što vas je lijepo čitat…

dobila sam ponudu od jedne firme, cifra između 27 000kn do 60 000kn, za jednu stranicu sam dala tak nešto, ne bi više, fala

ALI stvar je u tome što sam otkrila wordpress i stvar je u tome što se sa gotovim skriptama i gotovim predlošcima može napraviti svašta i uz to da to izgleda kvalitetno i dobro, a praktički je besplatno, osim naravno što traži puno vremena, volje i nešto znanja.

S druge strane, ako ja dam više od 5000 kn za tu web stranicu i nakon nekog vremena skužim da nema para od tog, šta onda? na žalost, imam takvog iskustva.

a ako bude posao išao, uvijek mogu dati redizajnirat stranicu i uložit te cifre o kojima pričate…

došlo je do toga da svi uvaljuju nešto besplatno i gotovo i onda to prodaju za silne pare, a ja kao laik, naravno, nemam to pojma dok jedan dan slučajno ne naiđem na takav isti free template

Ako znaš engleski i imaš paypal, to ti neki stranac može napravit puno jeftinije nego kod nas. Moje mišljenje.

alo ljudi nije u pitanju web shop! :band:

znači treba mi nešto da samo registrirani članovi mogu putem nekog obrasca prijavit svoj proizvod/uslugu ( ko recimo oglasnik, al nije)

i da je to nešto razvrstano normalno u kategorije jelte

i da ima isto par rubrika gdje ću ja pisat članke, kao izvorno.hr ovo gore

i da ima tražilica tog proizvoda/usluga…tipa biraš koja kategorija, županija, grad il tak nešt

Firme obicno imaju poprilicne cijene. :slight_smile:

[quote=“tulipanka”]
ALI stvar je u tome što sam otkrila wordpress i stvar je u tome što se sa gotovim skriptama i gotovim predlošcima može napraviti svašta i uz to da to izgleda kvalitetno i dobro, a praktički je besplatno, osim naravno što traži puno vremena, volje i nešto znanja.[/quote]

Ako ti je WP dovoljno dobar, zasto ne. :wink:

[quote=“tulipanka”]
S druge strane, ako ja dam više od 5000 kn za tu web stranicu i nakon nekog vremena skužim da nema para od tog, šta onda? na žalost, imam takvog iskustva.

a ako bude posao išao, uvijek mogu dati redizajnirat stranicu i uložit te cifre o kojima pričate…[/quote]

To je poslovni rizik. Ako ti je procjena projekta kriva, onda je to tvoja krivica, a ne onoga ko ti je stranicu napravio.

[quote=“tulipanka”]
došlo je do toga da svi uvaljuju nešto besplatno i gotovo i onda to prodaju za silne pare, a ja kao laik, naravno, nemam to pojma dok jedan dan slučajno ne naiđem na takav isti free template[/quote]

Ako ne znas sama, mozes uzet nekog za konzultacije.

Po prvi put sam zadovoljan sa ciframa koje čitam, napokon više nema “ja tražim 200kn”. [size=4]Gosarića da ne znam, sad bi pljusnul, al kuži se da se zeza.[/size]

Uglavnom, cijene stoje i to bez web shopa. I za ovo bi me sad neke kolege iz firmi propucale, jer oni ipak traže puno više. Ali to je i realno, oni moraju pokriti troškove više ljudi, a za uzvrat dobiš sigurno bolju podršku.

Ali vratimo se na freelancere, cijene se kreću od oko 1000 € i to je skroz normalno, jer ipak tu ima posla, evo pogle ukratko specifikaciju.

[list]
[:cej11d78]Registracija korisnika[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Login korisnika / zaboravljena lozinka[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Izmjena profila[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Unos oglasa[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Ispis oglasa[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Pregled pojedinačnog oglasa[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: ispis korisnika (sortiranje/pretraga)[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: uređivanje/brisanje korisnika[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: ispis oglasa (sortiranje/pretraga)[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: uređivanje/brisanje oglasa[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: unos vijesti[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: ispis vijesti (sortiranje/pretraga)[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: uređivanje/brisanje vijesti[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: kreiranje kategorija[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: ispis kategorija (sortiranje/pretraga)[/:m:cej11d78]
[:cej11d78]Admin: uređivanje/brisanje kategorija[/:m:cej11d78][/list:u:cej11d78]

I dam se kladiti još hrpa stvari. I iako neke od ovih stvari nisu komplicirane za napraviti, ipak zahtjevaju određeno vrijeme. A vrijeme = novac.

Wordpress je odličan u nekim situacijama, ali recimo moje osobno mišljenje je da nije prikladan za ovo. Naravno da bi se sve dalo izvesti pomoću Wordpressa i jednog velikog custom plugina, ali pitanje bi li se to isplatilo.

Što se tiče rizika, naravno da ga ima, ali da oprostiš, to je tvoja stvar :slight_smile: nhf, ne mislim loše, ali iks puta je bilo “pa platit ću ja tebi u postotku ako ideja upali”. Jednostavno sama razmisliš je li isplativo ili nije.

I ovo gore navedeno je samo back-end razvoj, a onda opet, uzalud ti to ako ti naslovnica izgleda katastrofalno. A onda je opet tu dizajner i njegovi zahtjevi.

Sve u svemu, web stranica košta. Ali to nije ništa čudno, ne znam otkud se opće stvorila u narodu ideja da je tako nešto jeftino i čas posla za napravit. Onda opet, neki genijalci plaćaju oglase na lokalnim televizijama u noćnom programu :rolleyes:

[quote=“w00t”]Odlazimo off topic ali moram odgovoriti na ovo pitanje: Pokušavamo zaposliti još ljudi konstantno, ali ljudi koji znaju raditi nema. Razloga je mnogo, prvenstveno naše katastrofalno visoko školstvo.

@Skugor: Ja sam zadovoljan sa placom.[/quote]

OFF: Razmišljao sam da se javim na zadnji oglas. Osam godina profi posao, pet godina web trgovine. Dvojio sam jer se želim maknuti iz Osijeka pa ne želim puštati korjenje.

Predmet topica: 6-8k kn (30% Avans :smiley: )

[quote=“d00m”]OFF: Razmišljao sam da se javim na zadnji oglas. Osam godina profi posao, pet godina web trgovine. Dvojio sam jer se želim maknuti iz Osijeka pa ne želim puštati korjenje.

Predmet topica: 6-8k kn (30% Avans :smiley: )[/quote]

ja ispod 40% unaprijed ni ne počinjem :smiley:
a fore platim ti kad ja dobijem lovu koju ću zaraditi uz pomoć stranice koju ćeš mi ti izraditi - više ne drže vodu:uaa:

Ja sam na 30% upfront od moje treće izrađene stranice. :slight_smile: Za prvu se sjećam, dobio sam pentiuma jedinicu 166MMX sa 128 mb Rama i 2 gb hdd. Mrcina. Radio sam stranice za satelitske antene. Za drugi site lovu nisam nikad vidio. Treći site sam počeo radit pa mi se čovjek prestao javljat prije nego sam i dovršio site. Od četvrtog sam odlučio da je vrijeme naplaćivati vrijeme koje ću potrošiti na iole razmišljanje o tom siteu…

moja preporuka da 500-1000 kuna koje misliš potrošiti na izradu ostaviš u đepu, zasučeš rukave i skineš tutorijale za joomlu i virtuemart. Odvojiš desetak dana vjerojatno i manje ako nešto znaš, zakupiš linux prostor cca 180 kn s odgovarajućom domenom i rješiš problem.
Ako imaš proizvode koje ćeš unositi i cijene danas sutra, najbolje po tvojoj nadopunjenoj priči, da radiš sama.
Da kupiš na to uredan predložak (izgled sajta) za nekih 30-40 dolara opet ti se više isplati i manji je rizik.
Danas sutra ako projekt zaživi lako je raditi na profesionalnijem i jedinstvenom izgledu i sustavu upravljanjem sadržajem.
Da podvučem crtu
sama radiš
zakup prostora i domene, uredan predložak i još parsto kuna nekom (ako zapne)
=cca 500 pokusni projekt.

[quote=“mikibm”]moja preporuka da 500-1000 kuna koje misliš potrošiti na izradu ostaviš u đepu, zasučeš rukave i skineš tutorijale za joomlu i virtuemart. Odvojiš desetak dana vjerojatno i manje ako nešto znaš, zakupiš linux prostor cca 180 kn s odgovarajućom domenom i rješiš problem.
Ako imaš proizvode koje ćeš unositi i cijene danas sutra, najbolje po tvojoj nadopunjenoj priči, da radiš sama.
Da kupiš na to uredan predložak (izgled sajta) za nekih 30-40 dolara opet ti se više isplati i manji je rizik.
Danas sutra ako projekt zaživi lako je raditi na profesionalnijem i jedinstvenom izgledu i sustavu upravljanjem sadržajem.
Da podvučem crtu
sama radiš
zakup prostora i domene, uredan predložak i još parsto kuna nekom (ako zapne)
=cca 500 pokusni projekt.[/quote]

ne slažem se :dolje: Ako ona želi/misli nešt zaraditi na tome projektu, mislim da joj custom cms ne gine, ove ostale joomle i gluposti nek samo zaboravi…

Pa to je neko opce pravilo u biznisu. Za nesto zaraditi treba uloziti. Ako odmah u pocetku krenes sa restriktivnom politikom i sam pocnes nesto raditi, ovako ili onako … to mislim da nece donjeti dobre rezultate. Ko da ides otvoriti restoran, pa ne das para za kuhara, nego sam pocnes kuhati. :smiley:

Enivej, ako je projekt dobar i potencijalan, ne vidim razloga zasto bi bio problem uloziti 10 000 kn. Ako nista drugo, moze se ostvariti neki partnerski odnos …

slažem se s vama ljudi i imam isto mišljenje oko toga da ako želiš nešto napraviti kako treba da to u samom startu treba dobro izgledati i funkcionirati jel inače zbog jedne gluposti i ako je dobar projekat -može propasti.
S druge strane imam par pozitivnih konkretnih primjera na kojima je s malo love i puno sopstvenog truda pokrenut projekat koji sasvim zadovoljava svoju svrhu.
S treće strane kupiti uredan predložak i upustiti se u upoznavanje nekih od cms-ova nije neka naručita mudrost a košta gotovo niša u usporedbi s rješenjima koja se nude kao custom i usput mi ne ulijevaju povjerenje kao već razrađeni sustavi s hrpom komponenti za njih koje su besplatne.

šta mislite o ovoj stranici link ?

cijeli tekst i sadržaj zanemarite, šta bi trebalo po vama poboljšati, promijeniti?

I šta mislite koliko ova stranica košta? koliko bi dali za nju?

[quote=“tulipanka”]šta mislite o ovoj stranici link ?

cijeli tekst i sadržaj zanemarite, šta bi trebalo po vama poboljšati, promijeniti?

I šta mislite koliko ova stranica košta? koliko bi dali za nju?[/quote]

Cijenu stranice ne možeš odredit samo pogledom na nju! Nije to majica na placu kad kupuješ, pa ju procjeniš po izgledu (a opet je i vrlo bitan materijal)…

O stranici se moraju znat neke informacije (posjete, zarada…) kako bi se cijena mogla odradit.

ma pitam za cijenu izrade sajta, a ne da je prodam.

žišku?

ko da si pitala kolko košta življenje osobe nebitno za godište (školarac, penzić, zaposlen itd) godinu dana unaprijed.

ala ste ga svi nabruseni danas…:strumpf:

sto evra

ma dajte. stvarno pretjerujete sa tim ciframa, pa na internetu nema čega nema, al vi to kao sve radite od nule. možda i hoćete nekim ozbiljnim firmama, tipa coca cola hoće novu stranicu, pa nećete joj uvalit free template i joomlu, al svakom običnom smrtniku za kojeg vidite da nema pojma o čem priča, a hoće web stranicu, uvalit će 80% njih neke gluposti i to masno naplatiti…

mislim, kakav je problem izdvojit 10 000kn??!mislim, kakvo je to pitanje, da imam para na bacanje sigurno ne bih tražila odgovore na forumu

[quote=“tulipanka”]ma dajte. stvarno pretjerujete sa tim ciframa, pa na internetu nema čega nema, al vi to kao sve radite od nule. možda i hoćete nekim ozbiljnim firmama, tipa coca cola hoće novu stranicu, pa nećete joj uvalit free template i joomlu, al svakom običnom smrtniku za kojeg vidite da nema pojma o čem priča, a hoće web stranicu, uvalit će 80% njih neke gluposti i to masno naplatiti…

mislim, kakav je problem izdvojit 10 000kn??!mislim, kakvo je to pitanje, da imam para na bacanje sigurno ne bih tražila odgovore na forumu[/quote]

Reci mi imaš li pojma kako izgleda programiranje?

Možda smo stvarno pretjerali?

Za par tjedana rada i malo razbijanja glave i iskorištavanje već ionako stečenog znanja o programiranju, nema smisla uzeti više od 50 eura…

Pa to ionako nije rad.

Samo sjediš i tipkaš.

Šta se tu ima naplaćivat tolko puno?