OLX Platforma CMS

Ima li neko zainteresovan da radi na platformi sličnoj OLX.ba? CMS je “relativno gotov” i ima više “opcija” nego OLX.ba platforma.

  • Oglasi
  • Kategorije
  • Plaćene usluge,
  • Plaćene kategorije,
  • Sigurne transakcije,
  • Iznajmljivanje, rezervacije,
  • Prodaja/Objavljivanje oglasa (VIP, Turbo, Feed)
  • Prodavnice
  • Stories/Priče
  • Alati za monetizaciju
  • Multilanguage podrška (Moguće pokriti više država, prikazivanje oglasa unutar država samo, automatsko lociranje)
  • Poruke
  • Support sistem

I još puno stvari…

Uglavnom može se igrati sa CMSom do mile volje. Treba raditi na dizajnu, pa ako ima zainteresovanih može se napraviti nešto /startup/ pa pustiti-testirati u javnost. Ako ima zainteresovanih, bujrum, slobodno se javite, makar da se družimo.

Ja bih se igrao, ali se ne bih igrao u BiH, ja bih više ciljao zapad i neke druge zemlje.

1 Like

Iskreno, ne daj Bože da se pojavi neko sa jakim budžetom za marketing u BiH razvalio bi olx.ba :slight_smile:

Olx.ba je postao preskup i neisplativ za oglašavanje :slight_smile:

i postao je vizuelno preružan, user exp. je nula

1 Like

svi olxovi su na toj scripti … radjeno u nuxt-u … vjerujem da prate UX i da znaju sta rade … isti su komentari bili kada su pik redizajnirali prvi put haha pisali im: upropastili ste pik … pa na kraju prodadose pik fino :smiley:

stvar je navike

Prethodni projekat slicnog koncepta Projekat oglasi.ba

Sto se tice konkurencije nekom oglasnku, ja olx ja njuskalo, tu je kljucan marketing i nudjenje necega novog. Treba privuci prodavace i kupce. Koji je plan za to?

Evo komentar samo za jednu stavku - sigurne stransakcije. Kako si to zamislio da ces garatovati ispravnost artikla? Sta ako ti posaljes zaista ispravan, a ja izvadim ram i kazem nije dosao? Znas li koliko ljudi treba da radi u korisnickoj podrsci za servisiranje takvih upita?

Sto se tice trenutne verzije olx stranice, sta je najveca zamjerka? Seller sam sa preko 300 oglasa i vidim samo da bi nesto moglo biti fency, ljepse na oko ili mojim zeljama i navikama. Sve ostalo je neki globalni standard.

1 Like

O čemu ti pričaš? Pročitaj si malo Uvjeti i pravila korištenja od npr. Njuškala: https://www.njuskalo.hr/?alias=disclaimer&ctl=show_static_page
Oni sa sebe skidaju svu odgovornost i nisu odgovorni ako ti ne dobiješ proizvod koji je oglašen nego nešto deseto.

Kakva ispravnost artikla? Pa nije to webshop.
P. S. Ko će izvadit ram, poštar?

Okej ali olx ima dostavu sa bh postom i do 500KM su osigurane posiljke.

Govorim sa strane predavača postali su preskupi za izdvajanja i obnavljanja artikla. Niša u kojoj radim cijene su dampane i ne isplati se oglašavati :upside_down_face:.

šta predaješ ? :rofl:

jel to u švici nemaju oglasnik :smiley:

@henkok tebi sada treba samo sponzor koji je voljan uložiti cca 500.000€ u kampanju koja bi trebala trajati cca 5 godina, i zaposliti 5 dev mastera da prebace artikle sa olx na tvoj oglasnik jer stranka nije luda da sada ponovno kuca 200 artikala na tvom oglasniku…
jedino tako može neko da nanudi olx-u… mada ni to nije 100% jer u HR postoje slični pokušaji koji su propali

1 Like

Kada moram crtati i da bi neko shvatio. OP je u komentaru naveo

    • Sigurne transakcije,

Iduci na to da stranica mora ponuditi nesto novo, upitao sam kako misli ponuditi sigurne transakcije i naveo primjer balkanskog mentalita.

Da li treba jos nesto dodatno da objasnim?

Neko vec pokusava se probiti sa roba.ba

Kada moram ponovo govoriti:
Prouci si link koji sam postao. Ti ako imas oglasnik mozes se odreci svake odgovornosti. Pa nisi ti kao vlasnik odgovoran ako neko umjesto playstationa 5 dobije ciglu.

s kolikim god marketingom da se pojavis ne mozes strusit OLX u bosni, jer je postao slang “stavi na Pik”. Ono cime mozes uspjet jedino je pravljenjem niche shopova i fokusom na to, al ovako generalno, olxu niko ne moze pric.

1 Like

Opet ja moram odgovarati. Ne pricam o trenutno bilo kojem oglaskinuk, vec o konceptu, odnosno ideji postavljaca teme da ce nuditi sigurne transakcije. To je odlicna stvar i pitao sam ga kako to misli izvesti.

Nisam pisao sta rade trenutni oglasnici, ili da li se odricu odgovornosti. Naravno da se odricu, jer su oni samo oglasnici.

Radio je to opk.ba ali su popili tuzbu zbog kopiranja oglasa koliko sam čuo. Alii ma fora sto se tice objavljivanja oglasa. Ima frajer skriptu platis mu nesto 100-200€ i objavi artikle svih dobavljača moze skriptu i na taj neki novi prepraviti.

@anon18274480 ne slazem se sa tobom poceli su naplacivati za sve gluposti.

Mala bara puno krokodila :upside_down_face:
Previse je radnji i trgovaca ista roba i nije isplativo. Cijene su dumpane maxxxxx na porabat se radi :upside_down_face: