Online zarada bez uloga?

2ga? post must be at blabla…

I oni istu tako nabavljaju jeftino keyove i onda prodaje jeftinije nego na steamu… tj oni su platforma za to

1 Like

Vjerovatno je mislio na G2A :slight_smile:

2 Likeova

Da točno. Ali g2a ne prodaje ništa kao tvrtka na svojoj stranici. Oni su ti ajmo reći kao njuškalo ili pik ba ( posrednici) između kupca i prodavača. Pa baš i nije sigurno nešto kupiti hehe.

Pa da, zato sam rekao platforma :smiley: Uglavnom, pomenuh jer sam mislio da je opste poznate odakle dobar dio key-ova dolazi kod njih :smiley:

Di nabavljas keyeve za igre tako jeftino?

1 Like

ključeve nabavljamo iz zemljama u kojima je početna cijena igre mnogo jeftinija, a zatim prodajemo po cijeni nešto malo nižoj od konkurencije. Ne bi želio više otkrivati o ovome :wink:

Evo da vam upadnem u raspravu. A zar nisu ti key-evi iz trećih zemalja limitirani samo na te zemlje. Bio sam kupio par takvih i morao sam imati upaljen VPN svaki put inače nije funkcioniralo. Mislim ok, ali dosta traljav setup za nekog “average Joa”. :stuck_out_tongue:

Da, mislim da uglavnom budu… ali pazi, nije sad da prozivam, ali keyovi za igre su uglavnom kupuju ukradenim kreditnim karticama… Neko ukrade podatke, nakupuje keyove na steamu, kupi gift kartice na amazonu, HDu itd… i onda to proda debelo ispod cijene da bi oprao pare na brzinu dok ne dodje do chargebackova. Kad dodje do chargebackova npr na steamu, ovi sto prodaju, tj prave igrice obicno na poniste kodove zato sto bi onda to bio ruzan PR (i onda im na teret spadaju troskovi refunda).

Zato je velik broj developera rekao da je bolje da njihove igrice piratizujete nego da keyove za njih kupujete sa ovih stranica sa popustima, poput g2a

Antune jesi sam u ovom poslu/projektu?
Kako je sa marketingom itd jel sve vodiš sam ili placas nekoga da to vodi/optimizuje itd?

Koje su neke “opasnosti” tvog modela/projekta u buducnosti ( tipa: nemozes dobiti vise keyeve po niskoj cijeni ili zabrana prodaje keyeva i slicno) po tvom mišljenju?

Mi smo u E-com(fizicki proizvodi) i advertising niche, pa neke stvari slicno funkciniraju…
pa me zanima jel te nešto ogranicava da povecas rast prihoda (scale up) na ovom projektu??

Pozdrav!

Ne, nisam sam. Prije smo plaćali jednoj stranoj tvrtki, samo da podigne na malo “veću razinu”, pa onda smo sami nastavili =ovo je za gift kartice. A što se tiče za igre, sami smo.

Iskreno, nema opasnosti za ovaj projekt. Ako pitaš za igre, jedino što ti se može dogoditi da naprimjer kupac aktivira key a steam izbriše igru. Ali u ovi 3-4 godine samo 4-5 slučaja se dogodilo.

Ako pitaš za gift kartice, nikad nije bilo problema.

Moja tvrtka ima veći profit na jednom offline poslu , točnije ugostiteljstvo. Ali što se tiče ovi trgovina ja očekujem kroz ulaganja do 6 mjeseca imati minimalni 15.000 pa do neki 18.000€ prometa, na ovi 8.000 -9.500€ što se trenutno zarađuje na mjesečnom nivou.


Ali ako te zanimaju informacije o keyevima za igre (kako se nabavljaju detaljno), nemoj se nadati odgovoru hehe :wink:

I da Google Stadia postane mainstream.