Otvaranje jdoo-a za izradu web stranica: iskustva i preporuke

Otvaranje jdoo-a za izradu web stranica: iskustva i preporuke

Možete li mi malo pomoći oko troškovnika (mjesećno/godišnje) za otvaranje jdoo-a (koji nije u sustavu PDV-a, za početak) za izradu web stranica.

Informacije koje sma dosada skupio:

JEDNOKRATNO:

  • Otvaranje jdoo-a = 900,00 KN

GODIŠNJE:

  • Gospodarska komora = 42,00 kn

KNJIGOVODTSTVO (mjesećno):
solo(dot)com: (mjesečno, fiskalizacija): 49,00 kn


Takojđer bih volio ako mi netko može preporučiti:

  • WP/HTML stock market koji nudi dobr izbor templpatea koji se plačaju po paketu/broju templateaila (ili unlimited)- m/y

  • Vector/photo stock market koji nudi dobr izbor grafike koji se plačaju po paketu/broju grafike (ili unlimited) - m/y

  • Hosting bih uzeo LIteSpeed / reseler (Cpanel/WHM).

Ako sam od troškova što izostavio, molim da me ispravite!

Slobodno nabacite affiliate linkove

Hvala!

Računaj ha hodanje okolo, meni je odabir imena prošao nakon 4 iteracije, onda porezna pa zajebancije, uglavnom računaj 2-3 tjedna procedura i puno više para nego si naveo ako računaš svoje vrijeme (toga ćeš potrošit dosta), bengu, parkinge, biljege i takse po putu, -.-

PS
Postoje servisi koji ti za 2.500kn sve obave, ako imaš preporučam, uštedjet će ti živaca i procedure

mislim da si sad moras po novom i neku srednju plaju ko direktor isplacivat tj propisane doprinose…
http://www.virtualni-ured.net/hr/racunovodstvo/item/430-osnovice-za-doprinose-clanova-uprave-i-direktora.html

takodjer nisam siguran sta sve jdoo mora placat il imat od ovih parafiskalnih tipa sume, vode, zastita na radu, zamp

po mom je za te stvari daleko bolji obrt… em mos raspolagat lovom kak oces em nema parafiskale tolko

Ma jabih kompa sve to pješke, jer ionako nemam šta raditi a živim na trešnjevci koja je georafski centar Zagreba i sve mi je pri ruci.

Ako si zaposlen negdje drugdje onda ne

A gle, isplčivati plaću i doprionose moraš bez obzira koju pravnu osobu oživljavaš.
Zamp - Nšta, to nikada neću plačati jer je to privatna kmaatarska klika. A i ne puštam nikakvu mjuzu, osim na svom lokalnom kompu.

Nego ovo; porezi na zrak, vodu, šume , sunčev sustav i to…

Godišnje imaš komoru i porez na tvrtku nekih 900kn

Ne. Ja zaposlen sam u svojoj fiirmi. Isplačujem si minmalac + dopirinose. Mislim da je to to.

Još i to. Pa kako oni misle da mi možemo startati sa takvim hračima?

Po vašim iskustvima da li je onda bolje jdoo ili obrt?

To ti bitno ovisi o to me što i koliko ćeš radit, ja mislim da je najbolja opcija jdoo

nema vise poreza na tvrtku to su sad ukinuli…men se cini sad poslje 5 god obrta da je to cist ok…

onda ostaje samo 450kn komore, bar nešto…

Ma i ja to mislim, jer pravno obrt je vezan za fizičku osobu.
Doo i Jdoo nisu.

U praksi: Ako fulaš doo/jdoo i ode u stečaj - nikome ništa
A kod obrta si pravno vezan za sva potraživanja i ostala sranja na svoje ime i privatnu imovinu.

ma sad si vezan i za doo… jedino mozda ak ima vise vlasnika…iako je drugi oib sve vide kam ide lova…

Staviš za vlasnika baku Slavicu.
Ti si samo direkktor.

sve se vidi u sud reg online…jos dodatno moras za jdoo podnosit godisnje izvjesce i tam ga stavljat…

Kaj imaš ti jdoo?

ne obrt iako sad nes kontam da bi mogo i jdoo… al brijem vani negdje da cu nes napravit u eu…

Ne znam, mislim da je jdoo bolja opcija od obrta,
Puno više opicoja, malo kompliciranija administacija ali puno više mogučnosti.
Jdoo možeš regati za sve djelatnosti, obrt je fiksan i ograničavajuć.