Otvaranje obrta - pokretanje vlastitog posla

[quote=“giovanni7”]Ne povučeš novac na račun u RH, ideš van u državu u kojoj ti se nalazi matična banka tvoje Offshore kompanije i podigneš novac osobno.

Naravno na ovaj način ne treba kupovat vile odmah jer bi netko mogao postaviti pitanja…[/quote]

Naravno svaki mjesec letiš na kajmansko otočje i kupiš paru, a pri dolasku nazad moliš boga da na carini sve prođe ok, a osim toga ako imaš para za letiti svaki mjesec na kajmansko otočje, onda ne vidim problem zašto nebi odmah otvorio obrt u RH i radio kao da radiš na kajmanskom otočju, jel kužiš ti da ti priča nema ni početka niti kraja. Ja fakat ne vidim u čemu je problem osonovati obrt u RH i lijepo plačati poreze tu i normalno živjeti bez ikakavih stresova, a da ne pričam o letovima amo-tamo, zbog “dizanja novca”. Još jednom pitam koja je razlika tebi imati obrt u RH i raditi poslove po cijelom svijetu i imati offshore tvrtku i raditi poslove po cijelom svijetu? Nema je. Jer ako imaš posla imaš ga, a ako ga nemaš nemaš ga, ma gdje god da ti bio i gdje god ta ti tvrtka ili obrt imala sjedište.

[quote=“giovanni7”]Pod pretpostavkom da otvoriš Offshore u nekoj od poreznih oaza, sav posao radiš za zemlje izvan Hrvatske i izvan te zemlje gdje ti je sjedište kompanije, poreza nema ili je minimalan kao što to kaže 33diz.

Nevidim svrhe otvaranja firme u Hrvatskoj ako ionako 95% projekata je za inozemstvo. Solucija Offshore-a je bolja po meni.

Ukoliko želiš djelovat na područiju RH onda Offshore otvori podružnicu u RH i plati porez na dobit samo na dobit unutar RH, i to sve u slučaju ako se za onih preostalih 5% isplati otvarati podružnicu.[/quote]

Ja ne vidim svrhu otvaranja offshore tvrtke. Ne vidim razliku između neke offshore tvrtke smještene negdje na Cipru i obrta otovrenog u RH, a pod predpostavkom da oba subjekta rade na 95% inozemnih projekata.

razlika

obrt preko 20% poreza
doo 20% + 12%
offshore 0%

ne mora ti banka poduzeća biti u državi poduzeća, možeš imat banku u sloveniji, austriji… par sati vožnje autom… uostalom ne moraš niti podizati mjesečno iznose, imaš viza karticu za sitne troškove a povremeno odeš pa podigneš veći dio.

ahhh, i give up. nema smisla. Znači tebi nije problem posao nego to kako da smuljaš državu i platiš joj što manje poreza.

A baš takvi su najglasniji kad oni trebaju državu :slight_smile:

Pa giovanni samo malo mašta, mislim da je to postalo jasno par postova ranije kada je rekao da odeš osobno van, digneš lovu i “ne kupuješ vile odmah”. Od toga kako imati neki obrt za povremeno da kapne koja pinka smo došli do šveranja love preko granice i kupovanja vila kada padneš ispod radara porezne uprave. :slight_smile:

Od poduzetnika-početnika do tajkuna u par postova. :slight_smile:

pa dobro nije sad problem u tome, ali ne možeš reć da nema razlike, razlike ima i to bitne u stopi oporezivanja. Kažem samo da je interesantnija solucija s obzirom na godišnje troškove od oko $1500 USD a stječeš oblik pravne osobe i možeš raditi i prezentirati se legalno.

Što se tiče muljanja države iskreno ne vidim nikakvo muljanje, ionako je sva dobit inozemna dobit, a to što je porez na dobit u nekoj od država 0% ne znači da ga ja ne želim platiti niti da ga nisam platio, znači da ga ne moram platiti, ja ne vidim problem u tome!

[quote=“tsereg”]Pa giovanni samo malo mašta, mislim da je to postalo jasno par postova ranije kada je rekao da odeš osobno van, digneš lovu i “ne kupuješ vile odmah”. Od toga kako imati neki obrt za povremeno da kapne koja pinka smo došli do šveranja love preko granice i kupovanja vila kada padneš ispod radara porezne uprave. :slight_smile:

Od poduzetnika-početnika do tajkuna u par postova. :)[/quote]

Ma moram se povući jer počinjem osječati kako subverzija počinje polako izbijati na površinu kod mene. :wink:

[quote=“giovanni7”]pa dobro nije sad problem u tome, ali ne možeš reć da nema razlike, razlike ima i to bitne u stopi oporezivanja. Kažem samo da je interesantnija solucija s obzirom na godišnje troškove od oko $1500 USD a stječeš oblik pravne osobe i možeš raditi i prezentirati se legalno.

Što se tiče muljanja države iskreno ne vidim nikakvo muljanje, ionako je sva dobit inozemna dobit, a to što je porez na dobit u nekoj od država 0% ne znači da ga ja ne želim platiti niti da ga nisam platio, znači da ga ne moram platiti, ja ne vidim problem u tome![/quote]

Onda ti je najbolje preseliti se odmah na Kjmanske otoke ili Cipar ili di god jer jebeš državu koja porez ima.

[quote=“tsereg”]Pa giovanni samo malo mašta, mislim da je to postalo jasno par postova ranije kada je rekao da odeš osobno van, digneš lovu i “ne kupuješ vile odmah”. Od toga kako imati neki obrt za povremeno da kapne koja pinka smo došli do šveranja love preko granice i kupovanja vila kada padneš ispod radara porezne uprave. :slight_smile:

Od poduzetnika-početnika do tajkuna u par postova. :)[/quote]

Joj tsereg, možda je mislio na ovakve vile:

http://www.jutarnji.hr/multimedia/dynamic/00074/sijeno-v_74349S1.jpg

Mislim da ste svi krivo zabrijali. Nisu ti porezi problem u početku. Pogotovo porez na dobit. Ja bih bio najsretniji na svijetu da svake godine moram platiti 50 000kn poreza na dobit.

Prijatelju, kad meni treba pomoć od strane države za započet firmu onda državu nije briga za mene, a kad ja razmišljam o alternativnom načinu onda odmah postanem zanimljiv da država slučajno nebi ostala bez koje kune?!

Ahhh, ne mogu prestat. A kakva pomoć to tebi treba od države?

Slažem se!

[quote=“Junior”]Joj tsereg, možda je mislio na ovakve vile:

http://www.jutarnji.hr/multimedia/dynamic/00074/sijeno-v_74349S1.jpg

Mislim da ste svi krivo zabrijali. Nisu ti porezi problem u početku. Pogotovo porez na dobit. Ja bih bio najsretniji na svijetu da svake godine moram platiti 50 000kn poreza na dobit.[/quote]

Naravno da je problem porez vidiš da ga dečko ne želi platiti, pa bilo to 1000 ili 10000000 kuna. A htio bi da ima što manja davanja, što manje preze, što manje obveze prema državi, very very interesting.

[quote=“Junior”]Joj tsereg, možda je mislio na ovakve vile:[/quote]Eh, sad je sve puno jasnije. On je mislio na kupovinu sredstva za rad, a za to se stvarno ne treba plaćati porez. Zato se ja čudim kako on misli spremiti lovu na svoj osobni račun bez da prijavi prihode poreznoj upravi. Ali ovako je stvar jasnija.

Ti si valjda jedini koj bi htio da su ti davanja što veća? Uvijek imaš opciju donacije u državni proračun ako baš želiš!

[quote=“giovanni7”]Prijatelju, kad meni treba pomoć od strane države za započet firmu onda državu nije briga za mene, (…)[/quote]Daj se malo i informiraj. Em’ u početku ne moraš biti u sustavu PDV-a, em’ ne moraš plaćati doprinose, em’ je u planu jeftino otvaranje poduzeća, pa omogućavanje trgovačkim društvima da PDV plaćaju tek kada se sami naplate, … Sigurno ima opcija i olakšica svakavih, samo treba ozbiljno krenuti u to. Da ne govorimo ako se možeš registrirati i na području posebne državne skrbi…

[quote=“giovanni7”]brati trešnje, hmm, ideja nije loša! :slight_smile:
[/quote]

Očito :slight_smile:

Informirao sam se dovoljno! U sustavu PDVa nemoraš bit, to je točno, doprinose moraš plaćat itekako, otvaranje obrta je relativno jeftino, u sustav PDVa mi niti nije namjera ulaziti, neznam stvarno kakve su to dalje olakšice?

[quote=""]‘Koliko je teško realizirati ideju, puno je više problem u glavi čovjeka nego s državom u kojoj se nalazi. Naime, ljudi često nemaju dovoljno hrabrosti, znanja i vjere u svoj projekt pa traže opravdanje u državi ili okolini. Osobno smatram da se ideje u Hrvatskoj mogu realizirati i taj dio nije problem. Na ovom tržištu ima još mjesta za puno toga. Veći je problem koliko se stvara kapitala nakon što je ideja realizirana. Primjerice, u Hrvatskoj su davanja iznimno visoka. Prema zadnjem članku, iz The Economista, Hrvatska je po tom pitanju prva u svijetu! Odnosno, na uprihođenih 100 000 $., kad se sva davanja i porezi zbroje, 54% ide državi što je jednostavno previše. S našim brandom konkretno nije bilo puno problema, no mi smo imali sreće da smo se dobro pripremili i naoružali znanjem, idejama i pozitivnim stavom. Što se tiče ideje koja ne postoji, naš stav je kako je bolje pokušavati s takvim idejama nego se gurati tamo gdje su se drugi već pozicionirali na tržištu’.

Budućim poduzetnicima poručuje: ‘Za one koji nemaju dovoljno hrabrosti, za njih bi bilo najbolje da ili prestanu biti poduzetnici ili neka počnu vjerovati u sebe, bace se u vatru i snalaze po putu najbolje što mogu.’[/quote]

Koliko vas je mislilo da je Surf’n’Fries strana franšiza?

Saznajte kako su krumpirići iz Rijeke osvojili Hrvatsku - 24sata