Pa da li je ovo moguce - sada sam se totalno iznervirao

Sada sam se totalno iznervirao hocu da poslusam neku stvar na youtube ,iskoce mi dve reklame zaredom i tako pred svaku pesmu 2 reklame pa gde ide ovaj svet u PM , vise ,gledam film na pinku svakih 10 minuta vesti ili reklame ili kajron ili PM,pa treba KOMETA da nas sve sprzi :stuck_out_tongue: pa KOLIKO MILIONA JE DOSTA nekome da ima da CRKNE SRECAN MAMU VAM EBEM :stuck_out_tongue: greska MAMU IM ebem ,

Ja isto mislim da ovaj zivot vise nema smisla.

1 Like

Adbloker? Pa ti si webmajstor, trebao bi bar to da znas :stuck_out_tongue:

Inace to je nista, najgore je kad pustim deci crtani film online na nekom od ovih sajtova sto moze online da se gleda a popup, popunder reklame budu adult, pa moram da objasnjavam sta Elsa radi gola itd… E to je vec tuga.

1 Like

ma nije poenta u blokeru ,nije moj laptop,nego uopstena prica ,DOKLE VISE

:joy::joy::joy:

E druze Brane, ove mladje generacije nece uskoro ni razumjeti sta te to iznerviralo. Vidis kako u Americi npr. ljudima je monstruozna pomisao da kad si bolestan prosto odes kod doktora. Bez para?! Mnogima tamo je to strasno, kao tebi reklame.

Sljedeci stadijum je da ce nam napraviti ponudu, i mi cemo sebi dobrovoljno ugraditi chip u mozak sa konstantnom reklamom.

Ja tako na primer ne razumem isto ovo vezano samo na sajtovima. Brate nisi jos stranicu otvorio a on vec pretplati se na ovo, pretplati se na ono.

Pa kako bre kad za to vreme ni titl ne stigoh da procitam😂. Iritantno mi je mnogo što šta u ovom sadašnjem marketingu.

Šokantno, čovjek uspio izbjeći YT reklame: “Sad me više ništa ne nervira dok se tuširam - nema reklama koje mi kvare gušt”

Summary

Ispade da sam ja rekla “DOLE VIŠE” :grin:
Jasno, mozes da platis pa da budes bez reklama. Ali ima li kakva besplatna alternativa YouTube-u?

Naravno. Uložiš $50 bn i onda dodješ opet na forum da vidiš kako da te gse izbaci ispred konkurencije (i.e. ispred YT-a).

Znaci nema besplatne alternative. Ili sto mozda Brane misli, nema drzavne televizije koja ti nista ne prodaje. I to je problematicno, jer YouTube (a i GSE) nije neka ponuda nekog trgovca Muje iz kraja kod koga kupis ako ti se svidja, ako neces ne moras, odes kod Pere preko puta, nego drze monopol.

Prosto jer ne želiš da ideš kod Pere. Jednostavno.

Da se razumijemo, nemam ja ništa protiv besplatnih rješenja.
Radi se o tome da im ne vjerujem uopšte.

Pa nije bas tako jednostavno. Pero nema nikakve sanse

Nestaje polako ideja o besplatnom internetu. Čini se da ljudi napokon shvaćaju da je koncept besplatnog neograničenog sadržaja neizvediv, ili barem neodrživ.

Content kreatori se koprcaju s reklamama, ali ih blockeri uništavaju. Onda dolazi paywall, pa ljudi ne žele platiti, pa se otvori mjesto za novog konkurenta koji uleti u priču s “besplatnim” modelom, samo da bi i oni za neko vrijeme shvatili da tako ne ide.

I do čega smo došli? YouTube je neupotrebljiv ako ne platite, Facebook vam prodaje osobne informacije, news portali žive od donacija ljudi koji im diktiraju što ne smiju pisati, oni iza pay walla umiru jer šira populacija ne želi plaćati za nešto virtualno, i tako u krug.

Platit ćete teretanu šest mjeseci unaprijed po 200 kn mjesečno, ili ćete uzeti garažu u najam za 500 kn mjesečno, ali ćete okrenuti internet naopačke da nađete Netflix za džabe, a on košta 50 kn mjesečno. Održiv model? Kako da ne :slight_smile:

2 Likeova

Go back to step 1 (Post must be at least 20 characters)

Nemam ni ja nista protiv da platim, eto placam i Netflix i Prime, Wikipediji godisnje dajem odredjenu sumu (njima dobrovoljno). Ali i na Netflixu i Prime imas ogranicen izbor filmova. Komercijalni šrot uglavnom. Nove generacije za bolje neće ni znati.

Kakav monopol drze Facebook, Google i Amazon.,i kako pohranjuju lične podatke je katastrofalno.
Zadnja kazna Guglu od EU je bila u proljeće prošle godine, zbog zloupotrebe tržišne moći u oglašavanju na tražilicama. To je zrno pijeska u svemu, i štiti opet tržište a ne pojedinca.

Btw. U Njemackoj se do prije par godina nije mogao maltene ni jedan spot pogledati. Da vidite kakvo je to tek zlo, reklame su jos supi.

I opet vjerujem da u klasi magnitudne razlike bolje sve to rade nego besplatna Wikipedia.

Koje bolje?

Jednostavno rješenje :slight_smile:

Meni su nevjerovatne aplikacije za Android. Pa jebote u doba Windowsa 98 si imao gomilu freeware aplikacija, a sad bukvalno svaka aplikacija na Androidu je krcata reklamama.

Brave je odličan🤩…otkad si mi ga ono spomenuo samo njega koristimo!
Hvalaaaa

1 Like

Nesto se prica da su poceli reklame ugradivati u video :confused: