Page restrictions - false news

Kakve veze ima da li dijeliš linkove ili ne? Svaka objava tekst, slika, video mogu biti oznaćene kao lažna vijest.

Neko se mora suprostaviti ovima iz raskrinkavanja, ljudi lupaju false news i gdje su vijesti tačne. Kao da neko ciljano zalazi i obara ljudima page quality jer mu se eto moze…

1 Like

E to je problem. Ja sam radila ispravku na tuđi tekst, prenosenje FalseNews vezano za Kinu sto je zaradila na dionicama, i ajde ispravila sam tekst i sve ok, maknuli su tada restrikciju, ali sto je najzalosnije izvor te objave sto je bio naveden u linku nisu flagovali, samo neke portale koji su prenijeli istu vijest. Al je problem kad oni pogrijese i nece da priznaju gresku, totalno NEprofesionalno. Evo i neki dan ko je podijelio objave da 5G steti zdravlju to je flagovano kao Teorije zavjere, pa steti naravno da steti, stotone naucnika je dalo svoje misljenje, al tehnologija mora naprijed i 5g ce bit svugdje uveden. Ili primjer gdje su ocijenili slike postavljenih 5g mreza kao FalseNews, pa oni nemaju pojma da je na siroko uveden 5g svugdje u svijetu i aktivan je, samo sto se na podrucju Bih, Srbije itd tek uvodi testiranje i pitanje je dana kada ce bit u siroj upotrebi. Al ajd ti to njima dokazi, i kad dokazes, te pokusas skrenuti paznju prave se mutavi. Njima je bitno da sto vise portala, stranica dobije restrikciju

5G ne šteti zdravlju a zbog takvih članaka o 5G, coroni i sličnim drago mi je da postoji faktograf i slični njemu pa makar i zajebali koji put. Koliko gluposti i sranja je napisano u zadnjih 2 godine po raznim portalima i grupama to je fenomen. I onda ljudi koji ne znaju razmišljati svojim mozgom vjeruju u to i šire dalje. Prekjučer razgovaram sa prijateljem iz Bosne, radi skoro cijelu godinu na mom otoku, i pitam ga ako se naručio za cijepljenje i njegov odgovor je da neće jer da ljudi umiru od cjepiva, a naravno tu glupost je pročitao na FB. Kako meni nije ni jedna stranica, grupa nije nikad imala ikakvih restrikcija, možda jer ne stavljam lažne i neprovjerene stvari na njih.

4 Likeova

Da li je izvor bio na drugom jeziku? U pravu si imaju malo loše metode pronalaska vijesti, ja sam gledao nekoj bakici označili sliku da je lažna vijest objava imala nekoliko lajkova, a slične objave duplo više lajkova i ništa. Skroz su im loše metode pronalaska. Ako griješe žali se ovim glavnim ako oni ne žele ispraviti svoju grešku. Nije malo tri mjeseca, unište ti stranicu. Pitanje je posle tri mjeseca da li će sve biti kao prije.

Ma na nasem jeziku sve. Sad ce 3 mjeseca proci, ma nije mi bitna stranica uopste

Svako izlaganje zracenju skodi, manje ili vise, to uopste nije upitno. Meni je jedna stranica flagovana zbog jedne objave koja je podijeljena, i jedna slika, sa ostalim nemam problema. Zivi bili pa vidjeli, niste im zapali u oko. A sto se tice vaseg prijatelja sto nece da se vakcinise, pa to je stvar izbora, vakcinacije su dobrovoljne, i posto sam i sama radila u Domu zdravlja da vam pravo kazem da nijedna od ovih vakcina nije pouzdana, niti su dovoljno testirane. Ko hoce neka primi, a ko nece i nemora, nikakve koristi od njih

Više zrači mikrovalna i tv doma nego šta zrače 5G odašiljači pa nitko ne piše o tome i koliko vidim nitko nema neke zdravstvene probleme radi njih. Ono sa prijateljem je samo jedan od primjera ali nisi shvatila poantu zašto sam je napisao, da nije čitao te gluposti bi se cijepio, to je namjeravao prije nego šta se načitao gluposti, sad ga je pomalo strah cjepiva. A pošto si radila u Domu zdravlja valjda bi trebala znati da cjepivo kakvo i je makar pomaže protiv covida, nećeš umrijeti i nećeš imati štetne posljedice u organizmu. Ako je to tebi nikakva korist od njih po tebi nemam ti više ništa za napisati.

1 Like

@kay-cee pocnu sirit ovakve stvari i onda se cude sto su flagovani da sire teorije zavjere, spinuju il izvlace iz konteksta

2 Likeova

Znači ako ti flaguju samo jednu objavu, kvalitet stanice dobija status “ograničeno” na tri mjeseca…to kao neko upozoenje?

Šta se desi ako u toku ta tri mjeseca opet nešto “pronađu” na stranici kao “false news” i slično??

Imate xx plugina za chrome koji brišu objave, tako da ne bi bilo loše da nakon 7 dana brišeete sa fb stranice podijeljene linkove…

Ja mislim da ti onda tri mjeseca skroz zabrane da objavljuješ, a ako ponoviš vjerovatno ti obrišu stranicu.

Po tome bi dobile ograničenje ili bile izbisane i FB stranice “velikih igrača” odnosno medijskih kuća.

U potpunosti podržavam kada se raskrinkavaju lažne vijesti i kada se tome staje u kraj. Svi smo naletili na neku lažnu vijest o koroni i 5g mreži, ali zašto uništavaju članak u kojem piše da je policijski sat u Sarajevu do 22h, a u stvari je do 23h. Pa od kompletnog teksta, se zbog toga uništavaju stranice. A svakome se može desiti da takve greške napravi. I oni to predstave kao lažnu vijest i dezinformaciju i na konto toga pravdaju uzete pare.

I sada im moraš slati izvinjenja, igrati po njihovim pravilima, jer su oni glavni za to, a ne shvataju da je to možda nenamjerna ili slučajna greška autora članka i totalno nebitna informacija, jer je promo članak u pitanju i fokus je na proizvodu. Bože sačuvaj.

Ma svi koji su na ovoj listi ne mare za Facebook stranice, jer oni posjetu dobijaju direktno. Upravo je to jedan od glavnih problema zašto ne mogu vratiti stranicu u normalu, jer autoru članka ne pada na pamet da se bavi raskrinkavanjem i njihovim rabotama, jer samo 5% posjete dobija sa Facebooka i društvenih mreža.

To je objašnjenje koje sam dobio, jer da bi mi riješili problem, autori članka moraju napisati demant, pa poslati molbu raskrinkavanju itd. a njima je to “bespotrebno oduzimanje vremena”.

To je moje osobno misljenje simeone, ne sirim ja to po nikakvim objavama. To sto vi mislite da je sigurna to je vase misljenje i ne pobijam vas u tome. Imam pravo da kazem sta mislim

Ja vam kazem sta ja mislim, vi osuli kamenje po meni. Rekla sam da su stetna bilo kakva zracenja, manje ili vise, da l od mikrotalasne ili 5g… nije bitno, ali se prilagođavamo. A sto se tice vakcine Primite 10 ako vam se prima, sta me se tice

Da prijavim novi momenat. Uspio sam nagovoriti urednika portala da odradi korekciju kako to traže sa Raskrinkavanja. Ljudi se potrudili i napravili demant i poslali raskrinkavanju da skinu restrikcije sa moje facebook stranice i oni hladno odgovorili da ne valjaju korekcije i da su se oni složili da to nije urađeno kako treba. Bukvalno greška u jednoj riječi i to se ispravi i njima se ne sviđa. Razgovarao sam sa advokatom, jer sam se toliko iznervirao i čovjek mi je kao iz topa rekao da oni nemaju zakonsku mogućnost da to rade, niti po jednom osnovu. Razmislit ću o tužbi ako na ponovljeni zahtjev ne udovolje.

Ili nisi dobor objasnio advokatu ili te covjek navlaci da ti jos i pare uzme

2 Likeova

Ako je neko mogao da ih tuži do danas to je Avaz, kojem je Raskrinkavanje do sada FLAGOVALO 157 članaka http://prntscr.com/1003qex