Page restrictions - false news

Aaa pa ne uhode oni velike ribe, nego male. Eno Kilx, Jutarnji, Vecernji …itd, nikad im stranice nisu dobile restrikciju za FalseNews

Evo nagazili su i “velike” medijske igrače Hayat: Politički marketing u rubrici “Vijesti” - Raskri...

Ma svi oni imaju flagovane objave, a malo ko da ih demantuje od njih. Nego njihove FB zvanicne stranice nikad nisu dobile restrikciju od Raskrinkavanja.

Ima li neko da mu se sklonio ovaj False News iz Quallitya?

Ništa mi se ne mijenja. Čekam da prođe ovih tri mjeseca, da vidim, ali teško da će biti nekih pozitivnih vijesti.

Ne mogu da pronadjem. Da li neko zna da li je raskrinkavanje duzno obavijestiti Facebook nakon sto neko ispravi flagovanu vijest?

Odnosno ima li gdje da pise da im je to obaveza?

Piše da se moguće žaliti (FCN)-u, ako smatraš da je Raskrinkavanje prekršilo Međunarodni kodeks:

Raskrinkavanje je verifikovani potpisnik Kodeksa Međunarodne mreže za provjeru činjenica (IFCN) i u svom radu se pridržava odredbi ovog kodeksa. Ukoliko smatrate da je Raskrinkavanje svojim radom prekršilo ovaj kodeks, možete uputiti žalbu IFCN-u na ovom linku.

Konkretno ću napisati o čemu se radi. Na Facebook stranici medija čiji sam članak podijeli i zbog kojeg mi je uvedena restrikcija, nema restrikcije i to mu piše u Page Qality. Njima su to sklonili za manje od 5 dana. Poznajem jednog prijatelja koji je novinar i učinio mi je uslugu i kontaktirao par portala i oni su mu rekli da su imali problem sa raskrinkavanjem, ali da su im skllonili restrikciju za 2-3 dana, do 7.

Čak im je vlasnik jednog portala priprijetio tužbom i za dan su mu riješili problem. Osobno sam vidio tu prepisku i paniku kada im je poslao tu poruku.

Od deklarativne borbe protiv “loše” vlasti do cenzuriranja i teroriziranja medija od strane UG “Zašto ne”

Darko Brkan se sa svojom ekipom jako dobro uhljebio kod stranaca…

1 Like

FB

to je odgovor kojeg sam dobio nakon što sam stupio u chat na uposlenicima Facebooka. Dakle zbog raskrinkavanja, odluka je konačna.

Pa da, dok oni ne posalju FB-u nista od ukidanja restrikcije, prije je trebalo 3 mjeseca da sama nestane, a sad ko zna koliko treba proci

Evo što kažu i za to slanje FB-u. Kažu da to automatski rade kada isprave ocjenu tačnosti.

Pa da, oni salju FB-u obavijest da je doslo do promjene ocjene i FB odradi automatski, a to sto NISU poslali obavijest to nikom nista. Bitno da ne flaguju stranice od ovih velikih riba sto imaju po 100 FalseNews

Nakon punih 5 mjeseci, sa stranice su sklonjene restrikcije i trenutno u page quality nema nikakvih kršenja. Dakle čekao sam punih pet mjeseci da ispravim grešku raskrinkavanja. Reach je malo bolji nego ranije i stranica je opet u funkciji. Sljedeći put u pamet.

5mjeseci , 2 dana i dalje stoji restrikcija kod mene :innocent:

trebalo bi trajat 3 mjeseca

Koje je radno vreme istinomera rs… poslao ispracku jutros i nema odgovora jos nista?

subota je, cekaj pon

Jutros oko 10h roknuli page i poslao zalbu :weary:

nemoj uklanjat post sa fb-a

1 Like