Page restrictions - false news

Teško je odrediti cijenu bez testiranja stranice. Prošle godine sam prodao neku slabu stranicu za 500 eura, imala oko 200+ hiljada pratioca. Ta stranica mi nije donosila neku veliku posjetu, mislim tih 500 eura da je bila godišnja zarada od nje. S druge strane, jedna FB stranica sa ~220k pratioca mi je donjela 10 miliona pregleda za godinu dana, i nju ne bi nikad prodao. :smiley:

Ima li neko iskustva sa afp proverom činjenica? Kako njima poslati ispravku, kada nigdje nemaju službenu mail adresu.

Bio je negdje među ovim razgovorima o LINK gdje poslati prituzbu

Ja vec 5 dan se borim i na razne adrese kontaktiram uzalud nemam odgovora…gora stvar zivim u BIH i raskrinkavanje je za BiH a mene je ocijenila istinomer iz Srbije…imam mail njihov samo danopet nadjem ostalo je jos njima da se javim…

Za raskrinkavanje, ali za afp nisam uspio pronaći.

Kontaktiraj istinomjer i raskrinkavanje u BiH i mogu ti pomoći. Oni surađuju.

Pisao raskrinkavanju opisao sta se desilo kazu da oni ne mogu nista jer nisu oni ocijenili sadrzaj…

na koji si mejl pisao?

[email protected]

Sve piše u fb dokumentaciji:

2 Likeova

Pa ako je istinomjer , imaju ovaj kontakt na webu [email protected]

Ili je onaj rs ispod

[email protected]

Telefon:

+381 11 24 000 70

ne, piše ti gore na fb [email protected]

a imaš i na njihovoj stranici

www.istinomer.rs/o-istinomeru/

Nakon ispravke sadržaja koji je ocenjen kao netačan, javite nam se na e-mail adresu [email protected] sa molbom za povlačenje ocene**.** Izdavači imaju rok za ispravku od nedelju dana od dana kada su dobili notifikaciju da je njihov sadržaj ocenjen kao netačan, a Istinomer rok od jednog dana da potvrdi da je molba primljena.

1 Like

Odlično. Evo upravo sam im poslao mail i ispravku. Hvala puno. Bezveze su mi označili članak. Sportska vijest, ali sam pogriješio što sam pominjao Ukrajinu.

Preporuka svima koji nešto objavljuju ili prenose vijesti, da se suzdrže od teme Ukrajina, jer ima baš mnogo lažnih vijesti.

Nakon 3 dana pisanja javim se na fb napokonnpronasli moj mail u spam pa mi dali drugu mail adresu i pisao na tu novu opet nista

Ne znam, možda je opet otišla u spam? Probaj pisati sa nekog drugog mejla

A evo link u slucaju da ne žele priznati zalbu iako ste ispravili, ili slicno… mozete pisati IFCN-u
https://ifcncodeofprinciples.poynter.org/complaints-policy

Pisao sa 2 mail adrese i nista…raskrinkavanje manje 24h odgovore i nikakv problem

Ispravio vijest i sada mi je stigao mail da su uklonili ocjenu, no međutim u kvaliteti stranice još uvijek stoji ograničenje zbog njihove oznake.

Koliko me sjećanje služi, a imao dam iskustva i sa fsktografom, raskrinkavanjem i jednim fact checkerom iz Velike Britanije, ovo se ne bi trebalo događati i uvijek kada dobijem povratni mail da je vijest ispravljena i da je ocjena ispravljena sklone mi ograničenje i iz kvaliteta stranice.

Što se tiče samog AFP fact checkera, brzo su reagirali, to je zaista pohvalno.

Mislim da se nakon vracanja stranice u zeleno treba nekoliko dana da se opet aktivnost aktivira tako procitao na istinomer…naravno kad treba spustiti domet stranice to ide expresno…znaci pisao si AFP?

Do 2 dana treba za stranice, samo trebate navest i link na FB stranice gdje je objavljena vijest, pa brze ide

Poslao sam i link stranice, ali još uvijek ništa. Pratim situaciju i javljat ću.