Par riječi o fotografijama i o Nikon D3100 - objektivu

@belmin
Jesi li kupio taj Nikon u BiH u radnji ili narucio online, znas li neku dobar shop za narucivanje ?

Na OLX sam uzeo.

Nemam neku radnju za preporuciti, jer nisam ni trazio po radnjama.

A 50mm 1.8 je kupljen preko eBay-a.

Evo jedna test fotografija sa Nikon-a.

2 Likeova

Cropaj je malo da nema distrakcija.

I meni ovaj krov sa lijeve strane odvlacni paznju…

@aee @Dooki imam i fotku bez distrakcija - postavim uskoro.

Sa kojom je kamerom i kojim objektivom fotkao Tošo Dabac?
Pa si to kupi :slight_smile:

Evo moj Flickr profil - za sada je tu samo jedan portret, nadam se da ce ih biti jos :slight_smile:

https://www.flickr.com/photos/155229560@N04/albums

Napravi 500px, meni osobno puno bolji.

Mozes li pojasniti na sta si tacno mislio kad si rekao 500px ?

Mislim da je mislio na ovo https://500px.com/

1 Like

Evo, po preporuci @aee tu je i 500px

E da, stigao je i 50mm 1.8 YONGNUO Prime Lens.

1 Like

Odlična! Jel ovo taj yongnuo ?

1 Like

Da, da.

To je taj Yongnuo od 65 dolara.Sta me iznenadilo je brzina isporuke - iz Hong Konga u BiH za 9 dana.

Koliko vidim Yongnuo svi poznaju po bljeskalicama.Koliko sam mogao vidjeti bolji objektiv u ovom cijenovnom rangu ne postoji.

Huh sinoc sam imao priliku uvjeriti se sta znaci brzina DSLR-a i focal length.

Nova se slavila u klubu (low light) sa dosta pomjeranja, a slikao sam bez flash-a.Kako mi slike ne bi bile sami mrak shutter speed sam stavio na 1/20, blendu otvorio maksimalno (1.8) i ISO High.

50mm je jako blizu, morao sam otici daleko da bi uhvatio vise osoba.Kako je shutter speed 1/20, svako pomjeranje bi rezultiralo ne tako cistom slikom :slight_smile:

@aee koja je razlika izmedju Camera Raw Filter u Photoshopu i samog Lightroom software-a ? Koliko vidim interface je prilicno slican kao i same opcije.

Lightroom je Camera raw++
Lightroom ima bolji media library dok kod PS-a imaš bridge. A tu su i presets.

Vidim da se danas dosta prica o tome mirrorless > DSLR ? Pretpostavljam da si imao nekad DSLR, a sad si na mirrorless, sta ti se cini bolje ?

Npr vidim Sony a6000 je prilicno jeftina mirrorless kamera, e sad jedina stvar koja me brine je objektiv ? Postoje neki adapteri, pa da se mogu koristiti Nikon/Canon objektivi ?

Mirrorless, pogotovo Fuji! Ne znam kako bi se više vratio na optičko tražilo, EVF je zakon :slight_smile:
Da ne spominjem i samu kompaktnost kamere. Prije sam nosio torbetinu tešku ne znam koliko kila, a sad sve stane u dosta manju torbu.

Postoje adapteri, al nije to to. U 99% slučajeva kupnja nove kamere drugog proizvođača znači i kupnja novih objektiva, skup sport. Kad kupuješ novu kameru, obrati pozornost na objektive koje imaš dostupne za nju. Objektivi su dosta bitniji od kamere, jer kameru mijenjaš svakih 2-4 godine, a objektive ne. Često puta su sami objektivi višestruko skuplji od kamere :wink:

1 Like

A6000+18-105 G
https://www.sancta-domenica.hr/objektiv-e-mount-pz-18-105mm-f4-g-oss-sony-selp18105g-1.aspx

Definitivno mirrorles.