Par riječi o fotografijama i o Nikon D3100 - objektivu

Generalno all-around objektivi i nisu baš najsretnije rješenje, al opet ovisi za šta ćeš ga koristiti.

Nisu, ali… koga briga…
S ovim foticem i objektivom mozemo snimiti najljepse fotografije prekrasnih krajolika, mozemo odraditi vjencanje bez da nam itko moze prigovoriti…
Nedavno sam bio s jednim frendom na putu. Nakon sto smo sredili posao odlucili smo jedan dan iskoristiti za turisticki obilazak i fotkanje.
Ja fotkam - on mijenja objektive :wink:

Možeš probati :joy:

Znači fotografi koji imaju preko 40K kn opreme sa sobom na vjenčanju su bez veze bacili lovu?

F4 na 18mm ? Bas me zanima kako bi se ponasao u low light uslovima ?

S cinjenicom da se aparture mijenja na zoom, tj. neces svaki shoot raditi na 18mm.

btw ja nisam bio zadovoljan sa Nikon 18-55mm kit lensom, koji ima daleko manji raspon, mogu tek misliti kakav bi utisak imao o 18-105

Odradio i uredno bio placen za to vise puta - bas ta kombinacija a6000+18105 i uredno primam nove rezervacije :joy:.
Mozda mi neces vjerovati, ali jedan od dodatnih fotica koje imam na vjencanju je i NEX5.
Zamisli samo kad izvucem nexa i 18105 na njemu.
Ljudi se cude i gledaju kakav to mobitel imam :joy:
Jos da na NEXa mogu staviti odasiljac za flash i s njim bi bez problema odradio vjencanje.

Znam ljude koji imaju i vecu vrijednost opreme.
Iskreno kad od nekih vidim fotke muka mi bude, tako da ispada da su stvarno bacili lovu.
U 20g koliko radim ovaj posao jos mi se nije desilo da me mladenci najprije pitaju koju opremu imam i tek onda bukiraju -obicno uvijek traze slike :confused:.

Mozda bi se iznenadio!!!
Ovaj je fixni F4 sa stabilizacijom.
Ne znam kakav je tvoj Nikon niti tvoje znanje, ali u low light uvjetima mozes dignut iso.
Sony a6000 ima jednu zanimljivu opciju-superior mode i daje odlicne rezultate bas u low light.

Posto moj 500px profil vec ima nekoliko slika, i vec neko krace vrijeme slikam, molio bih iskusnije kolege da malo ocijene moj dosadasnji rad :slight_smile: Naravno, i ostali komentari su dobrodosli :slight_smile: