Payoneer kartica - all about

Pozdrav, pokrenuo sam temu o Payoneer kartici da ovdje napravimo diskusiju o svemu.
Naime dobio sam neki iznos na svoj Payoneer nalog. Kako sada taj novac prebaciti na Payoneer karticu?

moraš uraditi “top up” kartice

https://payoneer.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/18226/~/account-with-card---faq

What does card top-up mean and what is the card top-up setting?

When we top up your Payoneer card, we transfer funds to your card, making those funds available for use with the card at ATMs or for purchases online/in-store. Note that even after we top up your card, the currency balance you see on the Payoneer home page reflects all the funds you have in a given currency (including the funds available on the card).

The card top-up settings let you turn card top-up on or off, or modify the card top-up limit, to suit the changing needs of your business.

  • Need to access your funds at ATMs and for purchases online/in-store? Turn card top-up on.
  • Want to limit the maximum amount of funds available on your card? Customize your top-up limit.
  • Don’t need any additional funds on your card at the moment? Turn card top-up off.

Uradio sam to. I stoji mi ON ali ne prebacuje još uvijek. Ima li veze što sam uplatu primio i Eurima a karticama mi je USD.

imaš Currency manager, tu promijeni iz EUR u USD

Uradio. Uzese mi tu 25$ za neku aktivaciju. Nece valjda na svaku transakciju toliko skidati. Zna li neko koliku proviziju uzimaju bankomati za podizanje i koji je najpovoljniji u BiH?

aktivacija kartice je 25$ … mislim da će biti isto toliko godišnje održavanje … dakle računaj 25$ godišnje

zavisi, to moraš sam testirati, negdje je 5 km negdje 7-8 km … a i često se desi da banka promijeni proviziju, meni je 2-3 puta bilo 5 km, kada sam četvrti put došao kaže banka ovu transakciju naplaćuje 7 km … ali računaj da će ti 15 km otići … 15 km oduzmi od svake transakcije, banka uzme sebi a uzme i payoneer 2-3$ … dakle sve ukupno računaj 15km, negdje malo manje negdje malo više ali uglavnom tu je to

Je li uzimaju taj iznos na bilo koji iznos isplate?

nezavisno od iznosa transakcije, i ako dižeš 150 km uzet će ti 15 km … eventualno ako je veća transakcija možda uzmu 20 km sve ukupno, ali mislim da ispod 15 km ne ide … barem meni nije išlo manje a probao sam tri bankomata tri različite banke … btw. izbjegavaj ove jače banke, oni znaju šta je payoneer i drže velike provizije, traži ove manje lokalne banke, oni ne znaju šta je to pa nisu ni stavili velike provizije za te kartice haha barem je kod mene tako bilo, ali kažem ti, često mijenjaju provizije

moja ti je preporuka da u prodavnicama plaćaš sve što možeš karticom, tu nema feeova … na bankomatu diži ono što ti treba ali ostavi i određen iznos koji inače trošiš po prodavnicama

isto tako ti mogu preporučiti da proučiš dobro payoneer feeove, dakle sve su javno objavili, ništa nije skriveno … ako ne uneseš ispravan iznos za dizanje, uzet će ti 1$, to se zove decline fee … ako provjeriš stanje, uzet će ti 1$ … to se zove ATM BALANCE INQUIRY FEE

provjeri ovdje sve

ideš dole Withdraw to bank pa ispod imaš OPTIONAL: Use the Payoneer Prepaid MasterCard® … tu provjeri sve

The Payoneer Prepaid card enables you to easily withdraw or spend funds, from anywhere in the world.

ANNUAL FEE

Card $29.95 / €24.95 / £24.95

CARD REPLACEMENT

USD Card $12.95
EUR Card €9.95
GBP Card £9.95

PURCHASES (ONLINE OR IN STORES)

USD, EUR, & GBP Card FREE

Note: A cross-borer fee may be charged for international purchase|

CURRENCY CONVERSION / CROSS-BORDER FEE LEARN MORE

USD, EUR, & GBP Card Up to 3.5%

ATM WITHDRAWAL OR CASH DISBURSEMENTS (VIA BANK TELLER OR IN-STORE)

USD Card $3.15 / transaction
EUR Card €2.50 / transaction
GBP Card £1.95/ transaction

ATM DECLINE FEE

USD Card $1 / transaction
EUR Card €0.80 / transaction
GBP Card £0.65/ transaction

ATM BALANCE INQUIRY FEE

USD Card $1 / inquiry
EUR Card €0.80 / inquiry
GBP Card £0.65/ inquiry

bome kod mene ima fee, eo pogledah još jedanred i na račun od 8.75$ bio fee od 0.31$ i svaki put kad sam plaćo u marketima bio taj neki fee otprilike 3-4%

image

image

@korisnik9758789 jesi siguran da kod tebe nema provizije?

Koliko treba da dođe njihova kartica, pitam za BiH?

15ak dana, nekad 30 dana … zavisi od naših poštanskih mudonja

ne plaćam payoneerom po prodavnicama haha u tabeli koju sam postavio piše da nema ali ispod piše ovo

Note: A cross-borer fee may be charged for international purchase

vjerovatno je to to

Annual account fee

If your account is active, you’ll never pay this fee.

If you keep your account open for 12 months without making a transaction in your Payoneer account or on your Payoneer card, you’ll be charged a $29.95 fee.

po ovome na njihovoj stranici nebi trebalo da se naplacuje godisnje odrzavanje ako je kartiaca aktivna bila u zadnjih 12 m

1 Like

Danas prva isplata od Amazona na payoneer :slight_smile:

A primjetih u aplikaciji ovo:
Da li ovo moram riješiti ili mogu ostaviti ovako?



moraš i jedno i drugo poslat

Ovo mi je bas cudno, sada ustao da popunim i stoji da je sve kompletirano a nisam nista popunjavao

1 Like

https://www.klix.ba/biznis/payoneer-sklopio-sporazum-sa-ebayom-omoguceno-lakse-trgovanje-i-obavljanje-transakcija/210506105

šta rekoste, propada payoneer :smiley:

Pozdrav ljudi,

nisam nikada koristio Paypal niti Payoneer. Može li se napraviti bussines account i tako naplaćivati usluge a da se nigdje javno ne ostavljaju lični podaci čak ni klijentima. Nadam se da me razumijete, ako naplatim neki rad preko nekog poslovnog naloga koji nazovem kakogod, da klijentima ili bilo kome ne ostavljam lične podatake. Kao što Ad sense recimo funkcioniše. Može l ise tako nešto i kod direktnih naplata…

Da ne otvaram novu temu, svakako je ovo pitanje vezano za payoneer. Da li je neko dobio mail od njih na ovu temu, nije mi jasna baš ova tačka pod brojem 2, na osnovu čega oni mogu tražiti Paypal račune.

Evo šta sam ja danas dobio:

Kažu u mailu:

Identity and business information urgently required

I onda su tu tri stavke:

  1. Account profile verification
    Submit a screenshot of your account profile showing your name and business name

Koji account i gdje? Od Payoneera? Pa šta oni ne vide te podatke? Ne kužim što bi ja tu trebao uploadati?

  1. Screenshot showing affiliation to your business web page
    What we need
    A screenshot from your business’s online store page, freelancer platform page, or social network profile showing your store name/user name and contact details

Ovo mi je jasno - trebao bih uploadati screenshot svog Upwork profila

  1. URL connecting you to site
    Provide a URL to a page on your website that shows one of the following:
  • Your first name and last name or your company name as provided upon registration

  • Your phone number, email address or billing address as provided upon registration

  • The words “This site is owned and operated by [add your name here].”

Zašto bih ja, za ime Božje, uopće morao/trebao imati osobnu web stranicu?

Ovo je žešći bullshit. Sve mi se čini da ću se lagano početi prebacivati na transferwise.

Pričao sam sa ženom na chatu. Uglavnom, traže stalno da im se nešto uploada(ovo je ja mislim vec peti ili sesti put) i zbog toga ukidam payoneer i prebacujem se na wise.

Kaze mi likusa na chatu da je to standardna procedura i da ona tu ne moze nista. Ali ja mogu, reci vam zbogom.