Payoneer kartica - all about

Slovenija, ne znam da nije verificiran ne bi mi dozvolili prebacivanje eura na karticu

Po tebi trebam otvorit unutar racuna racun i u dolarima, pa posle prebacit na karticu???

Znaci imas i usd i eur racune, cudno opet, trebalo bi prebaciti… Probaj preko aplikacije (ne mobile browsera) ili kompjutera pa vidi hoce li isto izbaciti.

Probala jos juce sve isto

Jednostavno nece da promeni jer je euro moja lokalna valuta, sta je alternativa zna li ko?

Jedino sto mi se nudi kao opcija je jos jedna kartica za dolare

Nema logike da imas vise kartica samo jer zelis izvrsiti konverziju, a i da placas vremenom godisnju clanarinu i na tu karticu, jedna je dovoljna… Alternativa je da se javis supportu i da vidis gdje je problem :smiley:

nazalost izgleda da je jedino rjesenje povuci na racun

This means that it is not possible to manage currencies if the currency matches the currency of your country. The alternative here would be to use the Withdraw to Bank system, as this would do the conversion for you.

Onda bi ovo trebao biti problem i korisicima iz Hrvatske, ili?

Ocito da ce biti i u Hrvatskoj problem, Slovenija

ne može prebaciti iz dolara u eure ako je u državi lokalna valuta euro

Placa se samo na jednu, ostale su besplatne.

Da, ili pošalji na račun u banci.

1 Like

Odlicno, nisam ovo znao :+1:

Pozdrav…

Vrlo vjerovatno, imajući u vidu koliko dokumenata traže. Komunicirajući sa njihovom podrškom oni i jesu samo za biznise, ali su do sada gledali kroz prste…

Inace je problem za servise poput payoneera da izdaju kartice drzavljanima zemalja koje nisu u EU, cudi me da im to jos uvijek prolazi… Tako da je moguce da ce uskoro stopirati kartice za fizicka lica. Ne smiju rizikovati da izgube licence ako im pronadju kakve nepravilnosti, pranje novca, neplaceni porezi ko zna svega tu ima.

@oddball Kakve veze ima bilo koja banka sa tim da li ti plaćaš porez u svojoj državi ili ne? Ono što su dužni jeste predočiti zakonski propisane dokumente poreskim organima ukoliko zatraže i to je sve.