Payoneer kartica za BiH

Zdravo svima,

Tražio sam odgovor na ovo pitanje na forumi ali nisam uspio naci.

Da li se može u BiH dobiti Payoneer kartica? Može li se povezati na Paypal i sa Paypala isplačivati na nju?

Ne može, jer je paypal direktan konkurent payoneer-u.

Može se dobiti u BiH Payoneer kartica.
Može se povezati na PayPal i plaćati sa nje.
Isplaćivati na nju što kaže jurazg1 ne može.

sve sto je rekao Hellas rekao moze, a moze i da se isplacuje na nju sa paypala! :slight_smile:

A kako dizati sa nje novac? :slight_smile:

Na bankomatu! :slight_smile: ))))))))))

Moze u BiH na svakom?

Kod mene iz nekog razloga nece? Jel ti USD ili EUR kartica?

Ne moze na karticu ali moze na payoneer account… al to dodje na isto… samo trazi od payoneera da ti daju drugu usd banku da mozes da je povezes na paypal tako im reci. pa ako ne bude moglo trazis im opet drugu… :slight_smile:

1 Like

@Nikos_Moris Kod mene nema uopstenopcije “Recive money”, kako to rijesiti? I kako uplatiti novac na svoj Payoneer acc s obzirom da traze 100USD da imas na acc kako bi ti poslali karticu.

Da to je po novome. Moras sa neke firme/servisa isplatiti, ali ne unutar Payoneera. Mene cudilo sto mi kartica ne dolazi i onda to procitam. Stime da sam morao dati iban od maticne banke i preselili su mi acc u EU. Po meni vise nista nejde ispod radara…

koliko znam na payoneer se može primati samo od pravnih lica, što se tiče bankomata, može na većini, računajte da će vam ukupno odbiti ~15-20 KM prilikom dizanja novca, bez obzira na iznos … negdje je 15km negdje 20km … informacije sa fb grupe

može i od fizičkih, ali da ima payonner, znači sa PY na PY može biti uplata

1 Like

Moze, ali da bi dobio karticu potrebno je primiti 100$ od registrirane firme.

Po meni su oni dosta nepovoljni i počeli su dosta da zakeraju u mnogo čemu, a izgleda da će još komplikovaniji biti. Najbolje bi bilo da ih čovek zaboravi i nađe nešto drugo.

1 Like

nakon što je wirecard propao, moraju biti oprezniji … sada umjesto wirecarda koriste svoju firmu koja je registrovana u irskoj i moraju da ispoštuju irske regulative …

Sve je to relativno. Šta, ako Irska uradi što i UK i izađe iz EU, jer već UK pretenduje da joj se pridruže sve ostrvske zemlje.
Već se nazire problem oko platnog prometa između UK i EU, bar kako prenose neke svetske TV vesti.
Zato i kažem da, ako su već imali jednu “nezgodu”, a sad menjaju pravila, vrlo lako opet mogu da promene neka svoja pravila.
Bolje pronaći alternativu nego se stalno zajebavati, čas ovako, čas onako.

uk se već duboko kaje što je izašla iz EU jer je izgubila hiljade firmi koje su imale centrale u UK dok je UK bila u EU … nakon izlaska UK iz EU ogroman broj firmi je premjestio sjedišta iz UK u Španiju i Njemačku kako bi bez problema nastavili sa poslovanjem širom EU … UK je uvijek bila specifična u okviru EU, uvijek su gledali da što više izmuzu iz fondova a da što manje daju u fondove, nije ni čudo što je Merkelova odmah nakon referenduma rekla: “U redu, tako ste odlučili, doviđenja, možemo voditi samo pregovore o izlasku, o drugačijem statusu u okviru EU nema govora.” … u Brexitu je UK najviše izgubila, EU nije nešto na gubitku … ko ne vjeruje, živi bili pa vidjeli, vrijeme će pokazati

Irska nikad neće napustiti EU jer je najbrže rastuća ekonomija u EU zahvaljujući povoljnim kreditima koje je dobila 90ih (krediti koji su inače bili pripremljeni za Jugoslaviju, ali eto mi smo pametni u pm), prije da će se Škotska odvojiti od UK i pridružiti EU, prošli put im je malo falilo

Brexit je potpomognut toksičnom politikom Trampa i ekipe oko njega, u narednim godinama će se svi ujedati za guzice zbog postupaka budaletine

btw. gdje je sad onaj lik što je najviše zagovarao i predvodio brexit?

nije to čas ovako, čas onako, wirecard je propao i takve firme ne propadaju često, ljudi koji aktivno koriste payoneer kažu da nikakve veće promjene nisu osjetili osim što su morali poslati dokument na kojem se vidi ime i prezime i adresa, najbolje izvod iz banke ne stariji od mjesec dana … o kakvim ti čestim promjenama govoriš ja nemam pojma

o propasti wirecarda dovoljno je da kucaš u google: “wirecard bellingcat” i sve će ti biti jasno kako i zašto je takva firma propala

1 Like

Ja sam dao svoje mišljenje. Nije mi do raspravljanja i bilo kakvog ubeđivanja, niti me interesuje propasti wirecarda. A i na ovom forumu je bilo u samom startu bojazan hoće li se novci moći ikad podići. Da je imalo ozbiljan payonner rzmišljali bi i radili drugačije kao druge slične firme, a ne da dopuste to što se desilo.
A o Irskoj i EU i nekoj budućnosti, malo njih zna šta će bit? Jedno je sigurno da je to neizvesnost?
A još od 1980 neizvesnost je najviše prisutna u ovom regionu.
Dok o ovome:

imaš na grupama o payonneru.
Opet kažem da je moje mišljenje u vezi payonnera, nakon svega što se dogodilo i kako sad vode posao, najbolje nać alternativu, od viška glava ne boli.

pa nije to payoneer dopustio, to je bila third-party firma … sada su uzeli sve u svoje ruke i sada sve kontrolišu oni u okviru payoneera

pa nema alternative, naspram onoga šta payoneer nudi, nema sličnog servisa … posle paypala payoneer je najjači