Payoneer Zamrzao Sva Sredstva!

Mene zanima sto u slucaju da nemam business?

Javio se na Redditu neki uposlenik Payoneera

3 Likeova

Nice. Ipak 18. juna je nestalo tih €1.9 B, a 25. su vec prijavili bankrot, i Payoneer nije uradio nista da obavijesti ljude da povuku pare s kartice.

A ovaj Markus Braun, CEO, je od tih para sto je smaknuo izdvojio sicu od 5 miliona i dao za kauciju. Pusten :smiley:

PS. Ovaj s reddita ustvari nije nista rekao…

Vidis ti to, ne kazu dzaba da je ovo sitno pisano najbitnije

Zašto misliš da je tako? Koliko znam možeš imati i poslovni i privatni.

Ja imam oba, a znam i ljude koji imaju samo privatni račun …

Ne razumijes problematiku. Ako mjesecno zaradjujem online par sto eura i uzmem si Revolut,prebacim to na karticu i dignem,sto onda s placanjem poreza?

Napises za svakog klijenta autorski ugovor.
I sam platis doprinose. Ako radis za stranog klijenta ne treba potpis na autorskom ugovoru.
Isplata mora na privatni ziro racun.
Davanja su 25% od ukupnog iznosa.

Provjeri sa poreznom.

A joj…
Pare uvijek nestaju. Sra*a sa fin. malverzacijama (HR) dolaze u valovima, vjerojatno niti ostatak svijeta nije imun.

1 Like

Po nekin najavama bi trebalo da prorade kartice od 2.7.
Evo obracanje u vezi situacije

1 Like

možeš ček unovčiti, samo je kompliciran postupak i dugačak. kada predaš sve u banku za isplatu onda se čeka cca 30 dana da oni provjere sve i tek onda te isplate i još ima naknada.,

A u kojoj to banci mogu unovcit? Jer koliko vidim na googleu u HR to nije moguce.
Btw. Sad sam gledao u jednoj grupi na fejsu i neki kazu da im je u payoneer sucelju dodana nova kartica ali jos nije aktivna. Ocito su poceli izdavati nove kartice tako da nema mjesta panici.

meni nisu dodali kartic, al hajd bar ovo, znaci nesto se pokrece:

Nadam se da nisu pusta obecanja ko sa ePaymentsom. Oni su u blokadi od veljace i ne daju nam novce.

u PBZ-u. samo velim kada im svu dokumentaciju predaš, čekaš cca 20 dana da oni sve provjere i onda te tada ispalte manje naknada.

Navalite na akcije. Samo danas skocilo skoro 200% :upside_down_face:

Leglo danas. 20 karaktera…

1 Like

I meni leglo danas. Mada su najave dosta optimisticne koliko vidim, trebalo bi da se sve vrati na staro sto se tice koriscenja kartica.

oj jeste se raspisali, ne mogu sve da čitam

postoje dva wirecarda … wirecard AG u njemačkoj valjda i wirecard solutions LTD u UK

kartice koje ovdje stižu su od wirecarda iz UK, i taj wirecard je potpuno nezavisna firma koju kontroliše FCA

isti je vlasnik obje firme

wirecard AG je podnio papire za bankrot a onda je u UK FCA zamrznuo sve što ima wirecard LTD kako se ne bi moglo prebacivati na druge račune …

iskreno mislim da ovo nije ništa strašno, wirecard LTD će nastaviti da posluje ili pod drugim imenom, možda u okviru neke druge veće kompanije … ne može se 100.000 ljudi tek tako otpisati, nije UK moldavija ili bih ili hrvatska pa da se milijarda tek tako izvuče :smiley:

edit: uostalom, koliko sam shvatio, pare NISU nestale … pare su zamrznute i to pare firme wirecard LTD … nije niko ništa ukrao, frajer je frizirao izvještaje i dodao je 2 milijarde kako bi kompaniju prikazao uspješnom investitorima … dakle nisu nestale 2 milijarde, nije ih ni bilo

FCA je ePaymentsu u veljaci blokirao poslovanje, imaju preko milijun klijenata iz cijelog svijeta. Ovi iz EP svaki put na supportu odgovaraju da se uskoro otvaraju, osobno mislim da nece. Vidio sam da se ljudi skupljaju za neke tuzbe da pokusaju vratiti bar dio novaca. Meni je zamrznuto preko 5000€, a ima ljudi sa Balkana sa 10x vecim iznosima na blokiranim racunima.

nisam upratio to

koliko vidim nisu dobro hendlali stvari oko pranja novca

mislio sam na broj korisnika payoneera koji su zahvaceni ovim problemom, payoneer je veci i ozbiljniji od epaymentsa

iskreno mislim da ovo nije ništa strašno