Payoneer Zamrzao Sva Sredstva!

Znaci povukao si sve do 0? I ovih 5k.

Za transferwise mora firma da se ima ja mislim a i ne moze jer ne podrzavaju nas region.

Meni novac nije bio na kartici nego na Payoneer balansu.

Mene zanima koja je alternativa za buduce isplate ako netko zaradjuje manje svote novaca a nije to prijavio u poreznu? Znaci treba neki slican servis a da nije registriran u EU.

Zato i pitam za Revoult, ako neko koristi bilo bi dobro da napise.

Mislim da ce Payoneer naci neku drugu mogucnost ispate. A u medjuvremenu prebacite na cek tj. provjerite tu mogucnost s vasom bankom. Slala sam par puta u Srbiju pare, i dizano je preko ceka na privatnu osobu bez naplate poreza.

Ja povezujem direkt na moju banku, ali prijavljujem i porez za to sto legne preko banke.

Prema mojim informacijama u HR je cek nemoguce unovciti, nema banke koja to jos podrzava,mozda sam u krivu.

Kad ides preko withdrawal na Intesu odmah si i obavezan da placas porez. Jel tako?

Pa tako bi trebalo, ali ne prijavljuje se to. U riziku sam, ali koliko znam do nekih iznosa godisnje ne diraju sto ne znaci da to nece da se promeni.

Razumijem… Pitala sam jer su ovi cekovi dizani bas preko Intese. Bili su oko $1000 Ne znam sta bijese navedeno kao razlog uplate. Ali se vidijlo da dolazi s Amazona svakako.

A i ovo sam citala, tako da znas

Odakle stižu devize: NBS pravi spisak svih koji šalju ili primaju novac iz inostranstva

Znam za ovo, hvala ti. Ovaj mesec ce bas da bude gusto, jer ovde sad 1600$, pa nekoliko dana pre toga 2100$ sa PPa…Zeznuta rabota. Da mi daju nekakav podsticaj, bilo sta da ulazu u mene i da mi ne bude zao da platim taj porez, ali ovako 0 ulaganja, ma koje 0 sve me kosta samo uzimaju i ja sad njima treba da dajem nesto? Ma ne pada mi na pamet uopste. Pare su zaradjene van iskljucivo na moje znanje bez ikakvog njihovog udela, tako da neka se teraju :slight_smile:

2 Likeova

Pa mozes ti njih da teras, ali kako da primis pare?
Znaci to sto se prebacuje na Intesu sad, nemas realno pojma kad ce da retroaktivno naplate za sve, a cini mi se da su se nakanili.
Najveci bedak, ti konstantno investiras u taj posao i placas kojekoje ljude, a ako se desi retroaktivna naplata, neces retroativno imati neki povrat, tj ne mozes nista retroaktivno odbiti od tog poreza za te investicije.

Ja sam skoro povezala PayPal sa Payoneer, i placala za neke usluge. Bila je moguca reinvesticija bez ikakvih provizija na transakciju. Sad je to blokirano. Povezivanje PayPal sa Payoneer bankom (bez kreditne njihove) nije moguce. Ili je moguce? Nekom poslo za rukom?

Ja sam to napravio ali davno,prije nekih 6-7 godina. Sada to vise nije moguce. A i sta ce ti kad je Payoneer zamrznut? Treba nam neki drugi slican servis koji ima US bank account i debitnu karticu a da nije registrirana firma u EU. Jel zna neko nesto takvo osim Payoneera?

@drmrgood možda webmoney?
Evo i transferwise ima sve kao payoneer

Revolut zamalo izbjegao slicnu sudbinu.

Jedina alternativa je valjda paypal ili primanje direktno na bankovni racun.

Skrill i netteler nisam probao, mozda su oni ok.

Kao sto je netko napisao, u hr se ne moze bas unovciti cek.

Cekovi vezani uz bankovni racun u hr , vjerojatno se mogu dobiti, ali koliko znam, gotovo da ih nitko vise ne koristi , a i sumnjam da ih koja trgovina prima.

Ili gotovina, ili obrocna otplata ili kredit.

Imam revolut, ali takvi sustavi jos nisu sigurni za poslovanje, primanje place i sl.

Zasto recimo ameri ne zele uplacivati racun na bankovni racun? Recimo kod remote rada?

Dobe iban i swift bake i to je to.

To iz Regiona mogu da koriste samo iz HR.

Isplaćuje li Amazon na PayPal ?

Shvatit ce ljudi prije ili kasnije što znači biti neovisan od toga hoće li netko propast ili ne …i što ustvari znači zlato.

A da ne govorim da danas imamo ekvivalent zlatu koji podržava modernu potrebu društva da se šalje žicom na daljinu i zove se bitcoin.

Koji isto tako za jednu noc moze da nestane …te price da je neovisan i da to ne moze da se uradi okaci macku o rep…zatvorili su celu planetu za par dana,a ne da nece BITCOIN ,samo ako se neko nameraci da to uradi,sve na ovom svetu je postalo pitanje volje par ljudi,na sceni je GLOBALNA DIKTATURA ,

Nisam u tim Amazon vodama ali da li ste probali povezati wirex ili revolut. Da li je moguće?

Stvar je u tome da revolut i transferwise igraju samo u slucaju da imas obrt. Inace si nadrapao.

U slucaju bussinesa treba uzeti bussines revolut account. I to je posebna mobilna app.

Taj account je namijenjen iskljucivo za freelance i za obrte.