Paypal BiH sberbank problem

u vezi otvaranja računa u sparksse ako sam iz HR, poslao sam upit preko njihove stranice, tražili su da navedem broj telefona i mail, napisao sam upit, jučer navečer, danas još ništa od odgovora, valjda će sutra odgovoriti, kažu da odgovaraju unutar 48 sati.

Ljudi moji zakon ne dozvoljava preko $500 dnevno, ne znam kako Raif dozvoljava. Ja sam zvao American Express jer su oni zaduženi i za Visa Electron, kažu da je zakonom zabranjeno.

prije je bio paypal limit $500 dnevno i radi veceg prometa trazio sam da mi skinu taj limit i to su uradili a nakon nekoliko mjeseci su svima na nivou drzave ja mislim ukinuli taj limit koliko mozes povuci na karticu. A sad kako koja banka dozvoljava to zavisi, ja nisam sa Unicredit nikad imao problem 2000-2500-3000$ novac stigne u roku 24 h… a sa ovim klosarima iz Sberbanke ne moze. Ne bih nikad ni mjenjao Unicredit banku da me nisu natjerali da zatvorim racun iako mi Visa debit nije bila ni istekla i kaze mi direktorica poslovnice da nemaju uopste u ponudi vise Visa debitne kartice.

Nisu ukinuli, taj sto spominjes prije limit je kod svakog acc koji nije napravio na PayPalu 10.000$.
Drugi limit koji ti i sada ima je 500$ dnevno, preko kojeg su se neke banke ogradile o finasiranja tetorizma i drugih nezakonitih radnji. Dok neke banke poput Raif i Unicredit to rade na drugi nacin i tu je dozvoljeno i povlacenje vece kolicine.

I kod njih je potrebna prijava boravka ne starija od 6 mjeseci, ako si fizicko lice, a ne pravno.

znači trebam nači nekog kod kog ću boraviti par dana, napraviti prijavu i to je to?

haha drug moj nije vise ko sto je nekad bilo

ne mozes se tek tako prijaviti na neciju adresu … moras imati na papiru ugovor da zivis tu pod kiriju … mozda cak da taj neko ovjeri izjavu da ti dozvoljava da zivis tu bez naknade … uglavnom neki papir moras imati, ne mozes tek tako reci zivim tu i tu i prijaviti prebivaliste

/**/ prvo moras imati prijavu boravka, koju ne mozes prijaviti na tri dana i otvoriti bankovni racun. Druga stvar je sama svrha otvaranja, koja u tvom slucaju nije konkretna. U takvom slucaju ce ti sluzbenik 98% traziti i radnu dozvolu i hladno te odbiti.

Da je sve to tako jednostavno, kako ti zamisljas nijedan drzavljanin Hrvatske ne bi placao porez na inostrane dohodatke nego bi lagano kupio kartu i uradio to sto si ti zamislio.

Nego /**/ plati 25% i prst u uho kad legnes spavati.

postoji opcija i da otvori offshore nalog na kipru ili na nekim ostrvima … ali to ga izadje isto ko da je platio porez u hrvatskoj xd

ako postoji način onda ga objasni kako to riješiti, što bi trebao navesti pod svrhu otvaranja da mi bez problema prođe itd? Ne trebam takve natuknice kakve daješ, ako znadeš reci konkretne korake, ovakvu vrstu pomoći ne trebam i komentare poput dali nekoga eb.m u zdrav mozak ili ne, to si zadrži za sebe kad ćeš drugi puta ići na wc…

momcino nista te ne kosta da probas … evo recimo napisao si gore da si kontaktirao sparkasse preko stranice … sto nisi nazvao? nazoves fino i pitas sta mi treba da kao drzavljanin hrvatske otvorim racun u vasoj filijali u bosni … ili cak ambasadu bosne u hrvatskoj da nazoves ili obrnuto ambasadu hrvatske u bosni … ne znam ja sto si ti toliko zapeo za to ali ocito zelis izbjeci porez i kontrole u hrvatskoj pa meni da gori pod nogama zvao bih sve zive … oni ce ti sigurno dati konkretnije informacije od nas … jer sumnjam da je iko ovdje na forumu uradio nesto slicno tome sto ti zelis da uradis … zasto sva primanja ne prebacis na payoneer/firstchoice pay ili neki drugu karticu tog tipa … onda dizi na bankomatima u somaliji ako hoces nece te niko upratiti … ne znam ni zasto sam ovoliko vremena potrosio na ovaj post, ali ja kada vidim da je nesto skoro pa nemoguce izvesti trazim druge i lakse nacine da ostvarim nesto, moras gledati malo sire …

1 Like

hvala ti na potrošenom vremenu, kažeš što ne prebacim na payoneer? Kako? Meni bi najbolje pasalo da mogu sa paypala prebacivati na payoneer, ali nemogu, jer payoneer više ne podržava ni us bank

pa to što ti sada dolazi na paypal stavi da ubuduće dolazi na payoneer ili payzu ili fcp sta ja znam vise sigurno imaju alternativnih nacina za isplatu

dal ima nešto gdje mogu povlačiti sa paypala poput payoneera da mogu recimo dizati lovu u bankomatima u HR a da sam izvan dometa porezne?

Ovako momci, živim u BiH i prilično sam siguran da sa običnim kratkom prijavom boravka može otvoriti račun/dobiti karticu. Prijava boravka se vrši u nadležnom MUPu/CIPSu i sve što je potrebno jeste neko iz BiH ko ima prijavljen boravak u BiH da pođe sa tobom i garantuje tvoju prijavu boravka. Nakon toga, dobijaš bijeli karton, sa kojim, pored pasoša svoga ideš u banku i tražiš otvaranje računa (teritorija entiteta Republike Srpske), informacija provjerena, banka Raiffeisen.

1 Like

@tony1, i u BiH postoji zakon za porez na dobit (ili je u fazi usvajanja), koji je manji nego kod vas ali da znaš da ćeš morati da platiš ako ne želiš danas sutra da BiH raspiše potjernicu za tobom :D. Drugo je nama državljanima BiH, pošalju sudsku opomenu, mi platimo :D.

Nasao sam ovu listu sa klix ba foruma… znaci ostalo mi je da probam jos 3-4 banke pa valjda nece biti problema mora jedna da radi kako treba

Raiffeisen - DA (Provjerava klijente za terorizam i pranje novca i zahtjeva izvode sa Pay-Pal-a unazad 3 mjeseca)
Unicredit - NE (Ne, za nove korisnike, imaju ugovor sa MasterCard-om)
ProCredit - NE (Ne za nove korisnike)
Hypo - NE
NLB - NE (Imaju posebnu prepaid Visa net u te svrhe koja se kupuje na salteru)
BBI - NE (Ima Visa prepaid kartica za kupovinu preko net-a, a uz tekući račun se dobije MasterCard sa limitom od 30km po transakciji)
Sberbank - DA (Limit od 500 KM po transakciji sa PayPal-a, u slucaju veceg iznosa vracaju sredstva na Pay-Pal)
Nova Banka - DA
Sparkasse - DA
Intesa Sanpaolo - DA
Addiko - NE

evo ako neko u srbiji ima sličnih problema, izgleda da su tamo riješili neke stvari

I u bosni ce nama izaci u susret… ali malo sutra :slight_smile:

evo ja cekam sparkasse visu danas bi trebala da stigne to me kostalo 40KM hitna dostava, dok potvrdim na paypal to ce biti do sredine sledece sedmice gotovo ali razocarao sam se neko na klix forumu kaze i tamo ima limit $500 a na telefon sparkasse support mi govori nema limita za uplate na karticu, pa vidjecemo ako se tako mora radit ok… dok ne bude neka bolja opcija. Nesto razmisljam posto imam sad sberbank visu tu moze $250 po transakciji , sparkasse ako bude $500 i mozda otvorit jos jednu pa na svaku uplacivati po nesto :slight_smile: