Paypal primanje uplata

Doziveo sam neprijatnu situaciju da sam prvo napravio hrvatski paypal racun i dobio novac koji ne mogu da primim jer Hrvatska nije na listi zemalja za primanje. Posto nigde prilikom registracije ta cinjenica nije spomenuta (nisam siguran 100% ali cini mi se da je tako) napisao sam im email.

Medjutim stigao mi je auto-reply da su trenutno zatrpani i da mi ne mogu odgovoriti tako da sam planirao da ih sutra zovem.

Moje pitanje je da li ipak postoji nacin da se primi novac preko paypala (nekako mi uvek nadjemo nacina…) ? Video sam na nekim forumima da se Bosanci hvala da mogu primati novac, da li je ovo proverena informacija? Da li imate jos pitanja za paypal kad ih vec zovem sutra?

Ne može se primati novac preko PayPala, već samo plaćati. Svi “načini koje mi nađemo” su potencijalno protuzakoniti, a na forumu je pravilima eksplicitno zabranjeno diskutirati takve metode. Tako da nisam siguran koliko ćeš ovdje imati pomoći.

Možeš pokušati i na elitesecurity.org, te forums.digitalpoint.com.

Ok hvala na odgovoru… Teoretski imam jos nekih dvadesetak dana do isteka vazenja tog novca mozda uvedu za Novu Godinu? :wink:

Neće uvesti jer, po nekim informacijama, ne može se postići dogovor niti s jednom od naših banaka. Naše banke ubiru puno deblje provizije i isplati im se ne imati sustave poput PayPala. Male banke, koliko sam shvatio, ne mogu pružiti dostatne garancije. Nema sumnje da će to doći prije ili kasnije, ali nekako mi se čini da nije PayPal taj koji će svakih mjesec dana tražiti tko se je po Hrvatskoj predomislio.

Ne znam šta su pisali ti na bosanskom forumu, ali u Bosni imaju opciju kao i mi! Samo slati novce! Čuo sam da bi trebali mi brzo dobiti, čak do nove godine, ali mislim da ništa od toga! Ovdje ti piše koja zemlja ima koje opcije! Nas ćeš pronaći tamo u skupin sa Kyrgyzstanom, Botswanom, Somaliom i ostalim razvijenim zemljama :visi:

Hmm dobro… Tomislave pomenuo si neke crne puteve, koliko su zapravo crni? Smes li govoriti o tome?

Pa ne znam. Bile su spomenute neke metode na forumu, ali se one svode na lažno predstavljanje, posuđivanje tuđih bakovnih računa i slično. Htio sam reći da temeljem tog iskustva vidim da nema “alternativnih” metoda, a da nisu “crni”. PayPal ne želi i ne da nama da dižemo lovu. I to je to.

Jedini bi pravi put - koliko ja shvaćam - bio da otvoriš račun u nekoj od zemalja gdje se lova može podizati.

OK i to je nesto… Ajde da vidimo sta se moze napraviti.

Postoji li neka varijanta za otvaranje racuna u npr USA i gde bi posle mogao wire transferom prebaciti gde ti treba?

Ma odi u Sloveniju i otvori tamo devizni račun, pa tako probaj! Oni mogu primati

http://webmajstori.net/forum/showthread.php?t=18700&page=2&pp=15

Postovi #17, #18 i #19, a i dalje.

ti ako zivis u srbiji i hoces preko paypal da placas,oder na kafu u bec otvoris najeftini racun od 5e po kvartalu,+sa ebanking+sa loznikama brojeva da tako uplacujes sa tog racuna na paypal ito sve radis iz srbije bez ikakvih problema

ti zivis u srbiji i zelis da primas novac preko paypal,nemas nikakvi mogucnosti!!!
mozez isto da otvoris konto kao gore u becu,da primis novac na paypal racun nije problem ali kad ti zelis sa paypal racuna na bankarski racun da spustis novac onda dodju problemi prvo zeli paypal:
potvrdu u kojoj si opstini prijavljen u austriji
racun struje,vode,kanalizacije na tvoje ime iz austrije
slike pasosa
ako je pitanje ov ecem novcu trdeba potvra firme itd
+10 nekih drugih stvari
oni sto u srbiji koriste paypal mogu dokazati struju vodu itd zato sto imaju dva prebivalista

dok to sve ne dokazes nemozes spustiti novac sa paypalkonta i bude zamrznut
i pocnes da paypal kontaktiras dopicas samo automatske paypalodgovore
i kad budes dosadan zakljucaju ti IP-adressu!!!

dok paypal zardjuje na tebi nije problem,placas kupujes itd
paypal ne zaradjuje kad ti spustas novac nego gubi,onda dodju neke kontrole…

sve da mozes spustati novac je granica od prilike 1500e(nekim drzavama vise nekim manje) godisnje za ljude koje nemaju firme

pozdrav rade

[quote=“rade1”]ti ako zivis u srbiji i hoces preko paypal da placas,oder na kafu u bec otvoris najeftini racun od 5e po kvartalu,+sa ebanking+sa loznikama brojeva da tako uplacujes sa tog racuna na paypal ito sve radis iz srbije bez ikakvih problema

ti zivis u srbiji i zelis da primas novac preko paypal,nemas nikakvi mogucnosti!!!
mozez isto da otvoris konto kao gore u becu,da primis novac na paypal racun nije problem ali kad ti zelis sa paypal racuna na bankarski racun da spustis novac onda dodju problemi prvo zeli paypal:
potvrdu u kojoj si opstini prijavljen u austriji
racun struje,vode,kanalizacije na tvoje ime iz austrije
slike pasosa
ako je pitanje ov ecem novcu trdeba potvra firme itd
+10 nekih drugih stvari
oni sto u srbiji koriste paypal mogu dokazati struju vodu itd zato sto imaju dva prebivalista

dok to sve ne dokazes nemozes spustiti novac sa paypalkonta i bude zamrznut
i pocnes da paypal kontaktiras dopicas samo automatske paypalodgovore
i kad budes dosadan zakljucaju ti IP-adressu!!!

dok paypal zardjuje na tebi nije problem,placas kupujes itd
paypal ne zaradjuje kad ti spustas novac nego gubi,onda dodju neke kontrole…

sve da mozes spustati novac je granica od prilike 1500e(nekim drzavama vise nekim manje) godisnje za ljude koje nemaju firme

pozdrav rade[/quote]

Haha, prvi post i odgovara na temu staru tri godine :smiley:

Nemoj te se igrati ljudi sa time, mozete jako lako ostati bez novca. Imate masu servisa koji rade u hr primanje novca…

postoji money bookers na kojeg se može slati lova, a i primati.
sve što treba imati je devizni račun otvoren u nekoj banci.

Pozdrav!!

I mene muči putanje vezano za Pay Pal… Zanima me pošto već nemožeš tražiti isplatu, dal je moguće otvoriti novi pay pal račun (koji bi mi bio registriran samo za primanje novca, a ovaj što imam od prije bi i dalje koristila za kupovinu) u SLOVENIJI? Kako to funkcionira? Zanima me konkretno dal se to može uraditi online i koji su preduvjeti za to??
Meni bi konkretno trebala isplata sa tog slovenskog racuna na moj hr racun,znaci princip internet bankarstva, nikakvi odlasci u Slo ili tako nešto… Molim vas ukoliko imate neka konkretna saznanjua (kao i web), pišite…

Pozdrav!!

I mene muči putanje vezano za Pay Pal… Zanima me pošto već nemožeš tražiti isplatu, dal je moguće otvoriti novi pay pal račun (koji bi mi bio registriran samo za primanje novca, a ovaj što imam od prije bi i dalje koristila za kupovinu) u SLOVENIJI? Kako to funkcionira? Zanima me konkretno dal se to može uraditi online i koji su preduvjeti za to??
Meni bi konkretno trebala isplata sa tog slovenskog racuna na moj hr racun,znaci princip internet bankarstva, nikakvi odlasci u Slo ili tako nešto… Molim vas ukoliko imate neka konkretna saznanjua (kao i web), pišite…

[quote=“sammy55”]Pozdrav!!

I mene muči putanje vezano za Pay Pal… Zanima me pošto već nemožeš tražiti isplatu, dal je moguće otvoriti novi pay pal račun (koji bi mi bio registriran samo za primanje novca, a ovaj što imam od prije bi i dalje koristila za kupovinu) u SLOVENIJI? Kako to funkcionira? Zanima me konkretno dal se to može uraditi online i koji su preduvjeti za to??
Meni bi konkretno trebala isplata sa tog slovenskog racuna na moj hr racun,znaci princip internet bankarstva, nikakvi odlasci u Slo ili tako nešto… Molim vas ukoliko imate neka konkretna saznanjua (kao i web), pišite…[/quote]

Možeš otići u sloveniju i otvoriti nerezidentni račun u nekoj banci (od 1.1.2011. je to dozvoljeno bez da ti treba dozvola od HNB-a). Nakon što si otvorio nerezidentni račun sa karticom koju ti daju možeš si otvoriti paypal račun za sloveniju i možeš na njega primati novce. A sa tom karticom možeš podizati novce u Hrvatskoj na bilo kojem bankomatu…

SWIFT uplate na vlastiti račun u Hrvatskoj bi te preskupo koštalo, jeftinije je podizati novce s bankomata…

A da li sa slovenskim paypal računom mogu primati novce i kupovati sa njima na netu bez nekih velikih komplikacija?

Naravno da možeš… isto kao da imaš u Hrvatskoj račun, samo što još možeš i primati novce…

[quote=“vbunjevac”]Možeš otići u sloveniju i otvoriti nerezidentni račun u nekoj banci (od 1.1.2011. je to dozvoljeno bez da ti treba dozvola od HNB-a). Nakon što si otvorio nerezidentni račun sa karticom koju ti daju možeš si otvoriti paypal račun za sloveniju i možeš na njega primati novce. A sa tom karticom možeš podizati novce u Hrvatskoj na bilo kojem bankomatu…

SWIFT uplate na vlastiti račun u Hrvatskoj bi te preskupo koštalo, jeftinije je podizati novce s bankomata…[/quote]

Kaj nije neka šema da te nakon nekog vremena paypal traži da im dostaviš dokaze da živiš u toj zemlji (sloveniji u ovom slučaju) i onda imaš zajebanu situaciju jer to nemožeš dokazat?