Pinterest marketing - kako do posjetitelja koristeći Pinterest

Ja sam zelena što se tiče Pinteresta, ali j ja vidim to realno kao backlinkove sa ciljanim keywords.
Kad ukucam “Pinterest + key word” u Gooogle, bar za moju nišu, 8 od 10 rezulata izlaze kao rezultati zidovi koji su nazvani po key words, a ne pojedine slike. Pri tom najbolje kotirani zidovi na Google nisu najbolji, ali su krcati.
.

Pinterest ce rangirati na Googlu samo kad za pojam za koji rangira nema nikakve konkurencije tj. Google nema nista bolje za stavit na 1. stranicu rezultata. Tako da nema prevelike srece od pokusavanja rangiranja na Googlu s Pinterestom.

1 Like

Sto implicira da je Pinterest jako dobra farma KWa :slight_smile:

1 Like

Ne mogu baš reć’ da su navalili od jučer. :neutral_face: :o:
image

1 Like

Koliko si pinova odradio? Jel ti tematika odgovarajuca za pinterest? Ja sam krenuo sa pravljenjem pinova prije 4-5 mjeseci i sad imam oko 200 pinova svojih plus tudji. To je otprilike radjeno proporcionalno po mjesecima. Poslije mjesec dana pinovanja sam imao par posjeta na sajt dnevno. S vremenom pinterest popušta i daje sve vise posjete. Čuh jos par ljudi da im tako bi i da treba malo vremena da krene.

1 Like

evo ti vizuelno kako je to ide kod mene. ja sam krenuo sa pinovanjem u oktobru i trebalo je malo vremena da to zaživi

1 Like

Pinterest je izgleda po tome najvise dobar za vlasnike pinterest-a jer nije ni za google dobar a posle 6 meseci bacenog posla na tom sajtu samo 100 ljudi na dan.

Treba koristiti socijalne mreze koje donose dobru posetu preko googl-a.Ovde ima posla a koliko vidim slabi su tu rezultati.Slicno je kao reddit.

1 Like

Možda samo ne koristiš pravilno. Nisu društvene mreže samo pinanje, treba koristiti i njihove druge čari i znati raditi marketing na svakoj društvenoj mreži drugačije. :slight_smile:

Na forumu vidim da ljudi najvise placaju da bi imali posete sa socijalnih mreza,treba koristiti mreze koje ostanu prve na trazilicama,onda dolaze dobri rezultati.Imao sam davno obican blog koji je ostajao prvi na trazilicama i posle objava velikih sajtova i imao sam jako dobru posetu.

O čemu ti pišeš momče? Opet trolaš, sad i ovdje kao i u ostatku Foruma, a nemaš blage veze, niti otvoren account na Pinterestu? :neutral_face:

Eto, ti misliš da se tamo pišu članci. :smile: :o:

pa nije to neko riljanje, za pin ti treba da ga u canvi napraviš, napišeš opis i objaviš recimo 10minuta, možda i manje. možeš i automaski dijeliti pinove sa sajta jednim klikom sa chrome extenzijom, ja ipak volim da pravim posebne pinove. a 50+ posjeta na eng aff sajt je po meni top ako uporedim sa vremenom koje odvajam da dobijem tu posjetu sa gugla na isti ovaj sajt i ko što je ranije rečeno ta posjeta nije ni zeru lošija od posjete sa gugla.

1 Like

ako dođem do 100 stabilnih posjeta za 6 mjeseci, meni bi se za aff sajt isplatilo to pinovanje, jer kako vele “ne stavljaj sva jaja u jednu korpu”. Tako da Google i Pinterest gledam odvojeno.

Nego zanima me jeste eksperimentisali sa formatima? Ja sam napravila par standardnih 564x846, i testiram i 564x1336, pa da vidim

735*1102 ja koristim ovaj format jer mi canva daje taj format za pinterest grafike

Ja se ne opterećujem rezolucijom. :blush:
Pošto je website s Youtube filmovima koristim ponuđeni WP featured image, a on je, iako je video FHD, vjerujem nešto manje rezolucije. Ako nije manja, još bolje. :blush:
Pinove stavljam isključivo svoje, zasad.

Mislite da bi ih trebalo upratiti više, hoće li to djelovati pozitivno, pratim ih nekoliko. Nije ni pinova puno više. :blush: :o:

@anja1 postavio sliku pa sam tu video da ima 100 ljudi posle 6 meseci posla.

Istina je da nemam pojma jer sam juce otvorio nalog.Zato i pitam ovde ali sad vidim da to nije za mene.

To sam posle video da nisu clanci,ali nije moglo edit :grinning:

Pa onda i nije lose ako je US poseta.

Ne da nije loše nego je top, preko 70% posjete je iz US

1 Like

Ipak je koristan ovaj podataka jer ta poseta donosi bolju poziciju tvog sajta na google.

Koristi pametnije dimenziju…prema ciljnoj grupi, ja koristim 710 x 1200 pixela prema displeju Iphone jer mi je ciljna grupa 40+ female u USA…blog sa receptima…jer je najjednostavniji…blog sa Travel je bar 20 slika a recept 1 do 2 slike, i obavezno navedi source slime…Unsplash…ili bilo kpje druge, samo da su 100% free, ja stavim i link na Unsplash

1 Like

bas gledam sad taj pinterest… nema mogucnosti za reklamu ako si iz HR… ovih dana izlaze na burzu… pitanje je kolko zaradjuju…

Ljudi, kako napredujete s pinovanjem?
Ja pripremam invaziju na Pinterest. U Photoshopu sam naplavila neke slike koje mislim da bi se mogle pinovati. E sad, zanima me da li skrivate slike koje pinujete na svojoj web stranici i kako?

Moji članci na stranici imaju više teksta nego slike, i slike su popriječnog formata, i tako bih i da ostane.
Razmisljam da u html dodam style="display:none; ili da smanjim sliku na jedan piksel. Slika koja je optimirana za Pinterest se tako ne vidi za korisnika, ali će i dalje biti učitavana u pozadini, što naravno utječe nabrzinu stranice. Druga varijnta je da idem preko custom CSS.
Kako vi to radite?

Jest, u ponedeljak. Mozda bi se isplatilo kupiti neku akciju, bice između 15 i 17 dolara jedna. Vele Pineterst je prošle godine imao porast prihoda od 60%.