Pinterest marketing - kako do posjetitelja koristeći Pinterest

E pa tih 90 klikova dnevno nije bas uobicajeno a ni tako lako za postici. Koliko pinova je bilo?
Ja sam podesila bot i par mjeseci slala pinove, i to prethodno odabrane fine slike, i bukvalno kao da nisam. Jednog klika vise u prosjeku ne dobih.

Evo malo Screenshota i od mene. U pitanju je moj domaći News portal. Iskreno, nikad se nisam do sada ni logovao dok nisam video ovu themu pa me baš interesovalo koliko poseta dobijam od Pinteresta. :joy:

Znači za 8 meseci sam dobio nekih 11 209 poseta na sajt, što znači mesečno oko 1400 poseta. Ima domaće raje i na Pinterestu. :joy:

ja sam sve ručno radio. sad koliko je tu pinova ne znam tačnu cifru i otprilike ću. uradio sam nekih možda 70ak onih velikih slika 735*1100 u kanvi. nekad sam koristio klipart slike nekad ove obične uglavnom mjenjao sam templejte. dakle ovako nešta

ali ne uvijek ovako nešta, nekad i sa slikama, a nekad i sa slikama, ne ovaj clipart. uglavnom čisto predstavu da maš. pored tih 70ak a možda i više napravljenih ovakvih slika tu je bilo i slika porizvoda otprilike 100-150. Ove slike napravljene u Canva sam uploadovo na pinterest i pravio custom naslov i opis (jedna rečenica) i link ka članku (ovakvi pinovii su mi najviše posjete donosili). Za slike proizvoda se ne sjećam jesam imao opise i naslove. Imao sam nekih 8 bordova. čini mi se da sam i par puta tuđe pinove podjelio. ali eto to je otprilike to šta sam činio.

3 Likeova

Hvala! Kako se lako moze biti slijep kod ociju bas.

Meni se Pinterest bas nikako ne svidja u posljednje vrijeme jer su uveli one projedloge za produkt. Dakle kad podijelis sliku, po njoj je Pinterest prosuo shoppable tackice, gdje sta moze da se kupi s te slike, i to odvraca usere da odu na tvoju stranicu, a Pineterest se masno okoriscava.
Ali ovo sto si ti radio je bas udica. E ja bih rekla da takve slike nemaju dobru konverziju, ali naucih da sam grijesila. A sta ces bolje od tog.

Danke za ideju, pripremila sad template pa cu da ljepim samo razlicite slike i linkam.