Pinterest marketing - kako do posjetitelja koristeći Pinterest

E pa tih 90 klikova dnevno nije bas uobicajeno a ni tako lako za postici. Koliko pinova je bilo?
Ja sam podesila bot i par mjeseci slala pinove, i to prethodno odabrane fine slike, i bukvalno kao da nisam. Jednog klika vise u prosjeku ne dobih.

Evo malo Screenshota i od mene. U pitanju je moj domaći News portal. Iskreno, nikad se nisam do sada ni logovao dok nisam video ovu themu pa me baš interesovalo koliko poseta dobijam od Pinteresta. :joy:

Znači za 8 meseci sam dobio nekih 11 209 poseta na sajt, što znači mesečno oko 1400 poseta. Ima domaće raje i na Pinterestu. :joy:

ja sam sve ručno radio. sad koliko je tu pinova ne znam tačnu cifru i otprilike ću. uradio sam nekih možda 70ak onih velikih slika 735*1100 u kanvi. nekad sam koristio klipart slike nekad ove obične uglavnom mjenjao sam templejte. dakle ovako nešta


ali ne uvijek ovako nešta, nekad i sa slikama, a nekad i sa slikama, ne ovaj clipart. uglavnom čisto predstavu da maš. pored tih 70ak a možda i više napravljenih ovakvih slika tu je bilo i slika porizvoda otprilike 100-150. Ove slike napravljene u Canva sam uploadovo na pinterest i pravio custom naslov i opis (jedna rečenica) i link ka članku (ovakvi pinovii su mi najviše posjete donosili). Za slike proizvoda se ne sjećam jesam imao opise i naslove. Imao sam nekih 8 bordova. čini mi se da sam i par puta tuđe pinove podjelio. ali eto to je otprilike to šta sam činio.

3 Likeova

Hvala! Kako se lako moze biti slijep kod ociju bas.

Meni se Pinterest bas nikako ne svidja u posljednje vrijeme jer su uveli one projedloge za produkt. Dakle kad podijelis sliku, po njoj je Pinterest prosuo shoppable tackice, gdje sta moze da se kupi s te slike, i to odvraca usere da odu na tvoju stranicu, a Pineterest se masno okoriscava.
Ali ovo sto si ti radio je bas udica. E ja bih rekla da takve slike nemaju dobru konverziju, ali naucih da sam grijesila. A sta ces bolje od tog.

Danke za ideju, pripremila sad template pa cu da ljepim samo razlicite slike i linkam.

Kolege, da malo osvežim temu. Kako stoje stvari kod vas sa ovom mrežom? :slight_smile:

Definitivno ima domaće raje i na Pinterestu i to treba iskoristiti. :dollar:

Supruga je krenula na Pinterest akademiju a skupa sa njom i ja slusam satove. Planiram se aktivirati oko ovoga za svoj affiliate sajt. Moram jos detaljno procitati ovu temu a ako mi nesto ne bude jasno ocekujem da mi @anja1 to pojasni :slight_smile:

Retko kada ulazim na Pinterest, jer plugin mi tamo automatski šalje objave sa sajta ali za ništa posla ovo nije uopste loše. Dakle za 12 meseci sam dobio 46 585 poseta ka mom sajtu.

Ima domaće raje i na Pinterestu. :joy:

1 Like

Super nije loše, možeš li mi reći u kojoj niši ti je sajt? Pozdrav.

Top, mene zanima koji plugin automatski objavljuje na Pinterest?

Napravi predloške u Canvi, čak i u besplatnoj verziji imaš puno opcija. Sliku s web stranice promjeni ili primjeni bolju koja paše na mobilne ekrane. Ja to radim već godinu dana.
Canva ti objavi automatski na Pinterestu samo odrediš kategoriju, napišeš naslov, opis tagove…
Jedino nisam siguran da li se too može u free verziji.
Veliki nedostatak Pinteresta što ne možeš reklamirat (barem ne iz naših krajeva) a to je najbolji put za brzi napredak.
Pomoću Canve se može namjestit i objavljivanje pinova određenog datuma tako da se može automatizirat za određeno vrijeme unapred.
Uz to Canva nije skupa (oko $12 mjesečno) tako da to nije veliki izdatak.
Ja imam oko 2000 pregleda mjesečno a nemam baš puno vremena za Pinterest.
Sad se mislim ponovno aktivirat pa javim rezultate.

@MuamerWP običan News portal.

@d1namic koristim FS Poster. Najbolji plugin za takve stvari. Imam preko 20 kategorija na Pinterestu i za svaku ide slika sa linkom na svaki sat vremena.

Dakle sve kategorije koje imaš na sajtu tako napraviš i na Pinterestu i to samo povežeš pomoću FS Postera. On čim preuzme neke vesti i objavi na sajtu, automatski to ide na Pinterestu sa linkom do našeg sajta.

@nelson77 što se pregleda tiče, imam oko 500k pregleda mesečno ali ono što je najbolje na ovoj mreži nisu potrebni foloweri da bi postigao ovakve rezultate kao ja npr. :blush:

2 Likeova

Sa Business accountom možete aktivirati Bulk pins preko RSS feeda ili CSV, otkako sam to napravila, sve je eksplodiralo :slight_smile:

Pinterest je ziv. :slight_smile:

Sve ovo sa svega 300 folowera. :yum:

6 Likeova

woow, ovo je top! :smiley:
Koja niša?

imaš li kakav savjet za nas početnike na Pinterestu haha

1 Like

Zanimljivo je ovo što si našao. Ja sam mislio da je ova platforma što bi rekli “riknula” davno al izgleda po tvojoj objavi/postu da nije :grinning:

@petarvu @Goci Pisao sam u ovoj temi vec o tome, to je obican news portal za Srbiju, vucem trafik preko Facebooka ali te iste clanke delim i na Pinterestu.

Naravno, sve to radi FS Poster za mene, retko kada i ulazim na Pinterest, osim kao sada da pogledam statistiku. :joy:

Savet za sve, nemojte bacati para na mesecne pretplate bilo kakve platforme, vec kupiti jednom lifetime licencu za plugin FS Poster i mirni ste. Ja koristim taj plugin vec pune cetiri godine, radi kao svajcarski sat. Platio ga tada na nekom popustu 30 dolara. :joy:

4 Likeova