Pinterest marketing - kako do posjetitelja koristeći Pinterest

Može li ko da mi odgovori oko korišćenja slika (zbog autorskih prava):
Da li koristite tuđe slike?
Da li ih “obarđujete”?
Da li te slike postavljate na sajt?

Prije sam bila puno opreznija, sad sam se malo opustila jer vidim da inace nema fajde. :slight_smile: Za masovnu robu (citaj iz Kine) koristim slike sa Amazona ili drugog affiliate sajta za produkt koji promovisem, i to je vecina slika.
Za produkte manjih firmi koje imaju “tradiciju” ili za dizajn produkte, kontaktiram vlasnike i trazim dodatne slike. Istovremeno im posaljem review i trazim da me linkuju.
Sto se tice slika s Amazona, po pravilu ne bih smjela skidati slike, ali to svi rade i iste te slike koje su na Amazonu su jos kod x platformi, i to globalno.
Neke slike sam izvlacila sa isteklih privatnih aukcija i obradjivala. Neke sam dala da se urade u 3D.

1 Like

Dosta detaljan odgovor. Hvala. :relaxed:

1 Like

Ja koristim samo slike koje se smiju koristit s Pixabaya, Unsplasha i slike koje kupim s Depositphotos.

1 Like

Ne koristis slike produkta s Amazona zato sto ti ne pase u koncept, ili zbog povrede autorskih prava?

Ja uglavnom koristim free slike i napravim grafiku s njima, uglavnom template za pinterest grafike iz canva koristim uz male izmjene. Ponekad koristim i slike koje nisu free kao i slike proizvoda sa amazona (to kad direktno sa sajta pinujem)

Ovo mi je interesatno.
Da li si mislio kao što sam napisao prije tuđe slike pa ih malo “obradiš?

Isti fazon ko i sa free slikama, pravim grafike u canvi. Ne krijem ih, npr mjenjanjem boja rezanjem, tekstom preko i sl. Tj radim isto ko i sa free slikama

1 Like

Zato jer su mi clanci uglavnom informativnog sadrzaja pa nema ni smisla mi da stavljam sliku proizvoda. A ovih par koji jesu vise affiliate clanci, isto mi nekako vise smisla da je slika od tog o cemu se prica a ne slika proizvoda. Npr ako je clanak najbolje motike za kopanje rajcice (samo primjer :smiley: ) nađem neku sliku vrta s rajcicom. Cini mi se da takve slike bolje prolaze na Amazonu od slika proizvoda, makar ne mogu sa sigurnoscu rec posto ne pinam slike proizvoda.

1 Like

Sta mislite da li visestruko pinovanje ka istom clanku sa razlicitim slikama i titlovima i opisima, a isti url moze negativno da utice na posjetu sa gugla?

Meni ponekad djeluje da mi je ovo (posto sam ja to radio) negativno uticalo na posjetu sa gugla. Mozda lupam, ali nekako mislim da je i ovo neka vrsta spama pa da gugl sankcionise.

To jeste spam ali na Pinterestu a ne Google, tako da neverujem da ce Google da se bori protiv spama na Pinterestu :smiley: Mislim da ne moze da utice to.

Gugl medj linkovima u wmt objavljuje i pinterest linkove i onda kontam da vidi to vrlo dobro, a ako vise razlicitih pinova ide na isti url onda kontam da mozda nije dobro. Jer da to odradjuje ljudi onda bi bio isti opis i titl i ista slika (uglavnom), ovako kod mene titl i opis non stop su drugaciji, a na isti url vode. Misljenje moje je da je ok kad neko iste stvari repinuje, ali ovo ne znam, cini mi se kao spam. Vrlo lako moguce da nema veze ovo sa guglom, no eto meni se cini da mozda ovo lose utice na gugl poziciju

Moze bit da utice, a moze bit i da ne utice :smile:
Kao i vecina stvari kod SEO, mozes samo nagadjati, ali tendiram da vjerujem da je u google algoritmu to negdje trekovano i da utice na ranking, jer pinovanje nije neki cudesni izuzetak nego veoma cesta pojava, a sumnjam da gugl algoritam potpuno ignorise veoma ceste pojave. Pogotovo sto na prvoj strani dobro rankira pojedine pinove (to si bas pominjao).

Ako mislis da to ima negativan uticaj, najbolje da skines pinove koje ionako niko ne benda, one dobre ostavis.

Kod mene se inace broj posjeta preko Printeresta nije pomjerio na gore, a vec sam prezasitila sa pinovima.

Koliko pinova imas? Koliko si vodila racuna o KWima?

Ne znam da li sam na pravoj temi ali treba mi pomoc, imam dosta klipva svojih (radionice za decu, sve ideje sam sama osmislila, snimila, ubacila efekte…) i sada bih da ih okacim na Pinterest. Klipovi su univerzalni tj nisu samo za nase trziste, pa smatram da mi je ciljna grupa na Pinterestu. Nadam se da ce klipovi biti zanimljivi ljudima i pregledani, pa sada ne znam da li prvo da uradim sajt, pa da ga povezem sa Pinterestom kako bih kasnije uz dovoljne posete na sajtu (opet se nadam da ce biti :slight_smile: ) mogla da postavim reklame i mozda nesto i zaradim. Ima li iko iskustva sa svojim video klipovima i ideju odakle da pocnem? Ako krenem sa youtubom bojim se da ce mi trebati minimum godinu dana, plus 4000 subskrajbera ne znam koliko bese sati gledanja itd sto smatram da je bas tesko za odskocnu dasku…

1 Like

Ti klipovi treba da idu na YouTube a ne Pinterest ako mene pitas. Lepo ti sve optimizuj, odradi SEO kako valja i ako je sve to dobro, doci ce do publike. Ujedno mozes te klipove sa YouTubea da postavis na Pinterest svakako, a mozes i te klipove da embedujes na svoj sajt, napises propratni tekst i onda sajt sherujes na Pinterest. Ali kako god, YouTube treba da ti bude primarni jer tu moze najvise da se zaradi.

1 Like

Kako stojite sa Pinterest-om, da li se isplatio? @anja1

ja sam na onom prvom sajtu sa poklonima imao skoro pola posjete sa pinteresta, poslije toga nisam ga radio. kupac me nije uklonio sa pinteresta


ovo je od jula 2020 godine do sad, čini mi se da nije ovaj ništa dodatno pinovao, a prodao sam sajt prije skoro pune dvije god. dakle posjete je bilo i nakon prodaje i to vrlo solidno po mom mišljenju

problem mi je bio što sam vidio da se neki pinovi pojavljuju ponekad iznad mojih članaka u guglu i to mi je baš kidalo živce i zbog toga sam batalio pinterest i nisam ga radio na drugom sajtu sa poklonima. i nekako nema pravila šta će dobro proć od pinova a i utuvio sam u glavu da mi je pinterest uticao negativno na posjetu sa gugla, pa ga neću radit ni na novom sajtu s poklonima

1 Like

Ovo je redovna pojava kad se radi sajt bez linkova koliko sa ja zakljucio. I ja sam identicnu situaciju imao na dva sajta. Sto je najjace, sajt padne na jednom od apdejtova, a pin koji linkuje taj sajt koji je pao ostane na prvoj strani ili cak napreduje :smiley: Nigde logike, ali eto…

evo statistikle klikova na link ka sajtu prema člancima sa poklon idejama. kupac me nije uklonio sa pinteresta pa vidim statistiku. dakle on nije nove pinove dodavao. neđe devedeset klikova dnevno i dalje dobija sa pinteresta. lijepa cifra za ne baš previše posla.

seljačino. umjesto da iskoristiš to saznanje što se pinterest pojavljuje iznad neautoritativnih poklon sajtova ti kenjaš

2 Likeova