Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Jedna vrata su nam se pritvorila, ali treba se potruditi da se nova otvore. Realno treba sve gledati kao na nove mogucnosti. Koliko nas bi probalo druge aff programe… Zato na posao :slight_smile:

1 Like

Možda je i bolje jer se sigurno mogu naći bolji Affilate programi od Amazon-a. Mada je otprilke 60% do 70% prodanih artikla iz niše koju promoviramo a ostalo je sve i svašta.

Zavisi kako kod koga. Kod mene nekad ide i 50-50, nekad cak i vise ide u korist drugih proizvoda. ALi povecanjem provizije, mozda ta razlika moze da se ispegla.

Pa iskreno stavila sam samo par linkova, tako da nemam dovoljno podataka na osnovu cega da mjerim. Ali sinoc sam malo surfala trazeci produkte za UK i iznenadjena sam da SkimLinksa ima po svuda.
Dakle silom prilika cu imati uskoro vise podataka, amazon treba zaobilaziti.

Mislila sam da 20.04. Bekapujem stranicu sa amazon linkovima, i da uradim test na mjesec dana da ga skroz maknem i popunim sve alternativama.

Koji? Ako ti nije problem, podijeli iskustva :slight_smile:

1 Like

Ovo cu i ja napravit,s tim sto cu zamijenit amazon linkove sa adsense reklamama. Bas me zanima rezultat.

Evo ovdje ima par Affiliate programa : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cA6r_zdSs50TMr9f5wYQHkBGu0B6GtLrAJ3qH6FS8_0/edit?fbclid=IwAR10xDe9uNb_p2bYfAank9vngo6neNL0caBDBShHba0SAdqWzqJSdNhjSKg#gid=0

3 Likeova

A imam dosta specifičnu nišu pa ne bih baš otkrivala ali ako je netko u istoj niši kao i ja sigurno zna za taj affiliate program jer je to najveći američki shop za moju nišu. Makar i dalje nemaju baš sve proizvode koje promoviram na svom webu pa ću trebat za neke stvari zadržati Amazon.

Da ,ali treba gledati iz drugog kuta ! Recimo imamo Affiliate stranicu oko Televizora između ostaloga imamo neki post oko Philips TV model XXX i imamo dobru posjetu i fino zarađujemo na tome preko Amazona ! Ali zašto ne kontaktirati npr. Philips i slati kupce na Philips stranicu model XXX (i vjerojatno dobiti bolju proviziju) ? Što se meni desilo isto tako po prodanom artiklu ja sam dobivao 20$ i sada kada su smanjili sada trebam dobiti nekih 15$ po prodanom artiklu ali sam ušao u Affilate program od jednog proizvođača i on mi daje 50$ po prodanom artiklu ! A sama cijena toga artilkla na Amazonu je otprilike 500$ a kod proizvođača je 450$ ??? Koliko sam provjerio cijene Amazon je dosta skuplji od drugih misli na moju nišu !

1 Like

Aaaa, pa sad znam :wink:

Kako ces trekovati?

Recimo ovaj što sam ga kontaktirao on ima svoj Affiliate program i program za praćenje ! Ali se isto može na tom postu recimo na kraju posta preko API-ja cijena na : Amazon 100$ , Walmart 90$ , CJ 92$ , PHILIPS 70$ pa da kupac sam vidi razliku ( i sam odabere gdje kupuje ali za preporučiti je u novom tabu otvaranje) i ti su mu odradio sav posao (tako mi razmišljamo mislim oko cijena da smo dobro prošli ) ali Amerikancima je svejedno oko cijene ! Plug in za korištenje Egg content u WP.

3 Likeova

Da, ovo je definitivno prava stvar. |Revju dobija i na tezini jer smo se mi “potrudili” i oko cene da vidimo gde je najbolje. Evo kako to od prilike izgleda. Naravno postoje i drugacije opcije, ali ova je ok.

1 Like

Da, to je to ! Jer ljudi su ljeni i sve im treba servirati i onda samo raste :slight_smile:

Šta je ovaj bonus? Sjećam se da sam prije par mjeseci vidjela da uvode te neke bonuse ali ne znam kako se to i zašto dobije?

image

1 Like

Ni ja nikako da provalim za sta ide taj bonus… Kod mene je samo jednom bilo par dolara, inace posle toga je smao krompir…A tebi je to fin bonus.

Našla sam neko pojašnjenje no ne nalazim taj Section C. Vjerojatno je to za neke subscriptione i slične dodatne usluge od Amazona. A ovaj bonus je od početka godine do sad, nisu neke ogromne pare mjesečno.

1 Like

Ti bonusi su kad neko produzi pretplatu poslije fri triala za npr amazon prime muzika, filmovi i ostalo. Za fri trial dobijete baunti za pretplatu bonuse

2 Likeova

Bank of America estimates Amazon currently has about 44% of U.S. e-commerce market share, up from 40% in 2018. Walmart is a distant second at just 7% followed by eBay at 5% and Target at just 2%.

Slusam danas dag kaningota i gost zbori da amazon prime ima 100 miliona ljudi u americi. Nevjerovatne brojke.

1 Like

Citam:

Amazon currently doesn’t have about 56% of U.S. e-commerce market share

Mislim da je vrijeme da otvoris novi topik “pitanja oko non-amazon affiliate sajta”, pa bi imala pitanje za Etsy, odbili me :roll_eyes:

Čudno da nema Ets-y na Skimlinks?

Jedva skontah iz bogzna kojeg pokusaja. Opravdanje, nisam se razbudio ic. A sabajle mozak ne konta ovu dozu pozitivizma.

Ma moze sve odje da trpamo. I mene su odbili cini mi se dva puta. Neki problem je bio oko same prijave, nesta sam ja pogresno oznacavao ili drzave ili tako nesta ne sjecam se tacno. Poslo sam mejl saportu i objasnio sta ocu, pito sto nece i onda su objasnili i odobrili mi etsy usa. Vjerujem da ce proci i kod tebe poslije mejla