Affiliate programi - zarada bez amazona

Posto je Amazon preko noci drasticno smanjio provizije za affiliate partnere, vjerujem da ce sve vise nas traziti i neke druge nacine affiliate zarade, pa da bi imali neki pregled evo topik za non-amazon affiliate program, pitanja i prijedloge.

Kolega @ Lampa2011 je podijelio fajl sa nekim affiliate mogucnostima, evo ovdje:

SkimLinks

Ovdje sam eksportovala aktuelnu listu sa SkimLinks merchantima sa danasnjim statusom:

Program ima par prednosti, pogotovo za stranice koje nemaju veliki broj posjeta. Kad se prijavis za njega, automatski imas prostup svim merchantima. I iako uzima sebi 25%, cesto ima ugovorene dobre provizije, tako da i kad se odbije tih 25% opet se isplati.

Evo primjer. Danas me odbio jedan home merchant koji kod CJ daje 3%.
image
image
Preko SkimLinks i kad uzmu svoj dio kolaca, dobijam za istog 4,5%
image

Pa ko se kako bude prijavljivao za razlicite programe, bilo bi dobro da javi jel bilo nekih problema, kako su savladani, i uopsteno savjeti oko non-amazon mogucnosti.

4 Likeova

Da li si nekako mozda skontala da kukizi zaista vaze koliko govore da vaze ovi merchanti preko skimlinksa? Tj da npr dobijes neku proviziju a da nije bilo klikova jer eto vazi kukiz

I koliko se u prosjeku narucuje proizvoda koje ne linkujes preko skimlinksa. Npr linkujes peglu a kupe kompjuter, brasno, rolere…

Dal mozes vidjet koliko zaradjujes po kliku od amazona i uporedit sa skimlinksom?

Nadam se da nisam pretjjero sa pitanjima :slight_smile:

Ja sam za skim links postavila bukvalno par linkova, i to za jedan te isti produkt s razlicitih stranica, i nisam to ni gledala, fokusirana sam na amazon i CJ, to pustila tako za neki drugi put (koji sad silom prilika dolazi)

Nisam. Podataka je malo za analizu. Prodala sam u zadnjih 30 dana samo 5 produkata, zaradila 150 dolara. Duzina kukija nema veze sa SkimLinks, to sam merchant oderdjuje. Da li SkimLinks to moze (ili zeli) da kontrolise, pojma nemam. Ja ni za amazon ne mogu znati, mogu samo vjerovati, ali kraci kuki od amazonovih 24 sata ne moze bit ionako.

Evo za jedan te isti proizvod i jednu te istu sliku na istoj poziciji u clanku, sa tri razlicita clanka, sad gledam koja je razlika za CTR kad imam button (pod 1 i 2, i kad nema button nego samo slika i tekstualni link, pod 3). Sad cu na istoj toj strani da stavim samo button pa da vidim jel do page na kojoj je, ili do buttona…

To im je u BETA fazi, i ne mogu se vidjeti svi produkti


Ja sam prodala tih 5 i bas onih 5 koje sam preporucila. Ali i na amazonu zaradjujem najvise bas za preporucene produkte

Zbog malo podataka statistika za SkimLinks mi nije mjerodavna (jos ovaj produkt koji sam preporucivala nije bio na lageru 10-tak dana), ali mogu da poredim CJ i Amazon, i prosjek po kliku je otprilike isti. Ipak zarada preko Amazona mi je cetvorostruko veca bila jer se na amazon vise klikce. Da li samo zato sto ljudi ciljano idu na amazon button i zele vise da kupuju preko amazona (i sve i svasta), ili i donkele zato sto sam ih ja ciljano vise slala na amazon, to cemo vidjeti posto cu obrnuti pricu
Ali nije bas da amazon nema nikakvu alternativu. Bar se nadam… Samo sto ce se morati svakom produktu posvetiti vise vremena… Vidjecemo.

1 Like

mene ovo najviše brine. neće bit toliko ostalih kupovina. ja po nekim mojim procjenama bar 50% zarađivao na poklonima od ostalih proizvoda koje ne pominjem. na kafa sajtu manji je taj postotak bio ali i dalje baš velik

Meni nije jasno sto ljudi kupuju na Amazonu koji je ubedljivo najskuplji sajt?

Na gomilu proizvoda je ubjedljivo najjeftiniji sajt, rekao bih-vecinu… a uz to sve daje i besplatnu postarinu- kojoj treba 2, nekad cak i 1 dan da stigne na adresu… a na nekim proizvodima cak moze stici i isti dan

Ne vjerujem. Nekada su imali tzv “price protection” i oni koji prodaju preko amazona su ugovorom bili obavezni da ne smiju prodavati jeftinije preko druge platforme. S druge strane je musterija imao pravo da vrati proizvod (sad ima ionako) ako je negdje nasao jeftinije. Amazon je najpopularniji zato sto je za kupce najbolji. A prodavaci prodaju preko njega zato sto je najjaca platforma i moraju, nemaju drugu opciju.

U medjuvremnenu ima puno produkata koji su koejegdje jeftiniji (imam Avirin price comparison instaliran), ali evo primjer amazonove superiornosti mi stoji u hodniku


Kafe aparat za 55 evra jeftiniji kod neovisnog prodavca, koji je inace super ocijenjen. Narucim ga jos 06.04. Tek danas stigao (i vraticu ga jbg), u medjuvremenu zvala, niko se ne javlja, pisala mejlove koji su “specijalno na raspolaganju zbog korone”, mejl ne funkcionise, vjerovatno im pun inbox…Elem narucih preko amazona i za dva dana (sto je dugo za njihove standarde) jedan trci (vidim stvarno s prozora po kraju da trce kuriri!) i dostavlja na vrata.

Eto zato su najjaci

Sta da kazem,onda bacajte novac,ako mislite da je Amazon dobar i povoljan.

Nedugo nakon Amazona i Walmart udara ispod pojasa, evo promena…

U mojoj niche amazon ima iste cijene kao jedan drugi aff program,ali kao sto je netko vec spomenuo,imaju najbrzu dostavu jer je njihova vlastita.
Ja cu jos razmisliti da li cu ista mijenjati s obzirom na konstantno povecanje posjete.

Target. com ima svoj affiliate program, evo provizija

https://affiliate.target.com/?q=commissionRate

Unbeatablesale. com su zbilja sale, nude 10% preko CJ, 12% preko Skimlinks za sve kategorije

Daj neki izvestaj/ poredjenje amz vs cj vs skimlinks posto imas sva tri programa.

Stvar je u tome sto svi mi vecinom imamo US publiku. Amer kad vidi bilo sta sta nije Amazon, u vecini slucajeva on odlazi sa sajta.

Ja sam aplicirao za ove bas sada, nadjoh nekoliko produkta ovako na brzinu kod njih pa da vidim kako ce da ide ako me prime. Postavicu na 5-6 clanaka njihove linkove i napravicu neki test.
Eto pomakoh se i ja sa 0, a bas sam bio lenj za to apliciranje kod drugih aff programa.

2 Likeova

Brzo ovi rade posao, vec odobrili oba sajta. Veceras stavljam linkove pa cemo da uporedjujemo.

1 Like

Pretpostavljam da su proizvodi tajna naravno, ali da li bi mogoa uciti uslugu pa probati naci te proizvode na Amazonu, cisto da vidimo razliku u cijeni

Nema sta da ih trazim, vec sam ih prodavao na Amazonu :slight_smile: Hoces da uporedim cene pa da to napisem gde je skuplje?

Da da, cijene me interesuju (ne zaboravi na shipping ako ga ima)

Evo bas sam sad seo da vidim kako se linkovi rade i da zamenim neke od linkova pa cu da uporedim i napisacu ovde razlike.

1 Like

Jesi isao preko CJ?

Nemam podataka za usporedbu za skim links, ali cu poslije postaviti usporedbu sa CJ.
Ako koristis CJ, imas vise mogucnosti, ali najbolje idi preko Deep Link Generatora (stavis ka kao addon).

Poslije ako budes koristio skimlinks, onda postavis njihov java script code, a ovi ti sa CJ ostanu. Razlog: za neke je bolja provizija na CJ

E pa odi na unbeatablesale . com i baci oko. Meni izgledaju malo kao krsh iskreno, i mislim da im roba dolazi i odlazi, puno toga vidim da je out of stock, ali razlika u cijenama tu i negdje drugo je, za ono sto sam ja gledala, bas pozamasna. Tako da za one koji ganjaju jeftinije, ovo je sigurno zanimljivo. Mislis za dropshipping?

1 Like