Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Ovo je 28$

https://www.amazon.com/HomeABC-Kennel-Shade-Sunblock-Grommets/dp/B0721HLHXB

A ovdj je 105km

https://bosnia.desertcart.com/products/47499872-home-abc-dog-kennel-shade-cover-90-sunblock-shade-tarp-panel-with-grommets

Sto je otprilike 65$. Znaci skoro 30$. Koliko je tebe kostalo po kg ono sto si narucivao?

15 dolara kilo, 7$ po kile tj to je najmanja cijena, sajt je pesoto ba. Nisam narucivao no eto da odgovorim mjesto helasa

znaci samo ako je manje od 2kg ovo gore se isplati. S obzirom da je ono gore samo prekrivat za sunce, kontam da je 2kg ili manje pakovanje pa ostane neke zarade

Čini mi se da na cijenu po kg (da pošalju iz SAD-a u BiH) ide još i 10-tak KM za slanje brzom poštom.

Samo da javim da se jedan od mojih sajtova za rijec od 1300 pretraga mjesecno nalazi na 11 mjestu i to sa clankom koji ima 3 uvodne recenice, zatim ide tabela od 10 proizvoda napravljena sa AAWP pluginom i nakon toga svaki proizvod posebno sa AAWP single product blokom. Na kraju clanka su 3 recenice zakljucka. S obzirom da ovo ovako dobro kotira mogao bih ovakvih listinga izbacivati po nekoliko dnevno.

Ja sam uzela Thirsty Affiliates Pro onomad za geotagging. Ucinio mi se kao najbolja opcija za sredjivanje linkova. Evo kako to izgleda:

Ovisi kakav sajt imas. Ako imas gomilu malih proizvoda, vjerovatno je bolje da se ne mlatis s ovim, nego ides sa AAWP tabelama i automatskim preusmjeravanjem, pa sta uvatis. Ali ako su produkti skuplji, meni je ovo odlicna opcija da bar udarne produkte radim manuelni geo tagovanje.

Npr. Wayfair ne daje proviziju za UK i Canadu, ali daje 7% za USA. Produkt x u vrijednosti od npr. 1000 USD je dostupan na vise platformi u raznim zemljama. S TA ja mogu da kombinujem optimalnu zaradu, ne samo unutar Aazon aff., nego mogu i vise mreza da koristim tako sto stavim button i glavni link za USA trziste da vodi na Wayfair (7% provizija), za ove sto dolaze iz UK kad kliknu tu ja ih usmjerim na Amazon (Wayfair ne daje proviziju za UK), a ove iz Kanade npr. na neki shop koji ide preko SkimLinks-a.

Dobra stvar je sto, ako ti se kroz cijelu tvoju stranicu ponavljaju razni linkovi, i desi se promjena ( taj produkt vise nije dostupan, ili mijenjas aff partnera, ili sta god), ti ne mijenjas link manuelno od clanka do clanka, nego imas jedno centralno mjesto gdje to izmjenis (link, sliku…)

Imas jos x opcija, ovo je samo za geolocation…

2 Likeova

Kako bi ocjenili ove kw-e?

Rezultati su dobijeni preko free alata: Free Keyword Research Tool from Wordtracker

111

Po nekoj logici ovo bi trebalo da nije tesko za rangiranje, a mjesecno je to 1600+ pretraga…??

Kad god koristim neke alate za keyworde, uvik manualno provjerim prvih 10 za taj KW… Ako vidim Reddit, Quoru ili neki drugi WEB 2.0 platformu, onda je velika sansa da cu se moci rangirati u top 10 za taj keyword.

2 Likeova

U ovom slucaju izbacuje po meni poprilicno jake stranice.
Dakle ovi alati su djelimicno ok… dobijes neke ideje, sugestije… ali dok sam ne pogledas kako izgleda prva stranica, nista…

Onda mi ostaje jos ovaj volumen, ima li neki prag ispod kojeg ne idete?

Stranice koje izbacuje prve na google-u:

Nemoj se previse oslanjati ni na volume. Na prvoj sam poziciji na jednom clanku sto po ovim alatima izbacuje monthly volume: 200-300, znaci trebao bih dobivati 100-150 klikova mjesecno, dok ja dobivam 200-300 klikova dnevno. Ako znas dovoljno o nisi kojoj pises, moc ces sam skuzit koji ce clanak dobivati vise klikova negoli sto pise na alatima. Nadam se da ti je ovo pomoglo :slight_smile:

5 Likeova

Ako su ti ovo rezultati sa prve stranice tu su ti male sanse.

Evo upravo sam se prijavio na amazon associates i kako sam pratio video trazi im broj za identifikaciju pa ide preko neke aplikacije i to, meni nikakav broj telefona nije trazilo, osim kad sam isao na payment method trazili mi broj telefona ja stavio bosanski i poslali mi poruku neki otp kod i tjt. Da nisam sta zajebo ili su to izmijenili jer sam vidio da se o tome puno komentarisalo

dugo ništa ne pisah pa aj da bacim koju. nisam radio neka 3 mjeseca pa kad ne radim manje i pišem ođe, a neki ko ritual mi je da prije no što krenem ođe napišem koju. onaj sajt o poklonima (drugi, prvi je odavno prodat) što sam radio prodao sam pred kraj decembra

novembar je bio dobar, a decembar je ko što se i očekivalo od ovakvog sajta. 1792 dolara zarade bilo do nekog 23-25 decembra kad je prešao u ruke novog vlasnika. prodao sam ga za 9500 dolara.

prodo sam ga iz razloga jer mi je dosadila tematika oko poklona i pravljenje lista poklona jer sam ja sastavljao listu a pisci su pisali i onda mi za svaku listu treba nekih sat vremena često i duže jer sam spor. a i krenuo sam sa novim sajtom koji je solidno krenuo i lakše mi je zadavat te teme piscima jer sam velim temu i oni ostalo odrade.

što se tiče tog drugog sajta njega sam čini mi se neđe krajem septembra i radio (masu) ga baš jako do nekog kraja novembra i onda sam uzeo prilično dugu pauzu. eo kako ide što se tiče zarade i posjete




čini mi se kako je bio onaj apdejt da sam tada prestao radit na sajtu, a imam još nekih 30+ članaka za objavljivanje, al mi se bukvalno nije dalo ništa činjet, baš sam lelemudao i instalirao fudbal menadžer i drndo igricu do besvjesti.

sad baš sam se odvikao od rada ikakvog pa se nadam da ću se privići brzo da opet radim. čini mi se na ovom sajtu da ima oko 170 članaka i cilj mi je da do juna naguram minimum na 300 a bilo bi dobro da dođem i do 400 jer kad dođe ljeto opet neću ništa radit jer je to tako prirodno.

ajmo amazonaši i vi neke izvještaje lupite čisto da se počne priča oko ovoga da mi da elena da krenem jer je to isto ko i sa faksom čim prestaneš ić na predavanja i pričat sa kolegama o ispitima ispane se iz kolosjeka. tako da oću izvještaje sa skrinšotovima ajmo @Jeronimo034 @Kosana @Hellas @drmrgood @3wNet @IvanLovreMarusic @Kornic @strgan @CarloColucci @komentar @micos @Makica @Pilot @Monika.B @Lampa2011 @sikedestroya @m1l4n @Dexter1 @vodenivuk @simeon @Sales_Department @limenka2017

i svi ostali koji imate a,mz sajtove smatrajte se prozvanim

4 Likeova

Dao si motivacije kad vidim ove cifre :joy:
Kod mene sajt star oko 4 mjeseca, jos dosta ucim, keywordse mi je trazio covjek sa fivera pa su sve kd oko 40, nisu easy neke imam oko 20ak clanaka tu sam se zeznuo. Pa planiram naci neke bas bas easy da vidim kako ce ici.
Sto se tice zarade, jos nemam nista, prije 2 3 dana sam se registrovao na amazon, pa gledam tos i to prije nego sto bacim linkove da ne bi dobio ban.

Sa googlea nemam posjete rijetko koji klik bude svako 10ak dana, sa foruma i toga dnevno 15-20 posjeta bude na how to clanak…
Nadam se boljim danima :joy:

1 Like

pušiona druže… ja saN im’o samo jedan sajt sa Amazon linkovima… iii… ono, to mi je prvi put da sam uš’o na to aff područje… popušio sam apdejt početkom decembra, a popušio sam i ove apdejtiće što su slijedili za njim… ja bi rek’o da je thin content u pitanju… tj. preagresivno smo išli s listama… tak’ da ne znam šta bi ti rek’o… još uvijek se to vrti oko 100$-150$, ali nikakvog napretka… drugi par opanak je što smo sve članke radili sami (moj rođak Patak i ja)… misliN, vidim da me drži u nekom sandboxu, čemu li… žao mi odustati, ali gubim lagano volju… tj. počeo sam neki novi projektić pa vidjeću na šta će izaći… inače hvalio bi’ se ja… :grin:

1 Like

ako nije tajna, koliko imas listinga, i koliko obicno rijeci po listingu?

a zavisi… od 5 do 15… gledam da tekstovi budu 1200-1500 riječi… sad… ima ih do 5000… kažem nisam baš iskusan na amz aff području… znam prije kad sam pičio listicle, onda sam gled’o da svaki ajtem na listi, svejedno koliko ajtema imam, bude 120 riječi minimalno… to oko 120 mi je bilo idealno obzirom na layout sajta…

mislio sam koliko clanaka na citavom sajtu :smiley:

aaa, pa što ne ka’eš… pa ima ih oko stotinjak… s tim da je veoma kompetitivan niche… kitchen, uglavnom appliances, i ostale fore

2 Likeova

@sikedestroya jesi radio beklinkove ikakve, socijalne profile, pinterest, šerove i tako to?

a što kažeš preagresivno? puno članaka odjednom? moje mišljenje je da to ne bi trebalo izazvat išta loše. problem je moguće što gugl poslije apdejta rangira drugačije formate članaka za te teme koje pokrivaš, a listicle malo spušta. ili su preteške fraze za rangirat zbog konkurencije ili formata članka.

kod mojih ovih sajtova sa poklon idejama su svi članci listicle, kratki uvod od 50-100 riječi i onda pokloni sa opisima 60-110 riječi i od 10-30 poklona po listi. nije ga apdejt zakačio. doduše ja sam išao sa slabije pokrivenim temama pa i nema baš pretjerano konkurencije, a i kod poklona gugl voli listicle i to se nije promjenilo.

kakvi su kod tebe keywordi ima li konkurencije koja te potisnula ili gugl nezavisno od konkurencije ne pušta sajt i za lakše teme?

jel ti to planiraš krenut? što ispituješ ljude za količinu članaka? jel to da baciš računicu? ako nećeš radit beklinkove i ekstra kvalitet članaka moraš imat bar stotinjak članaka za neku iole solidniju zaradu i uz to odabrat dobro teme koje pokrivaš što znači da možeš rangirat i da je format koji gugl oće rangirat