Pitanja oko Amazon affiliate sajta

Zanimljivo je to sa društvenim mrezama. Buni li se Amazon na takve linkove, sta im kaze TOS?

Upravo sam dobila reminder email od Amazona. Pitam se jel’ ovo poslato svima kao reminder, ili sam “izabrana”.
I da li cete stavljati pored svakog button sa linkom napomenu da je ad, tj. da zaradjujete proviziju?

Ovo je sadrzaj emaila:

Hello Associate,

This is a reminder of your disclosure obligations under the Operating Agreement. Any time you share an affiliate link, it’s important to disclose that to your audience. They will trust you more if you are transparent about where you are directing them and why. To meet the Associate Program’s requirements, you must
(1) include a legally compliant disclosure with your links and
(2) identify yourself on your Site as an Amazon Associate with the language required by the Operating Agreement.
To comply with Federal Trade Commission (FTC) regulations, your link-level disclosure must be:

  1. Clear. A clear disclosure could be as simple as “(paid link)”, “#ad” or “#CommissionsEarned”.
  2. Conspicuous. It should be placed near any affiliate link or product review in a location that customers will notice easily. They shouldn’t have to hunt for it.

In addition, the Operating Agreement requires that the following statement clearly and conspicuously appears on your Site: “As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.” For social media user-generated content, this statement must be associated with your account.
Associates should also consider the relevant social media platform’s guidelines. For example, Associates may use Facebook’s Branded Content tool.
To read more about the FTC Endorsement Guides, visit: https://www.ftc.gov/tips-advice/business-center/guidance/ftcs-endorsement-guides-what-people-are-asking#affiliate.
Visit this page on AC to bookmark this information about disclosures.

Thank you,
Amazon Associates Program

Poslano je i meni :slight_smile:

Btw, kupio sam danas jedan članak i provjerio ga… ima 7% kopiranog sadržaja i to “kopirano” su nekakve učestale fraze koje je teško drugačije napisati. Treba li me tih 7% brinuti ili je to okej?
Postam članak na amazon aff site.

Ja vjerovatno ne bih marila za tih 7%. Ali ako te bas smeta, uradi rewrite tih fraza…(aktiv u pasiv, sinonime i tako to…)
I posto si dobio istu obavijest, hoces li oznaciti svaki link?

Hoću, novi sam u amazon aff vodama i račun mi još nije ni odobren (još čekam na 3. prodaju).

Vjerujem da će se stari igrači neko vrijeme provući i bez toga… a mi novi ćemo bez toha teško ući u sustav.

Ja necu da stavljam “ad” zato sto jasno pise gde ce link da ih odvede. Koristim call to action “Check price on Amazon” tako da je sve jasno. Mislim da se ovo odnosi na linkove u slika, achorima itd, znaci sve one skrivene varijante sto kod mene nije slučaj. Sve je jasno.

Mislim da malim slovima “amazon ad” ispod buttona neće donijeti ništa osim par sati posla i mirnog sna…

Btw, jel to uopće nešto novo u pravilima ili se to i prije trebalo raditi?

Ne znam za USA da li ima nekih promjena u formulacijama, ali znam da je u EU obavezno da se oznaci svaki link za koji se dobija provizija. Ovo nije regulacija od strane Amazona. FTC je Federal Trade Commission (od strane vlade). Btw. prije neki dan je najavljeno i da ce brisati fake reviews na stranici…znaci nesto malo tu ciste…

Jest meni, tebi, i ostalima koji se ovim bave, ali moje drugarice nemaju blage veze sta je jedan affiliate link.
Elem jasno je da link vodi na Amazon, ali nije jasno da uzimas proviziju. A gore vele
“It should be placed near any affiliate link”.

Smaraju bas s ovim reminderom, ali mislim da cu na svaki taj call to action button dodati i jednu zvjezdicu *, a dole u footeru staviti :

" *Affiliate link; if you click any of the affiliate links in this post and buy the products, I’ll earn a commission…"

Meni nije dosao taj mail od Amazona. Ja imam na pocetku svakog clanka recenicu “This post may contain affiliate links.”

Malo su ga poceli previse pizdit, nema teorije da to stavljan na svaki link.

Meni u footeru stoji obavestenje i vidljivo je na svakoj stranici sajta

Ja imam poseban Amazon Affiliate Disclosure Page na koji linkam iz footera,jednako kao i na Privacy Policy i About Us. Mislim da je to dovoljno,a mail nisam dobio.

Ja sam dobio ne planiram dodavati na svaki link. Ako im ne pase disclosure u sidebaru nek silje pravila na meni slobodno :).

Kako ide amazonci? Imal para?


Zahuktava se pred Novembar :smiley:

6 Likeova

Pa super, eto, dobro…

1 Like

Svaka čast. Nema šta, ako ima koji smajli koji se klanja računaj da sam ga postavio.

evo moje zarade za ovi mjesec. još malo pa ćeš zarađivat za jedan dan ko ja za mjesec. čestitke. odo opet iščitat sve što si pisao, nije mi mrsko.

vidim da će se uskoro pokretati jubilarna 1001 tema za zajedničko pravljenje pbn sajtova

3 Likeova

(citat iz decembra 2018)
kako ide ovaj sajt? kakvo je tvoje iskustvo sa expired domenom?

Pa nikako. Sajt ima cca 10tak posjeta dnevno,nedavno je bila prva prodaja na njemu. Nema samo review postove nego i postove informativnog karaktera. Medjutim,ocito da mu treba jos vremena. Znam kad sam radio ovaj glavni aff sajt da mu je trebalo skoro dvije godine da se pokrene sa nule. Cini se da expired domena i nije previse pomogla.

3 Likeova

Moje iskustvo sa gradjenjem sajtova na Expired domenama:

Kupovao sam bas bas jake exp domene koje na sebi imaju linkova u vrednosti od 15000$
Nazalost ni sa jednom domenom nisam uspeo rangirati nesto u top 10 bez izgradnje dodatnih linkova, sto znaci da su po meni svezi linkovi kljuc.

Tako da svima koji imaju exp domen preporucujem da rade 301 redirekt pokazalo mi se kao mnogo delotvornije jer ti old linkovi na novoj domeni postanu fakticki svezi linkovi za google na novoj domeni.

Uglavnom svakako je prednost pokrenuti sajt na exp domeni jer je duzina trajanja sandboxa mnogo kraca i kroz 3 meseca steknete neku 15-20-25 poziciju i artikal bude rangiran za 150-200+ kljucnih reci bar za moje kljucne reci koje nisu tako lake dok bi sa novom domenom imao neku 55-60 poziciju i to posle 8 meseci.a artikal bi bio rangiran za 60-70+kw.

Tako da prednost jeste ali je veca prednost 301 redirekt, bitno je da dobro proverite domen pre pravljenja 301 redirekcije i da jake stranice sa linkovima redirektuje na druge stranice na vasem sajtu koje su relevantne to jest da ne ide samo redirekt na homepage vec npr ako imate jake linkove na sajt.com/aaa redirektujete tu stranicu na mojsajt.com/bbb bilo bi dobro da bbb stranica ne bude money page vec da bude neka info stranica za koje ce te graditi internal linkove ka money stranici, ti linkovi mogu obicno budu jaci od vecine backlinkova.

4 Likeova